• Dzień Chłopca

• 30 września w naszej szkole jak co roku świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Życzenia, upominki i wspólna zabawa sprawiły, że na twarzach dzieci zagościł promienny uśmiech. Rodzicom dziękujemy za przygotowanie prezentów i słodki poczęstunek.

• Zbiórka kasztanów

• Uwaga! Zbieramy kasztany i przynosimy do szkoły. Cel szczytny - pomoc Lence i zbiórka środków na jej rehabilitację. Kasztany można zostawić obok portierni.

• Taneczna przerwa

• Dzisiaj w naszej szkole odbyła się kolejna taneczna przerwa. Nasi uczniowie wesoło bawili się przy muzyce. Wszystkim bardzo podobały się wspólna zabawa i taniec

• Zajęcia integracyjne w klasach 4

• W tym tygodniu uczniowie klas 4 wzięli udział w specjalnie dla nich zorganizowanych zajęciach integracyjnych metodą KLANZY. Każda klasa wraz ze swoim wychowawcą aktywnie uczestniczyła w szeregu konkurencji, w których najważniejsza były dobra zabawa i komunikacja pomiędzy wszystkimi uczestnikami, ale także atmosfera życzliwości, otwartości na nowe doświadczenia, akceptacji i szacunku dla innych. To przecież nie sprawdziany i kartkówki będziemy pamiętać ze szkolnych lat, ale właśnie takie momenty - wypełnione śmiechem, zabawą i poczuciem wspólnoty z klasą i wychowawcą.

• Europejski Dzień Sportu Szkolnego

• 30 września nasza szkoła po raz kolejny obchodzić będzie Europejski Dzień Sportu Szkolnego (European School Sport Day - ESSD). To wielkie, międzynarodowe święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet Ameryki Południowej, Afryki i Azji! W poprzedniej edycji ESSD wzięły udział blisko 2 mln uczniów z blisko 4 tys. szkół w 38 krajach na całym świecie!

ESSD zachęca do wspólnego spędzania czasu na zabawie, przy jednoczesnej promocji aktywności fizycznej. Nie tylko na lekcjach wychowania fizycznego, ale także w salach matematyki, języka polskiego, czy geografii, dlatego 30 września w naszej szkole będzie obowiązywał wyjątkowy harmonogram dnia – RUCHOWY PLAN LEKCJI, który przygotowała Akademia Krokieta i Lamy.

• Biblioteka poleca!

• Tym razem coś dla starszych uczniów!

W książce Justyny Sucheckiej - "Young power" przeczytacie historię nastolatków, którzy wcielili swoje pomysły w życie, a stali się znani dzięki talentowi, wiedzy i konsekwencji. Młodzież, która nie marnuje czasu, zwycięża konkursy na pomysły biznesowe, udziela się charytatywnie lub pędzi po szczeblach kariery sportowej i muzycznej. W tej książce przeczytacie 30 historii młodych ludzi, którzy biorą sprawy w swoje ręce i realizują swoją pasję krok po kroku.

A druga książka?

Znacie człowieka. Jej autor to Randall Munroe, były pracownik NASA, legenda internetu , twórca komiksów. Znajdziecie tu odpowiedzi na absurdalne i hipotetyczne pytania, czyli coś dla węszących, dociekliwych, chcących poznać więcej niż reguły, tabelki i przydawkę. A wszystko to ilustrowane komiksami i uszczypliwym humorem

• Wizyta pierwszaków w szkolnej bibliotece

• W tym tygodniu uczniowie klas pierwszych odwiedzili bibliotekę szkolną. Dowiedzieli się, jak wypożyczać książki i o nie dbać. Spotkania odbyły się w przyjaznej atmosferze. Większość dzieci opuściła bibliotekę z pierwszymi samodzielnie wypożyczonymi książkami.

• Spotkanie z psychologiem i pedagogiem

• W tym tygodniu uczniowie klas pierwszych spotkali się z pedagogiem i psychologiem szkolnym. Panie przez rozmowę i zabawę przedstawiły swoją pracę i rolę, jaką pełnią w szkole. Były też konkursy i upominki. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a pierwszaki były bardzo grzeczne.

• Rowerowa Stolica Polski

• 3. miejsce w Świdnicy dla Szkoły Podstawowej nr 4 w rywalizacji Rowerowej Stolicy Polski. Dziękujemy wszystkim, którzy kręcili kilometry dla Czwórki!

• Myśl dnia

• W co drugi poniedziałek zapraszamy do biblioteki po myśl dnia, którą można zabrać ze sobą, rwąc w odpowiednim miejscu. Wskazane wyciągnięcie wniosków i konsekwencja w działaniu, bo jak mawiał Arystoteles - nasze szczęście zależy od nas samych.