• CodeWeek 2022

•      CodeWeek 2022 w świdnickiej „CZWÓRCE”  zakończony!

Udział w CodeWeek, był okazją, by rozpocząć przygodę z programowaniem. Uzyskaliśmy dla całej społeczności szkolnej certyfikat organizatora. To kolejny certyfikat zawieszony na ścianie w holu szkoły, który będzie przypominał nam wszystkim o dobrej zabawie, a za rok zachęci nas do organizowania kolejnych działań.

• Ciekawa lekcja muzyki w kl. 2a

•      W naszej szkole dzieci mają wiele możliwości rozwijania różnorodnych zainteresowań. Jedną z takich okazji było spotkanie z muzykiem, Panią Bożeną. Uczestniczyli w nim uczniowie z kl. 2a. Nasz sympatyczny gość, w bardzo ciekawy sposób, przeprowadził zajęcia, na których opowiadał o swojej wielkiej pasji, występach na różnych scenach świata, współpracy z muzykami. Dzieci z wielkim entuzjazmem i radością angażowały się w ćwiczenia muzyczno-ruchowe. Poprzez zabawę, dowiedziały się, na czym polega praca muzyka. Pani Bożence bardzo dziękujemy za spotkanie, które dostarczyło dzieciom wielu pozytywnych emocji.

• Zbiórka elektroodpadów

•      Serdecznie dziękujemy za aktywny udział w akcji zbiórki elektroodpadów. Uzbieraliśmy łącznie 1604 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Szkoła otrzymała nagrodę finansową na zakup materiałów eksploatacyjnych/biurowych.

W ogłoszonym przez szkołę konkursie na „Eko Rebus spośród wielu osób, wyłoniono pięcioro uczniów. Nagrody rzeczowe otrzymali: Małgorzata Bugarewicz, Zuzanna Paszkowska, Dawid Januszewicz, Jakub Magierski oraz Amelia Chlastawa.

Cieszymy się, że zawsze możemy liczyć na zaangażowanie uczniów naszej szkoły oraz wsparcie rodziców.

Małgorzata Zalewska, Izabella Isańska

• Konkurs biblioteczny

•      Oto część pomysłowych "krzyżówkowiczów" z nagrodami, ale między pozami uczniów ukrył się uzurpator pewnej staaaaarej, greckiej rzeźby. Kto pierwszy poda autora i nazwę antycznego posągu otrzyma słodką przekąskę :)

• Ogólnopolski Tydzień Kariery

•      Od 17.10 do 23.10. 2022 trwa Ogólnopolski Tydzień Kariery. Tegoroczne hasło to: "Złap za stery do swojej kariery". Nasi uczniowie zainspirowali nas dzisiaj do wykonywania pracy w różnych zawodach: ratownik medyczny, informatyk, trener, piłkarz, lekarz, sportowiec, policjant, kucharka, malarka, budowlaniec, pracownik ochrony, żołnierz. Pojawiła się nawet wróżka:) Wszystkim serdecznie dziękujemy i życzymy, by przyszły zawód sprawiał wam równie wiele radości jak dzisiaj.

• Lekcje bibloteczne w klasach 3

•      W tym tygodniu w klasach 3a, 3b i 3c odbyły się lekcje biblioteczne. W czasie zajęć dzieci czytały wiersze i wykonywały do nich ilustracje. Musiały one włączyć wyobraźnię. Okazało się, że nie jest to takie proste, ale udało się i powstały piękne, oryginalne prace, które można zobaczyć w szkolnej bibliotece.

• "Wesoły wierszyk"

•      19 października odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski "Wesoły wierszyk" dla uczniów młodszych klas. Uczniowie tradycyjnie przygotowali wierszyki znanych autorów dla dzieci. Komisja w składzie Małgorzata Rabiega i Jolanta Anna Schienke wyłoniły zwycięzców.

I miejsce- Tarnowski Michał z klasy II A,

II miejsce- Fąfara Magdalena z klasy IIA,

III miejsce- Fulbiszewska Hanna z klasy II B oraz

I miejsce- Kwiatkowska Aleksandra z klasy III B,

II miejsce- Leciejewska Katarzyna z klasy III B,

III miejsce- Moas Łucja z klasy III C.

W Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Wesoła kokoszka" w Marcinowicach reprezentować naszą szkołę będą - Tarnowski Michał i Kwiatkowska Aleksandra. Serdecznie gratulujemy.

• Kierunek - EDUKACJA

•      W poniedziałek klasy 4a i 4c wzięły udział w wycieczce do Krzyżowej w ramach Projektu Miasta Gminy Świdnica "Kierunek - EDUKACJA”. Uczniowie działali na zajęciach warsztatowych oraz integrowali się w cudownych okolicznościach przyrody.

• Wizyta w Kraszowickiej Zagrodzie

•      Uczniowie klasy IIc odwiedzili dziś Kraszowicką Zagrodę. Obejrzeli minizoo, a owieczki i kózki dokarmiali jabłkami. Następnie wzięli udział w warsztatach zabawkarskich. Poznali, czym się dawniej bawiły dzieci, a następnie wg własnych pomysłów wykonywali zabawki wykorzystując naturalne materiały przyrodnicze. Na koniec bawili się na podwórzu w gry zręcznościowe.

Dzieci spędziły czas w Zagrodzie bardzo kreatywnie i pożytecznie.