• Naukowcy z 2b

•      Uczniowie klasy 2b eksperymentalnie zakładali hodowlę kryształów. Okazało się, że z roztworu wody z solą kuchenną można wyhodować piękne kryształy. Zdobywanie wiedzy poprzez doświadczenie jest bardzo ciekawe i wszyscy z radością prezentowali kolegom wspaniałe efekty swojej pracy!

• Biblioteka poleca!

•     I oto jest! Długo wyczekiwana piąta część niewiarygodnych przygód otulistópek, potocznie zwanych skarpetkami, a w niej szokujące informacje, które mogą obalić dotychczasową wiedzę dotyczącą prehistorii.

Okazuje się, że skarpetki przechadzały się całkiem swobodnie po Ziemi już w epoce... dinozaurów!

W książce znajdziemy stosowne ilustracje ukazujące przodków wyżej wspomnianych, wzmiankę o lądowaniu srebrnego spodka w hrabstwie Wiltshire, gdzie Prawy i Lewy bynajmniej nie zatrzymali się w celach stricte krajoznawczych, ale... by dokonać...ekhym...przepierki.

Te i inne rewelacje dostarczą Wam niezapomnianych przeżyć, jednak zanim je poznacie, należy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ jak to zwykle bywa z Gwiazdami, domagają się one lansowania w poszczególnych klasach przy obecności paparazzi, koniecznie.

Warto czekać na przygody bohaterek tekstylnych faraońskich, antycznogreckich, spodgrunwaldzkich i innych, bo tego nie ma w Internecie!

• Taneczna przerwa

•     Taneczne przerwy w Szkole Podstawowej nr 4 to już tradycja. Wesołe rytmy co tydzień porywają do tańca wszystkich uczniów, gwarantując niezapomnianą zabawę.

• Warsztaty relaksacyjne

•     Uczniowie klas Ia i IIa wzięli udział w warsztatach relaksacyjnych, które przeprowadziła pani psycholog Aleksandra Berlińska-Jarosz. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Zaproponowane ćwiczenia pozwoliły dzieciom zredukować napięcie i wywołać uczucie stanu relaksu, wyciszenia i odprężenia.

• Dwubój w Nowej Rudzie

•      Trudne zadanie miały dziś w Nowej Rudzie reprezentacje ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy w dwuboju (bieg 1000 metrów oraz pływanie 100 metrów). Chłopcy młodsi zajęli 4. miejsce w finale wojewódzkim, a dziewczęta 7. miejsce.

Chłopcy starsi uplasowali się na 10. pozycji, a dziewczęta na 7. miejscu. Konkurencja była duża, a poziom wysoki. Gratulujemy naszym zawodnikom kondycji i siły charakteru!

• Europejski Dzień Sportu Szkolnego

•    30 września nasza placówka świętowała Europejski Dzień Sportu Szkolnego. Dziękujemy raz jeszcze wszystkim uczestnikom. Tego dnia w naszej szkole obowiązywał wyjątkowy harmonogram dnia – RUCHOWY PLAN LEKCJI, który przygotowała Akademia Krokieta i Lamy, "Muzyczna przerwa" i występ szkolnych cheerliderek. Sami zobaczcie jak dobrze się bawiliśmy! #EuropejskiDzienSportuSzkolnego

• Sztafetowe biegi przełajowe

• Dzisiaj odbyły się mistrzostwa Świdnicy w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców klas 5-6 i 7-8. Wśród klas 5-6 dziewczęta zajęły III miejsce, a chłopcy II, tylko nieznacznie ustępując sztafecie SP 6. Dziewczęta klas 7-8 zajęły IV miejsce, a chłopcy III. Serdecznie gratulujemy 🏆

• "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci"

• Drodzy uczniowie i rodzice !!!

Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużytysprzęt na rzecz wybranej szkoły. "Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’