• Andrzejki w klasie 1b

• „Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze”…

Uczniowie klasy 1b byli na wycieczce w Kraszowickiej Zagrodzie. Dzieci brały czynny udział w zajęciach artystycznych, w ramach których wykonały piękne lampiony i talizmany szczęścia. Wszyscy świetnie się bawili podczas zabaw i wróżb andrzejkowych!

• Zielona drużyna

• Naszą "Czwórkę" odwiedzili dzisiaj pan Jacek Wasik - dyrektor Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej w Polsce oraz pani Agnieszka Majcher z AM Media. W obecności dyrektor szkoły Beaty Laskowskiej oraz uczniów klasy 6B zostały złożone gratulacje i wręczone nagrody dziewczętom: Gabrysi Rój, Marysi Wyszomirskiej oraz Hani Zdanowskiej za przygotowanie zwycięskiego projektu w konkursie "Przestrzeń dla przyrody" 🏆🏆🏆

Nagroda dla szkoły na realizację projektu to 2000,00 zł😀

Gratulacje dziewczynki💖

• Andrzejki w klasie 5c

• Dziś uczniowie klasy 5c przypomnieli sobie, czym są Andrzejki, skąd się ten zwyczaj wziął i jak dawniej wróżono. Następnie sami sobie powróżyli. Ciekawe, czy się spełni to, co przewidział dla nich los?

• Spotkanie z kendamą

• Pan Kamil Panek - mistrz kendamy ponownie odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej nr 4. Tym razem tajniki gry w kendamę mogła poznać młodzież z klas 5b, 6s i 8c. W każdej grupie pan Kamil zorganizował konkurs, w którym do wygrania była kendama. Poza tym każdy z uczniów mógł spróbować samodzielnie wykonać triki. Jak się okazało - to wcale nie takie proste! Dziękujemy za zarażanie swoją pasją

• Marconi Indoor Triathlon Świdnica

• W sobotę 27 listopada wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy pomagali w organizacji Marconi Indoor Triathlon Świdnica. Może niedługo sami wystartują w tych zawodach?

• Barwy jesieni

• W piątek został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Barwy jesieni". Choć sobotnia aura pokazała, że jesień może przybrać barwę białą, to prace, które zostały wybrane na wystawę były bardzo kolorowe i radosne. Spośród nich wybrano i nagrodzono dzieła stworzone przez następujących uczniów:

Klasy 1

1 miejsce- Michał Tarnowski

2 miejsce Emilia Szczepara

3 miejsce Wojciech Magierski

Klasy 2

1 miejsce Dawid Grabski

2 miejsce Zuzanna Podsiadło

3 miejsce Dawid Drozd

Klasy 3

1 miejsce - Zuzanna Synowska

2 miejsce - Zuzanna Przybyłko

3 miejsce- Emilia Litwin

Wyróżnienia

Sara Partyka, Lena Bezkorowajna, Magda Fąfara, Ada Pieczonka, Dominik Woźniak, Michał Mnich, Kacper Kondzior, Łukasz Wiśniewski, Jakub Magierski.

• Dzień Misia Paddingtona

• 26 listopada z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia klasa 1a uczestniczyła w zajęciach przygotowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świdnicy. Uczniowie z uwagą wysłuchali fragmentu książki pt. „Miś zwany Paddington” autorstwa Michaela Bonda, a także chętnie odpowiadali na zadawane pytania. Po lekturze przyszedł czas na zabawę. Pierwszoklasiści z własnoręcznie wykonanymi misiami świetnie się bawili

• Dzień Pluszowego Misia w kl. I-III oraz świetlicy

• 25 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Tradycyjnie uczniowie klas młodszych przynieśli swoje ulubione maskotki, wszędzie zrobiło się „misiowo”.

Odwiedziły nas misie małe, duże, kolorowe i puchate. Był to dzień pełen zabaw i niespodzianek.

Dzieci rozwiązywały zagadki, układały puzzle, a także tańczyły i śpiewały. W tym szczególnym dniu misie towarzyszyły uczniom przez cały dzień.

Zabawa sprawiła wszystkim ogromną radość i dostarczyła miłych wrażeń. Na pewno powtórzymy ją w przyszłym roku.

• ZOSTAŃCIE Z NAMI

• Uczniowie klas 8 biorący udział w programie ZOSTAŃCIE Z NAMI - MIASTO I POWIAT ŚWIDNICA w czwartek wzięli udział w warsztatach doradczych. Poprowadziła je pani Marzena Rybka z Powiatowego Urzędu Pracy w Świdnicy. Tematem spotkania była "Samowiedza i test osobowości".

Dziękujemy za kreatywnie spędzony czas.

• Wycieczka

• 24.11.2021 r. klasa 8a wzięła udział w zajęciach edukacyjnych w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej w Dobkowie. Młodzież zobaczyła wystawę interaktywną. Podczas zwiedzania obejrzała kolekcję skał i minerałów, zajrzała do wnętrza wulkanu, obejrzała film o erupcji wulkanu oraz model gejzeru, który w równych odstępach czasu wystrzeliwał wodę. Uczniowie samodzielnie wywołali powódź, na platformie symulacyjnej doświadczyli trzęsienia ziemi, a także zapoznali się z najważniejszymi atrakcjami geoturystycznymi Pogórza Kaczawskiego. Następnie udali się do laboratorium, gdzie wykonali szereg doświadczeń, których tematem przewodnim był ogień. Młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach, żywo reagowała na niespodziewane efekty doświadczeń i symulacji.