• Szkolny konkurs piosenki polsko-angielskiej

     • 10 czerwca 2022 roku odbył się Szkolny konkurs piosenki polsko-angielskiej. Konkurs rozpoczęła i zakończyła Amelia Chlastawa – uczennica klasy 7d, grając na pianinie przepiękny koncert. Licznie przybyli uczniowie zaśpiewali piosenki zarówno w języku angielskim, jak i polskim. Jury w składzie: nauczycielka muzyki - Małgorzata Zalewska oraz nauczycielka języka angielskiego -  Agnieszka Zdanowska przyznało następujące miejsca:

       W kategorii piosenka polska:           I miejsce Igor Łabuda (klasa 6a)

                                                                II miejsce Nadia Pieczonka (klasa 4b)

                                                                III miejsce Alicja Szczepara (klasa 6a)

      Wyróżnienia: Michalina Zelek (kl. 6b) , Hanna Pawłowska (kl. 6a) Julia Piech (kl. 5a), Trio -Nela Gorska – Łasak, Maja Huzarska oraz Anna Żabińska.

       W kategorii piosenka angielska:             I miejsce  Aleksandra Salamon (klasa 8d)

                                                                      II miejsce Kornelia Rostkowska  (klasa 7a)

                                                                      III miejsce Zuzanna Guzik (klasa 7a)

      Wyróżnienia: Hanna Zdanowska (kl. 6b), duet-Lena Włodarczyk oraz Hanna Dąbek (kl. 4b).

       Wszystkim  uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Bal ósmoklasistów 2022

     • Bal ósmoklasistów 2022 w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się w czwartek, 9 czerwca, w restauracji Esperanto w Świdnicy. Przyszli absolwenci rozpoczęli uroczystość od tradycyjnego poloneza. W części oficjalnej nie brakowało podziękowań i gratulacji. Uczniów odwiedziła Prezydent Miasta Świdnicy - Beata Moskal-Słaniewska, kierując do nich następujące słowa:

       - Mam nadzieję, że ten nowy świat w SP4 był dla Was czasem inspirującym. Myślę, że wszyscy dokonaliście już mądrych, dobrych wyborów.

       Wszystkim dziękujemy za wspólnie spędzony czas. To był dzień pełen wzruszeń i wrażeń.

     • Festyn Ekologiczny

     • W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 2a uczestniczyli w festynie ekologicznym, podczas którego zostało otwarte Centrum Edukacji Ekologicznej. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, które sprawiły im wielką radość.

     • Wycieczka do Wioski Pacahontas

     • 8 czerwca klasy 2a i 2 b miło spędziły czas na wycieczce w Wiosce Pocahontas. Uczniowie zdobywali wiele sprawności indiańskich, wykazywali się wielką odwagą , siłą i mądrością oraz uczestniczyli w Zjeździe Plemiennym, podczas którego ze smakiem zjedli pieczone węże (kiełbasy) prosto z ogniska. Wyjazd był świetną integracją międzyzespołową.

     • Wycieczka Do Nowej Rudy i w Błędne Skały

     • W słońcu i w deszczu nasz region jest przepiękny i skrywa wiele fascynujących miejsc. Przekonaliśmy się o tym podczas wycieczki krajoznawczej. Zwiedziliśmy kopalnię węgla kamiennego w Nowej Rudzie oraz podziwialiśmy niezwykłe formy skalne w labiryncie Błędnych Skał. Było bardzo ciekawie!

     • Zwycięstwo dziewcząt

     • Świetnie zaprezentowała się nasza drużyna dziewcząt w Finale Strefy Wałbrzyskiej w piłce nożnej.

      Do rywalizacji oprócz naszej szkoły stanęły SP6 Świdnica oraz Szkoła Podstawowa ze Ścinawki Dolnej (powiat kłodzki).

      Turniej stał na bardzo dobrym i wyrównanym poziomie, o czym świadczą wyniki pomiędzy drużynami. Każdy z zespołów zgromadził po jednym zwycięstwie, ale najlepszym bilansem bramkowym mogły pochwalić się nasze zawodniczki.

      Zwycięstwo w turnieju zapewniło awans naszej szkole do Finału Dolnego Śląska, w którym spotkają się 4 najlepsze drużyny z naszego województwa.

       Gratulacje!

      Skład: Emilia Jakacka (7b), Maja Błaszczyk (4b), Maja Huzarska (4a), Julia Błaszczyk (4b), Marysia Jakacka (3C), Alicja Szczepara (6a), Wiktoria Michalska (3c), Martyna Jaros (7b), Oliwia Koziar (7b).

       🏆

     • Wycieczka nad morze

     • Czerwcowe wycieczkowanie. Międzynarodowy Dzień Dziecka i dwa kolejne dni klasy 8c i 7a spędziły nad morzem. Już pierwszego dnia zwiedziliśmy zamek krzyżacki w Malborku, a następnego piękny Gdańsk i Gdynię. Pobyt zakończyliśmy tam, gdzie zaczyna się Polska, czyli na Helu. Nie zabrakło gofrów, lodów i dobrej zabawy.

     • Henryk Sienkiewicz - nasz patron

     • W dniu dzisiejszym rozstrzygnięto szkolny konkurs dla uczniów klas III " Henryk Sienkiewicz - nasz patron". Laureatami zostali:

      I miejsce - Marcel Napart

      II miejsce - Hubert Zapolski

      III miejsce - Małgorzata Bugarewicz i Tomasz Piotrowski

      Gratulujemy!

     • Dzień Dziecka

     • Dzień Dziecka w naszej szkole przebiegł dziś pod hasłem sportowej rywalizacji oraz dobrej zabawy. Po uroczystym pochodzie, wciągnięciu flagi na maszt i przywitaniu przez panią dyrektor przystąpiliśmy do zabawy. Uczniowie klas 1-3 razem ze swoimi wychowawczyniami bawili się w klasach oraz na szkolnym boisku: były tańce, konkursy, fotobudka, przeciąganie liny i słodki poczęstunek, za który dziękujemy pani Elżbiecie Masłowskiej i wszystkim mamom pomagającym w kawiarence.

      Starsi uczniowie rywalizowali o Puchar Dyrektora Szkoły w siedmiu konkurencjach. Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco na poszczególnych poziomach: klasa 4b, klasa 5s, klasa 6b, klasa 7c i klasa 8s.

      W przerwie między poszczególnymi konkurencjami można było obejrzeć występ szkolnej drużyny cheerleaderek, zatańczyć belgijkę. Nie zabrakło także innej muzyki, przy której dzieci lubią się bawić. Na zakończenie obchodów Dnia Dziecka został rozegrany mecz w ringo: uczennice klasy 8 kontra nauczycielki. Zakończył się on wygraną dla dziewcząt. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!