• Marzycielska Poczta

• Uczniowie klas 1a i 3c wzięli udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej Marzycielska Poczta, której celem jest pisanie listów do ciężko chorych dzieci. Własnoręcznie wykonane kartki zostały wysłane do Natalki z Morąga :)

• Mikołaj

• W dniu 23 XI 21 roku uczniowie klasy 2a i 2b wraz z opiekunami poczuli atmosferę świąteczną spotykając się na warsztatach z Mikołajem i elfami. Dzieci lukrowały pierniki, malowały bombki oraz świetnie się bawiły przy dźwiękach mikołajkowych piosenek.

• Kółko regionalne

• Dzisiaj dzieci z kółka regionalnego ruszyły na podbój Parku Młodzieżowego, gdzie można spotkać wiele ciekawych okazów przyrodniczych. Z materiału przyrodniczego robiły wspaniałe kompozycje plastyczne. Mimo pochmurnej pogody było wspaniale.

• Świdnicka Mozaika Edukacyjna

• Uczniowie klas 4-8 uczestniczyli dziś w warsztatach informatycznych z "Animacji poklatkowej". Po krótkim pokazie i wyjaśnieniach uruchomili nieruchome przedmioty. Tak powstały krótkie filmiki, które będzie można niedługo oglądać w sieci

• Festiwal Sportów Zimowych

• Dzisiaj uczniowie klas czwartych uczestniczyli w projekcie sportowo-edukacyjnym pod nazwą "Festiwal Sportów Zimowych". Wzięli oni udział w Zimowym Teście Sprawności. Inicjatywa została zorganizowana z ramienia Urzędu Miejskiego i odbyła się w Szkole Podstawowej nr 105. Wiele dyscyplin zimowych oraz zdrowa rywalizacja sprawiły, że dzieci miały okazję zapoznać się pod okiem instruktorów z zasadami takich konkurencji jak: curling, short track, biathlon, narciarstwo alpejskie oraz hokej.

• Zajęcia z kendamą

• Dziś uczniowie klasy 5c uczestniczyli w ciekawym spotkaniu. Naszym gościem był pan Kamil Panek- pasjonat gry na kendamie (tradycyjnej japońskiej zabawce). Zajmuje się tym od 11 lat, a swoją pasja stara się zarażać innych. Do najważniejszych osiągnięć pana Kamila należy Wicemistrzostwo Europy w 2017 roku.

Podczas zajęć opowiadał on o historii kendamy, swojej drodze do sukcesu, pokazywał triki. Jak się okazało, zabawa kendamą do prostych nie należy, o czym mogli przekonać się uczniowie, próbując wykonać różne triki. Na zakończenie zajęć odbył się konkurs, podczas którego zwycięzca wygrał kendamę.

Polecamy wszystkim trening z kendamą, bo doskonale ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową oraz koncentrację, nie wymaga specjalnych warunków. Można więc ćwiczyć wszędzie.

Dziękujemy panu Kamilowi za przeprowadzenie bardzo ciekawych zajęć i podzielenie się swoją pasją.

• Apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

• Dziś w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się uroczysty apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Został on przygotowany przez uczniów klas 3a i 6a.

W apelu wzięli udział reprezentanci klas. Był on okazją do przypomnienia sobie historii Polski i jej burzliwych dziejów.

• NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. O symbolicznej godz. 11.11 cała społeczność szkolna odśpiewała hymn narodowy.

• Pierwsze Złote Kule przyznane :)

• Serdecznie gratulujemy uczniom i zachęcamy innych do walki o to zaszczytne wyróżnienie. Poniżej lista nagrodzonych:

ZŁOTE KULE

Klasa 4A – LENA KAŚKIEWICZ - za największą ilość uwag pozytywnych

Klasa 4B –NADIA PIECZONKA - uczeń fair play

Klasa 4C – ADRIAN ŻUWALSKI – za bezinteresowną pomoc kolegom w nauce

Klasa 4S – JAN TOMCZYK –za wysoką kulturę osobistą

KAMIL MIKUŁA – za dbałość o estetykę klasy i pielęgnację roślin

Klasa 5A – KRZYSZTOF UNGURIAN – za pomoc koleżeńską

Klasa 5B – ALICJA DZWONIARSKA – za życzliwość, bezinteresowną pomoc i uśmiech

Klasa 5C – STANISŁAW DREJ– uczeń fair play

Klasa 6a – HANNA PAWŁOWSKA – za pomoc kolegom w nauce

Klasa 6B – HANNA JESIOR –za koleżeńskość

Klasa 7A – FILIP MAKOWSKI – za awans do szczebla powiatowego Zdolnego Ślązaczka

Klasa 7B – EMILIA JAKACKA - za stałą i sumienną opiekę nad gabinetem

Klasa 7C – HANNA CINCIO – za postawę fair play

Klasa 7D – JAGODA BAR – za zaangażowanie w życie klasy

OLAF PONIATOWSKI – za bezinteresowną pomoc kolegom w nauce

Klasa 8A –BLANKA OLBIŃSKA – za koleżeńską pomoc

Klasa 8C - IGOR KUTYŁO – mistrz savoir vivre”u

ALEKSANDRA JAROSZ - za pomoc koleżeńską

Klasa 8D – MILENA GŁODO- uczennica wyśpiewała „Złotą Kulę” Nominowana przez panią Małgorzatę Zalewską

Klasa 8E – ANGELIKA KUROWSKA- za największą ilość uwag pozytywnych w klasie

Klasa 8S – JULIA SADOWSKA – za wysoką kulturę osobistą.