• Wycieczka do straży pożarnej

• Klasa 2c wzięła dziś udział w zajęciach edukacyjnych w Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy, gdzie uczniowie przypomnieli sobie zasady zachowania w czasie zagrożenia życia. Dziękujemy panom strażakom za zorganizowanie pokazu!

• Wycieczka do lasu

• Las ma dużo do zaoferowania o każdej porze roku. Uczniowie klasy 1a i 1c podziwiali jesienne pejzaże w szkółce leśnej w Bojanicach. Zdobywali wiedzę na temat pracy leśników, uczyli się rozpoznawać drzewa i dowiedzieli się, jak powstaje las. Bawili się na świeżym powietrzu i tworzyli piękne kompozycje z materiału przyrodniczego.

• Wyjście do biblioteki

• Dzisiaj klasa 1b uczestniczyła w bardzo ciekawych zajęciach przygotowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świdnicy. Wszystkim dzieciom bardzo podobała się lekcja, której tematem były zagadnienia związane z Narodowym Świętem Niepodległości.

• Wyjście z doradcą zawodowym

• Dzisiaj uczniowie klas ósmych wraz ze szkolnym doradcą zawodowym odwiedzili Zespół Szkół nr 1 w Świdnicy. Wzięli udział w lekcjach otwartych na kierunkach:

- technik logistyk

- technik usług fryzjerskich

- technik żywienia i usług gastronomicznych.

Największym zainteresowaniem cieszył się kierunek żywienia. Każdy chciał spróbować swoich sił w tworzeniu deserów, układaniu serwetek. Sporo dziewcząt wzięło udział w zajęciach fryzjerskich. Mogły nauczyć się tworzenia ciekawych fryzur lub oddać się w ręce starszych koleżanek i wyprostować lub pofalować swoje włosy.

Technik logistyk uczył się, jak prowadzić magazyn, liczył, ile towaru potrzebuje zamówić oraz uzupełniał ważne tabele. Nagrodą za pracę była piątka z matematyki.

Wszystkie zajęcia były niezmiernie ciekawe. Dziękujemy pani dyrektor i nauczycielom za miłe przyjęcie, a uczniom ZS1 za przeprowadzenie zajęć.

• Półmaraton Świdnicki

• 6 listopada cheerleaderki ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy oraz grupa uczniów klasy 5s aktywnie dopingowali zawodników startujących podczas 6 RST Półmaratonu Świdnickiego i "Dzikiej Piątki" włączając się w ten sposób do konkursu na aktywny doping oraz promując profilaktykę prozdrowotną.

• Sukces naszych koszykarek

• W Szkole Podstawowej nr 1 odbyły się międzyszkolne zawody klas 7 i 8 w koszykówce dziewcząt. Nasza szkoła zajęła II miejsce. Najlepszą zawodniczką naszej reprezentacji została wybrana Justyna Jamro.

Gratulujemy!

• Aktywność badawcza w klasach pierwszych

• Dzisiaj starsze koleżanki przeprowadziły dla najmłodszych uczniów naszej szkoły ciekawą lekcję. Wszystkim bardzo spodobały się zajęcia oparte na doświadczeniach.

Podziękowania kierujemy dla pani Moniki Wojewodzic, która zainicjowała i przygotowała zajęcia.

• Mamy Finalistkę

• 3 listopada w Klubie Bolko ŚOK odbyły się eliminacje do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej "Nie rzucim ziemi skąd nasz ród..." - grupa młodsi-kl. 4-6. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 4 b- Klaudia Chudy, która z sukcesem wyrecytowała wiersz Tomasza Hrynacza "Stan posiadania". Jako finalistka zaprezentuje się 10 listopada w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Gratulujemy.

• Zbiórka dla schroniska

• Zakończyła się akcja zbiórki darów dla zwierząt ze świdnickiego schroniska. Kolejny raz uczniowie naszej szkoły pokazali, że rozumieją potrzeby czworonogów. Dzięki dużemu zaangażowaniu w tę akcję zgromadziliśmy spore ilości karmy, zabawek i innych akcesoriów.

Wasza szczodrość nie może być nagrodzona słowami - ale szczęśliwe psiaki i koty długo nie zapomną Waszych dobrych i wielkich serc.

„Uśmiech psa znajduje się w jego ogonie.” – W. Hugo