• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia już po raz kolejny  w naszej szkole odbyły się 2 października 2020 roku. Wzięli w nim udział uczniowie z klas 4 - 8, łącznie 476 osób. Podczas egzaminów z tabliczki mnożenia o zróżnicowanym stopniu trudności, dostosowanym do  wieku uczestników tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia uzyskało 95 uczniów, którzy najszybciej bezbłędnie rozwiązali przykłady z tabliczki mnożenia i dzielenia. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Dzięki tej akcji dzieci uświadomiły sobie, że znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

      Ewa Skotarczak

     • #SuperKoderzy

     • Nasza szkoła ponownie zakwalifikowała się do udziału w Programie #SuperKoderzy. Otrzymaliśmy grant na zakup pomocy dydaktycznych oraz profesjonalne szkolenie dla naszych nauczycieli. Zakupiliśmy tablety niezbędne do prowadzenia zajęć w ramach ścieżki „Dziennikarze przyszłości”. Podczas zajęć uczniowie wcielą się w prawdziwych dziennikarzy. Rozpoczną od wyboru tematów, nagrają materiał dźwiękowy, dokonają jego edycji i montażu, aby ostatecznie wykorzystać go do przygotowania animowanych podcastów. Podczas realizacji tej ścieżki dzieci rozwiną swoje umiejętności z zakresu programowania, a także edukacji medialnej i językowej.

      Izabella Isańska

     • Jesień w świetlicy

     • Pierwsze dni kalendarzowej jesieni już za nami.

      Wraz z nimi, w świetlicy szkolnej zawitały prace plastyczne związane z tą piękną, kolorową porą roku. Królują żółcie, czerwienie, brązy. Farby, kredki i plastelina zapraszają do wspólnej zabawy. Dołączcie do nas! Na pewno i Wam uda się coś pięknego wyczarować. 

      Wychowawcy świetlicy

     • Dzień Chłopaka w klasach młodszych

     • Chłopcy mieli dziś swoje święto. Z tej okazji zostali obdarowani pięknymi życzeniami. Koleżanki życzyły  spełnienia marzeń, uśmiechu, radości, wspaniałych wrażeń i dużo słodyczy. Niektórzy musieli przejść test sprawnościowy, który zaliczyli po mistrzowsku. Inni ogłosili Dzień Krawata i samodzielnie wykonywali ozdoby. W nagrodę otrzymali własnoręcznie wykonane przez dziewczynki medale i laurki. Nie zabrakło tez słodkich lizaków i cukierków. To był bardzo miły dzień.

       

     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

     • Dzisiaj uczniowie klas pierwszych słuchali bajki o tym, że pozory mylą, a prawdziwe dobro i piękno kryją się niekiedy pod bardzo niepozorną postacią. Bajkę „Moje – nie moje” napisała Liliana Bardijewska, a czytały Joanna Belka i Anna Mikuła.

      Również dzieci przebywające w świetlicy wysłuchały baśni i bajek czytanych przez wychowawców.

     • Centrum Mistrzostwa Informatycznego edycja II

     • Dołączyliśmy do ogólnopolskiego projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Nauczymy się profesjonalnego programowania i zapanujemy nad algorytmami. Poznaj informatykę od podszewki z #CMI

      W zeszłym roku szkolnym przyłączyliśmy się do zadań wynikających z udziału w I edycji CMI. Szkoła otrzymała zestaw edukacyjny od CMI - Zestaw edukacyjny STEAM CORE(mBoty)

      Tak wyglądała inauguracja w zeszłym roku szkolnym:

      https://www.facebook.com/watch/?v=759928651100731&extid=prkBRJ4WvPLu057x

      W tym roku szkolnym dla uczestników kółek programowania CMI uzyskaliśmy dostęp do usługi Microsoft Office 365.

       

      Izabella Isańska

     • Świetlica wita

     • Witamy wszystkich uczniów w Nowym Roku Szkolnym 2020/2021. A w szczególności te dzieci, które wstępują w mury naszej szkoły po raz pierwszy. Życzymy wszystkim udanego startu i samych sukcesów!

      Wychowawcy świetlicy

     • Jesteśmy na światowej mapie CodeWeek 2020

     •     Nasza Szkoła już zaczęła przygodę z programowaniem. Dołączyliśmy 31 sierpnia do Europejskiego Tygodnia Kodowania. Stworzymy interaktywne reportaże. Uczniowie zapoznawać się będą z modelem łączenia dźwięku z animacją, zaprogramujemy animacje... Tablety, smartfony, laptopy będą nam potrzebne do tworzenia super, animowanych podkastów. Będziemy komunikować się w Zoomie.

           Możesz pobawić się z Nami! Zapraszamy dużych i małych!

         Dodaj swoje wydarzenie #CodeWeek na stronie: https://codeweek.eu/add# lub https://codeweek.eu/login. Koniecznie wpisz KOD UCZESTNICTWA W TYGODNIU KODOWANIA DLA WSZYSTKICH  cw20-RtH33.

      Walczymy o Certyfikat Doskonałości