• Kierunek - EDUKACJA

• Wycieczka do Krzyżowej klasy 4b w ramach Projektu Miasta Gminy Świdnica "Kierunek- EDUKACJA". Nauka przez zabawę była wyśmienita. Wspólnie spędzone chwile niezwykle owocne.

• Spotkanie z książką

• Pani Ania, pracująca w naszej szkolnej bibliotece, przeprowadziła w klasie 2a i 2b zajęcia rozwijające zainteresowania czytelnicze. Wszystkim dzieciom bardzo się podobała przygotowana lekcja.

• Apel z okazji Dnia Nauczyciela

•     Tradycyjnie, jak co roku w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się apel z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej. Pani Dyrektor, Beata Laskowska, złożyła pracownikom szkoły życzenia, dziękując jednocześnie za dotychczasowe zaangażowanie.

Uroczystość uświetnił pokaz mody nauczycieli zaprezentowany przez uczniów klasy 8a i 8d oraz występ szkolnego chóru.

• Pasowanie na Pierwszaka

•      „Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę. Będę się starać być dobrym kolegą, swym zachowaniem, nauką sprawić radość rodzicom i nauczycielom.” – takie słowa wypowiedzieli dziś pierwszoklasiści podczas uroczystości pasowania na uczniów.

Pani Dyrektor, Beata Laskowska, przez dotknięcie ramienia dzieci ołówkiem przyjęła ich do grona uczniów „Czwórki”. Podczas ceremonii głos zabrał, poza panią Dyrektor, przedstawiciel Rady Rodziców.

Uroczystość była uświetniona częścią artystyczną przygotowaną przez uczniów klas trzecich pod opieką p. Iwony Subczyńskiej, p. Anny Schienke i p. Małgorzaty Kapłon.

Pierwszoklasiści na zakończenie tego szczególnego dnia otrzymali upominki ufundowane przez rodziców. Drobne prezenty przygotowali dla nich także starsi koledzy z klas 2 i 3.

• Zimowa Akademia Sportu

•      W dniach 12 i 13 października 2022 roku uczniowie klas IV naszej szkoły uczestniczyli wraz z uczniami innych świdnickich szkół w Zimowej Akademii Sportu. Gościem specjalnym był paraolimpijczyk Igor Sikorski. Nasza uczennica Marysia Jakacka z klasy IVc zdobyła II miejsce w zwinnościowym torze przeszkód. Gratulujemy wszystkim uczestnikom

• Człowiek istota społeczna

•    Rozstrzygnięty został konkurs pt.: „Człowiek istota społeczna”. Prace konkursowe wyróżniały się przemyślanym pomysłem. Ciekawe i staranne prace wsparły założenia Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

Pedagog i Psycholog

• Dzień Edukacji Narodowej

•      W tym szczególnym dniu dzieci w świetlicy wykazały się twórczością plastyczną i literacką. Wykonały portrety swoich ulubionych nauczycieli oraz zaprezentowały piękne życzenia

• Kierunek - EDUKACJA

•     Kolejna grupa uczniów z kl. 3c i 3d brała udział w zajęciach w Krzyżowej w ramach projektu Gminy Miasta Świdnica "Kierunek - EDUKACJA, lekcje wyjazdowe dla uczniów szkół podstawowych".

• Nauka przez zabawę

•      Dzisiaj klasę 2b odwiedziła mama Kariny. Nasz gość przygotował dla nas zajęcia w języku angielskim. Wspólnie śpiewaliśmy piosenki oraz poznawaliśmy nowe słowa i zwroty. Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w lekcji i otrzymały słodkie niespodzianki.