• Wyróżnienia za udział w konkursie plastycznym pt. „Świdnickie dzieci przeganiają próchnicę"

• Z ogromną radością informujemy, iż uczennice z klasy:

1C: Karolina Levczenko, Natalia Szypulska, Aleksandra Wojewodzic, Maja Krajewska, Wiktoria Dyjak, Agata Krzos,

2B: Lena Woroch, Iza Szewc, Mila Oleśkiewicz,

2C: Agata Biedroń, Julia Nowicka, Ola Szypulska, Emilia Kucharska, pod opieką nauczycieli świetlicy: pani Urszuli Łożyńskiej oraz pani Luizy Manikowskiej otrzymały wyróżnienia za udział w konkursie plastycznym pt. „Świdnickie dzieci przeganiają próchnicę", zorganizowanym przez Wydział Polityki Społecznej i Spraw Socjalnych Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Prace można obejrzeć na zewnętrznej wystawie umieszczonej na świdnickim rynku.

Gratulujemy!

• Co powiedzielibyście na powrót Babci Rabusia?

• Tak, na scenę wchodzi Edna, kuzynka babci, której wygląd może wzbudzić troskę, ale...hmm...nic mylnego😉

Jedna z najbardziej lubianych serii autorstwa Davida Walliamsa wkroczyła właśnie na nasze salony.

Ponadto rozrywkę gwarantują i alternatywę dla smartfonów stanowią: Banda wełniaków, przygody EMI i rezydentek Olimpu, Kroniki Smokologii, seria oWampirku, Najfutbolniejsi, Minecraft, książki z historią w tle i wieeeele innych w tym z udziałem zwierząt, które tak kochacie😊

• Uważność kluczem do szczęśliwego życia

• W poniedziałek rozpoczęliśmy wyjątkowy tydzień – Tydzień Uważności w naszej szkole. Tym samym dołączyliśmy do Ogólnopolskiego Tygodnia Uważności organizowanego na terenie całej Polski przez Fundację Uważność.

W projekcie biorą udział uczniowie klas: 2a, 2c, 3a, 3b, 3c.

Zapraszamy do wspólnej zabawy 😊

• XVII Dolnośląski Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej

• Miło nam poinformować, że w piątek 15 marca na XVII Dolnośląskim Konkursie Piosenki i Pieśni Patriotycznej nasz zespół szkolny zdobył Nagrodę główną - I miejsce.  Równorzędną Nagrodę - I miejsce w kategorii solo zdobył nasz uczeń Ksawery Jaszczak. Gratulujemy uczniom i opiekunce Pani Małgorzacie Zalewskiej 🎼🏆🎼🏆🎼🏆🎼

• Było pysznie 😀

• W ramach zajęć kulinarnych uczniowie klasy 3a przygotowali wafelkowy przekładaniec. To słodka przekąska, obok której nie sposób przejść obojętnie!

• ,,Poznajemy świat poprzez książki popularnonaukowe"

• 14  marca klasa 3a uczestniczyła w lekcji bibliotecznej przeprowadzonej przez p. Joannę Belkę. Celem zajęć było zachęcenie uczniów do sięgania po literaturę piękną i książki popularnonaukowe.

Dziękujemy za twórcze spotkanie! Oby więcej takich w tym roku 😊

• Szlakiem świdnickich zabytków

• W kroplach deszczu 4 c ruszyła szlakiem świdnickich zabytków. Rozpoczęliśmy z Panią przewodnik przy pomniku Czerwonego Barona, później Kościół Pokju oraz Katedra (wyszło słonko)🌞, później Wieża Ratuszowa oraz Muzeum Dawnego Kupiectwa. Wycieczkę zakończyliśmy integrując się przy pizzy😅🍕🥤