• Świętujemy Dzień Matki

     • Jesteś Mamo skarbem mym, 
      kocham Ciebie z całych sił,
      Jesteś wszystkim tym co mam, 
      wszystko Tobie jednej dam…

      Dzień Mamy jest jednym z najpiękniejszych świąt w roku, pełnym miłych życzeń i kwiatów, które są wyrazem miłości i szacunku. Uczniowie klas młodszych postanowili w szczególny sposób uczcić to święto i własnoręcznie przygotowali prezenty oraz kolorowe laurki.

      Wszystkim Mamom z okazji ich święta składamy najlepsze życzenia:dużo radości, sił, spokoju, spełnienia marzeńoraz nieustającego zadowolenia ze swoich pociech.

      Kochana Mamo,

      Za to wszystko,

      Czym dobroć jest na ziemi,

      Że Jesteś najważniejsza,

      Że tego nikt nie zmieni,

      Że jeden dzień najpiękniej

      W mym sercu jaśnieć musi,

      Dla jednych to Dzień Matki,

      A dla mnie Dzień Mamusi.

      Uczniowie SP4

       

     • „Mam kota na punkcie mleka"

     • Uczniowie klas 1d, 2c, 3b wraz z wychowawcami biorą udział w ogólnopolskiej kampanii prozdrowotnej i profilaktycznej „Mam kota na punkcie mleka". W jej ramach odbywają się zajęcia wychowawcze, konkursy oraz akcje promocyjne.

      Dzieci przez zabawę zdobywać będą wiedzę w zakresie zdrowego żywienia oraz dowiedzą się, jak kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe. Przekonają się, dlaczego warto pić mleko i jeść przetwory mleczne. Dodatkowo zdobędą wiedzę na temat unikalnej wartości odżywczej mleka oraz roli, jaką odgrywa w zachowaniu zdrowia.

      Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej organizatorów kampanii. Można tam znaleźć informacje o konkursach, zagrać w ciekawe gry, czy też rozwiązywać quizy.

      Mamy kota na punkcie mleka – Mamy kota na punkcie mleka (kochammleko.pl).

      J. Florian, A. Wilczyńska, M. Kapłon

     • Akcja "Pola Nadziei"

     • W czasie nauczania zdalnego uczniowie naszej szkoły nie zapomnieli o potrzebie niesienia pomocy i nadziei wszystkim osobom chorym i cierpiącym w wyniku nieuleczalnej choroby nowotworowej oraz ich rodzinom. Wraz z Towarzystwem Przyjaciół Chorych Hospicjum w Świdnicy wzięli udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej Pola Nadziei. Akcja polega na sadzeniu żonkili, jednak w tym roku była utrudniona z racji ograniczania kontaktów. Aby żonkilowe pola jednak zakwitły uczniowie na lekcjach wychowawczych rysowali piękne żonkile i pokazywali je przez kamerki. A screeny Ich prac stworzyły projekt, krzewiący ideę wolontariatu. Uczniowie pokazali, że nawet w trudnym dla nas wszystkich czasie, możemy wspólnie zrobić coś dobrego na rzecz potrzebujących.
       

     • Zostańcie z nami - Miasto i Powiat Świdnica

     • Zalogowani ze Szkoły Podstawowej nr 4 pod koniec konkursu Zostańcie z nami - Miasto i Powiat Świdnica spotkali się z panią prezydent Świdnicy Beatą Moskal-Słaniewską, aby porozmawiać o naszym mieście, pracy prezydenta i samorządu. Spotkanie online odbyło się 11.05.2021 r.  Uczniowie mogli zadawać pytania, na które bardzo chętnie odpowiadała im pani prezydent. I tak dowiedzieliśmy się jak zostać prezydentem miasta, jaki są zadania prezydenta, jakie inwestycje szykują się w naszym mieście oraz jakie zostały już zrealizowane.

      Dziękujemy za miłe spotkanie w sieci.

     • Olimpiada klasowa

     • W dniach 10-14 maja w klasie 2a odbyła się Olimpiada Sportowa. Dzieci rywalizowały w czterech dyscyplinach. Oto wyniki:

      BIEGI

      dziewczyny:     

      I m   Małgosia Bugarewicz

      II m   Zuzia Synowska

      III m Ania Taranenko

      chłopcy:

       I m   Franek Buczyński

       II m   Janek Sikora

       III m   Michał Sałaga

      RZUT PIŁECZKĄ

      dziewczyny:   

      I m   Małgosia Bugarewicz

      II m   Ola Dyrda

      III m  Emilka Litwin

       chłopcy:

       I m  Janek Matyszczyk

       II m  Kuba Magierski

       III m Oskar Witek

      STRZAŁ NA BRAMKĘ

       I m  Oskar Witek

       II m  Franek Buczyński

       III m  Kuba Magierski

      PŁYWANIE

      dziewczyny:

       I m Ola Dyrda

       II m Klaudia Pawlik, Nikola Rączkowska

        chłopcy:   

        I m Adam Kijek

        II m  Piotrek Paczek

        III m  Bartek Skowroński

      Zwycięzcy otrzymali medale i puchary, a wszyscy uczestnicy drobne upominki. GRATULUJEMY!           

      Anna Klag

     • DZIEŃ PRZYJAŹNI

     • Uśmiech, wspólna zabawa, towarzystwo i zaufanie towarzyszyły dziś pierwszakom podczas obchodów Dnia Przyjaźni. Nie zabrakło tez wspólnego śpiewania i rysowania. Pierwszaki już wiedzą, że warto pielęgnować przyjaźń, bo prawdziwy przyjaciel to SKARB.

      wychowawcy kl. I

     • Międzynarodowy Dzień Przyjaźni

     • Przyjaciel wie, co to śmiech do łez,
      I zawsze jest, gdy potrzebny jest.
      I choćbyś miał całe złoto gwiazd,
      Bez niego dni w końcu stracą blask.

      14 maja świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Przyjaciela. Trzecioklasiści układali hasła i przygotowywali prace plastyczne związane z przyjaźnią. Warto pielęgnować to, co łączy nas z najbliższymi nie tylko w Dzień Przyjaźni, ale przez cały rok i przez całe życie.

      wychowawcy kl. III

     • Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

     • Uczniów klas ósmych oraz rodziców serdecznie zapraszamy na wydarzenie na żywo, na którym będzie zaprezentowany proces rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w oparciu o system firmy VULCAN. Podczas prezentacji kandydaci dowiedzą się, jak wygląda tegoroczny harmonogram naboru, na co zwrócić szczególną uwagę, jakie dokumenty należy dostarczyć do szkół. Pokazany będzie również  proces wyboru placówek oraz podpisywania elektronicznego wniosku.

      Wydarzenie rozpocznie się 13 maja 2021 r. o godzinie 17:00będzie trwać maksymalnie 90 minut.

      Webinarium jest darmowe i dostępne dla wszystkich zainteresowanych bez żadnych ograniczeń. Webinar będzie udostępniony przez stronę rozprowadzającą www.vulcan.edu.pl/akcjarekrutacja, która przekieruje kandydatów na właściwe wydarzenie na serwisie YouTube.

      Adres strony rozprowadzającej:

      https://www.vulcan.edu.pl/akcjarekrutacja