• Sukcesem zakończyła się 8. edycja programu Zalogowani

     • Spośród 147 ósmoklasistów z dziesięciu świdnickich szkół do czołowej dziewiętnastki drugiego etapu z naszej szkoły zakwalifikowali się:

      Hanna Pawłowska

      Kacper Jek

      Martin Moczydłowski

      Damian Zarzycki

      Hanna Zdanowska

      Michalina Zelek

      TaisaKuchynskaya

      Zaprezentowali oni przed komisją konkursową swój pomysł na biznes w Świdnicy.

      Najwyższy wynik i pierwsze miejsce wśród wszystkich uczestników konkursu tablet, bon 600zł, plecak i zestaw gadżetów otrzymała Hanna Zdanowska.

      Trzecie miejsce voucher na kwotę 1000zł i bon 400zł zdobył Kacper Jek.

      Wyróżnienia w konkursie oraz bon 250zł otrzymali:

      Michalina Zelek

      TaisaKuchynskaya

      Martin Moczydłowski

      Hanna Pawłowska

      Damian Zarzycki

      Nagrody za grupową Grę Miejską na temat rynku pracy i lokalnych przedsiębiorców pierwsze miejsce i aparat fotograficzny otrzymali:

      Julia Tarnowska

      Hanna Pawłowska

      Michalina Zelek

      Hanna Zdanowska

      Wszystkim serdecznie gratulujemy.

     • Moc atrakcji w Górach Suchych

     • W sobotę 8 czerwca uczniowie klasy 3a wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami udali się na jednodniową wycieczkę górską. Podczas wyprawy uczestnicy poznali walory przyrodnicze i kulturowe południowo-zachodniej części Polski.  Był to niesamowity dzień pełen wrażeń, pozytywnych doznań i świetnej zabawy. Brawo klasa 3a😊

     • Piknik Ekologiczny

     • Dzisiaj na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy odbył się piknik ekologiczny, zorganizowany przez Miasto Świdnica oraz inicjatywę Czysta Świdnica. W wydarzeniu aktywnie uczestniczyli uczniowie klas od 4 do 8, którzy mieli okazję wziąć udział w różnorodnych atrakcjach związanych z tematyką ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.

      Celem pikniku było zwiększenie świadomości ekologicznej wśród młodzieży oraz promowanie działań proekologicznych. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach, grach edukacyjnych oraz pokazach, które były nie tylko pouczające, ale również pełne zabawy. Dzięki temu mogli zdobyć nową wiedzę na temat ekologii w przystępny i angażujący sposób.

      Wydarzenie nie tylko wzbogaciło wiedzę uczestników, ale również przyczyniło się do integracji społecznej, wzmacniając więzi w społeczności szkolnej. Piknik dostarczył wielu pozytywnych emocji, a także umocnił poczucie wspólnoty wśród uczniów i nauczycieli.

     • Dzień Pustej Klasy

     • W ramach obchodów Dnia Pustej Klasy uczniowie klas 1-3 mieli wyjątkową okazję spędzić dzień poza murami szkolnymi. Zamiast tradycyjnych lekcji, młodzi eksploratorzy wyruszyli na przygodę w otoczeniu przyrody.  Zajęcia na świeżym powietrzu nie tylko wzbogaciły ich wiedzę o środowisku naturalnym, ale także pozwoliły na bezpośredni kontakt z naturą. To była wspaniała lekcja, która na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.

     • Sukces uczennic w Finale Dolnośląskich Igrzysk w Lekkoatletyce

     • Wielki sukces uczennic Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy podczas odbywającego się w Polkowicach Finału Dolnośląskich Igrzysk w Lekkoatletyce. Sztafeta 4x100m w składzie Maja Błaszczyk, Julia Błaszczyk, Maria Jakacka oraz Amelia Koszałka wywalczyła 3 miejsce w województwie.

      Blisko podium była również Maja Błaszczyk, która w biegu na 60m zajęła 4 miejsce. Do uplasowania się na podium zabrakło zaledwie 0,05sek.

      Bardzo dobrze zaprezentowała się również Julia Błaszczyk, która w skoku w dal wywalczyła 7 miejsce.

      Wielkie gratulacje!

     • Galeria prac uczniów

     • W poprzednim, jak i w tym roku szkolnym, mamy przyjemność podziwiania pięknych prac plastycznych uczniów naszej szkoły. Hol główny zdobią prace uczniów klasy 5B - Zuzanny Przybyłko, Miłosza Jamro oraz Adama Maciejewicza. Opiekunem ukazanej twórczości jest nauczyciel plastyki Pani Małgorzata Zalewska.

      Gratulujemy i życzymy miłych wrażeń!

     • Konkurs Pięknego Czytania

     • 29 maja w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Pięknego Czytania dla klas drugich. Dzieci czytały fragmenty książki Łukasza Wierzbickiego " Dziadek i niedźwiadek" - prawdziwą historię niedźwiedzia Wojtka przyjaciela żołnierzy z Armii Andersa. Zwycięzcą konkursu został Iwo Mańkowski z klasy 2c, II miejsce zajęła Agata Biedroń z kl. 2c, a III miejsce Karol Jachimowicz z kl. 2a. Wyróżnienie otrzymała Wiktoria Kozłowska z kl. 2b. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy doskonałej umiejętności czytania. 📚��📚

     • Karta rowerowa w naszej szkole

     • Uczniowie klas IV- VII przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Celem jego było popularyzowanie zasad i przepisów ruchu drogowego, pierwszej pomocy, kształtowanie nawyków właściwego zachowania się na drodze. Egzamin składał się z dwóch części: teoretycznej, w formie testu składającego się z 25 pytań oraz praktycznej polegającej na ocenie kierującego rowerem pod względem przestrzegania przepisów w ruchu drogowym. Ocenie podlegała również umiejętność prawidłowej techniki jazdy, pozycja kierującego na rowerze, upewnienie się o możliwości jazdy, utrzymanie równowagi, wykonanie skrętu i sygnalizowanie zmian kierunku jazdy, hamowanie  oraz zatrzymywanie pojazdu w określonym miejscu.

     • ...

     • Uczniowie klas 5B, 5A oraz 6A uczestniczyli w wycieczce do Krakowa, Zakopanego i Wieliczki.  Trzydniowy wyjazd był wspaniałą okazją integracji klas. Wspólna zabawa, zwiedzanie ciekawych miejsc, poznawanie historii Polski pozwolą zapamiętać ten wyjazd na długo.

     • Wycieczka do Złotego Stoku

     • Złoto to cenny kruszec. Historię jego wydobywania i wykorzystywania poznali uczniowie klasy 3c podczas wycieczki do Złotego Stoku. Wycieczka obfitowała w wiele atrakcji, takich jak przejście przez labirynt kopalnianych chodników, tunel strachu, skarbiec, pracownia alchemika, bicie monet, sztabki złota... Uczniowie mogli sami zająć się wyplukiwaniem złota. Było dużo wrażeń i ciekawych informacji.