• "Moje miasto w moich oczach"

• Dzisiaj delegacja uczniów świdnickiej CZWÓRKI na zaproszenie Pana Prezydenta Szymona Chojnowskiego zawitała w UM. Miała przyjemność uczestniczyć w podsumowaniu konkursu plastyczno-cyfrowego "Moje miasto w moich oczach" realizowanego w mieście partnerskim Pengzhou w Chinach. Niesamowitym i niecodziennym przeżyciem było dla naszych uczniów wirtualne spotkanie się z rówieśnikami z innych krajów.

• Bezpieczni na drodze

• Uczniowie klas: Ia, Ib i Ic odkrywali bezpieczny świat ruchu drogowego. Dzieci aktywnie uczestniczyły w praktycznych ćwiczeniach obejmujących przechodzenie przez jezdnię, a także zapoznały się z najważniejszymi znakami drogowymi.

• Europejski Dzień Sportu Szkolnego już 24 września

• Europejski Dzień Sportu Szkolnego (EDSS) to wielkie międzynarodowe święto ruchu, które 24 września będziemy świętować również w naszej szkole.

EDSS zachęca do wspólnego spędzania czasu na zabawie, przy jednoczesnej promocji

aktywności fizycznej. Nie tylko na lekcjach wychowania fizycznego, ale także w salach

matematyki, języka polskiego, czy geografii.

W tym dniu nie zabraknie ruchu i zabawy, a o specjalne atrakcje dla najmłodszych uczniów z klas I-III zadba @AkademiaKrokietaiLamy, której misją jest tworzenie Edukacji w Ruchu!

Razem dla zdrowego rozwoju dzieci!

#ESSD2021 #ESSDPoland #AKIL #BeActive #edukacjawruchu @essdeurope

• Finał projektu edukacyjnego - Poezja i dobroć... i więcej nic - C. K. Norwid

W przeddzień urodzin Cypriana Kamila Norwida odbył się finał projektu edukacyjnego poświęconego temu wszechstronnie uzdolnionemu twórcy.

Na dziedzińcu biblioteki, w atmosferze unoszącej się poezji i muzyki, ogłoszone zostały wyniki konkursów.

W dwóch kategoriach uczniowie naszej szkoły zajęli pierwsze miejsca: gra miejska "W pogoni za cytatem" i "Tak go widzę" - komiks.

Ponadto w ramach działań grupowych jako szkoła otrzymaliśmy nagrodę rzeczową - głośnik bezprzewodowy.

Cała uroczystość, jak przystało na prawdziwe urodziny, zakończyła się zjedzeniem przepysznego tortu.

Uczennice biorące udział w projekcie:

kl. 6a

Hanna Pawłowska, Alicja Szczepara, Julia Tarnawska

kl. 7c

Hanna Cincio, Aleksandra Czebreszuk, Róża Tomaniewska

kl. 8c

Hanna Kała, Hanna Kiebuła, Anna Wojno

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestniczkom i dziękujemy za zaangażowanie.

• Jesień w górach

• W czwartek 23 września uczniowie klas 3a i 6b wraz z opiekunami wyruszyli na wycieczkę. Celem wyprawy była Ślęża.

Uczniowie i ich nauczyciele, korzystając z pięknej pogody, wybrali się w góry, by w ten sposób przywitać jesień, skorzystać z ostatnich słonecznych dni, nabrać sił przed długą jesienią i zimą.

Wędrówka, chwilami wyczerpująca, dała dużo radości i satysfakcji. Na szczycie dzieci podziwiały wspaniałe widoki, skorzystały z chwili odpoczynku od szkolnej rutyny, lepiej poznały historię swojego regionu.

Jesienny spacer w góry był okazją do poznania najbliższej okolicy, wspólnej zabawy, lepszego poznania się.

• „W pogoni za cytatem”

• Pod taką nazwą przebiegła dzisiejsza gra miejska zorganizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świdnicy. Uczennice klasy 8c – Hanna Kała i Hanna Kiebuła zajęły w rywalizacji szkół I miejsce. Dziewczynki w około 48 minut wykonały zadanie, które polegało na zeskanowaniu kodów QR, odczytaniu cytatów utworu Cypriana Kamila Norwida oraz rozwiązaniu zagadek konkursowych umieszczonych w różnych częściach naszego miasta.

Gra miejska odbyła się w ramach projektu edukacyjnego „Poezja, dobroć i nic więcej – Cyprian Kamil Norwid” przygotowanego z okazji 200. urodzin poety.

Serdecznie gratulujemy dziewczynkom.

• Rajd rowerowy w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu

• Dziś uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły wraz z rodzinami wzięli udział w rajdzie rowerowym zorganizowanym w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Rowerzyści przejechali ulicami Świdnicy 10-kilometrowy odcinek sprzed Urzędu Miejskiego do Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie odbył się piknik sportowy. Celem rajdu było promowanie oraz popularyzacja wśród mieszkańców Świdnicy jazdy na rowerze i zdrowego stylu życia.

Piknik był też okazją do wręczenia nagród za udział w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski w czerwcu 2021 roku. Dzięki aktywność całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 4 zajęliśmy w świdnickiej rywalizacji drugie miejsce.

Szczególne gratulacje należą się Michałowi Jachimowiczowi, uczniowi klasy 5s, który w czerwcu wykręcił na rowerze 2860 km. Za swój wyczyn Michał otrzymał nagrodę specjalną, ponieważ był to najlepszy wynik w Polsce w kategorii do lat 15.

Składamy ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy przybyli dziś na piknik, a przede wszystkim w czerwcu jeździli na rowerze, przyczyniając się do sukcesu naszej szkoły i promując zdrowy tryb życia.

• W szkolnej bibliotece

• Uczniowie z klasy Ia, Ib i Ic zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej na bardzo ciekawe zajęcia. Dzieci dowiedziały się, jak należy zachowywać się w bibliotece oraz poznały zasady wypożyczania książek. Spotkanie odbyło się w serdecznej i pełnej miłych wrażeń atmosferze.

• Taneczna przerwa

• Dzisiejsza taneczna przerwa dostarczyła nam wiele radości. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy już za tydzień.

• Międzynarodowy Dzień Kropki w klasach I-III

• 15 września to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Dzisiaj wszyscy uczniowie edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyli w ciekawych i różnorodnych zajęciach. Dzieci odkrywały swoje talenty oraz rozbudzały wyobraźnię. To był wspaniały i niezapomniany dzień!