• Zajęcia w Nadleśnictwie Świdnica

•      Uczniowie klas V uczestniczyli w zajęciach warsztatowych dotyczących edukacji biologicznej w Nadleśnictwie Świdnica. Celem zajęć było zapoznanie uczniów z budową i obsługą mikroskopu oraz nabycie umiejętności obserwacji mikroskopowej. Każdy uczeń miał własne stanowisko pracy, przy którym wyszukiwał i obserwował różne preparaty: bakterie, drożdże, krew żaby i człowieka, włókna mięśniowe itp.

Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie i ciekawość że strony uczniów. Koordynator: M. Wojewodzic.

• Wiem, co jem

•     Dzisiaj w klasie II c realizowaliśmy temat: "Wiem, co jem". Dzieci same przygotowywały sobie drugie śniadanie, które składało się z samych zdrowych produktów. Potem wszyscy że smakiem jedli kolorowe kanapki.

• Spotkanie z psychologiem

•      Dzisiaj dzieci z klasy 1c dowiedziały się, jak ważny jest relaks w życiu oraz zapoznały się z technikami relaksacyjnymi. Spotkanie przeprowadziła pani psycholog Aleksandra Berlińska-Jarosz. Dziękujemy!

• Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia

•      Uczniowie klas 4-8 Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy 7 października 2022 przystąpili do obchodów Międzynarodowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W klasach odbyły się liczne konkursy, podczas których wyłoniono mistrzów tabliczki mnożenia. Przy tej okazji przystrojono sale lekcyjne w piękne plakaty, hasła oraz rymowanki, które pomagają w zapamiętywaniu tabliczki mnożenia, która jest niezbędna w nauce matematyki.

• Konsultacje

• Dyrektor szkoły zaprasza rodziców uczniów klas I-VIII na konsultacje, które odbędą się 12 października 2022 roku od godz. 16.00 do 17.00.

1a – sala 2 Bartek, 1b – sala 3 Bartek, 1c – sala 4 Bartek

2a - sala 1 Bartek, 2b - sala 26, 2c - sala 10,

3a - sala 23, 3b - sala 25, 3c - sala 15, 3d - sala 24

4a - sala 61, 4b - sala 56, 4c - sala 48A

5a – sala 63, 5b - sala 48B, 5c - 44, 5s - sala 42

6a – sala 73, 6b - sala 43, 6c – 24A, 6s - sala 45

7a - sala 59, 7b - sala 60, 7s - sala 41

8a - sala 72, 8b - sala 52, 8c - sala 46, 8d - sala 16, 8s - sala 71

• Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

•     Dziś uczciliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, uczniowie na znak solidarności z założeniami tego święta ubrali zielone elementy garderoby. Bardzo dziękujemy całej społeczności szkolnej za udział w akcji.

• Codeweek 2022

• Codeweek 2022 ze świdnicką „CZWÓRKĄ”. Zacznij przygodę z programowaniem Uruchom wyobraźnię, znajdź chwilę czasu, włącz komputer i... do dzieła!

W CodeWeek 2022 jest miejsce dla każdego – nie trzeba być specjalistą, by móc wziąć udział w tej inicjatywie. Wystarczą dobre chęci. Swoje wydarzenie można zgłosić na stronie www.codeweek.eu/add,  <https://l.facebook.com/l.php? podając kod szkoły cw22-4qNec

• Talenciaki Lidla

•      Przypominamy, że nasza szkoła zbiera Talenciaki Lidla. Zachęcamy do podzielenia się nimi. Kupony można przynieść do szkoły lub zarejestrować je na stronie. Dziękujemy za te, które już otrzymaliśmy.

• Zajęcia w Krzyżowej

•      Klasy 3a i 3b wzięły dziś udział w warsztatach w Krzyżowej odbywających się w ramach projektu Gminy Miasta Świdnicy "kierunek- EDUKACJA, lekcje wyjazdowe dla uczniów świdnickich szkół podstawowych"

• Jesienny park

•      Dzisiaj uczniowie klas 1a i 2a obserwowali, jak zmienia się przyroda w parku jesienią. Dzieci rozpoznawały i nazywały liście drzew i ich owoce, szukały również domów zwierząt. Było kolorowo i bajecznie.