• Spotkanie z policjantem

•      22 listopada w świetlicy szkolnej oraz w klasach pierwszych pogadankę o bezpieczeństwie przeprowadził Pan Krzysztof Pieczonka. Dzieci słuchały z wielkim zainteresowaniem. Na koniec mogły obejrzeć z bliska sprzęt policyjny. Dziękujemy za wspaniale spotkanie.

• Bieg Orląt

•      21 listopada nasi dziewięciolatkowie uczestniczyli w I edycji Biegu Orląt. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal - certyfikat upamiętniający to wydarzenie.

• Zbiórka darów dla zwierząt ze schroniska

•      Zakończyła się akcja zbiórki darów dla zwierząt ze schroniska. Kolejny raz uczniowie naszej szkoły pokazali, że rozumieją potrzeby czworonogów. Dzięki dużemu zaangażowaniu w tę akcję zgromadziliśmy spore ilości karmy, przysmaków, zabawek i innych akcesoriów. Brawo Wy!

Koordynator akcji: M. Wojewodzic

• Warsztaty paleontologiczne

•    Dzieci z klasy IIc uczestniczyły w Warsztatach ze skamieniałościami. W trakcie zajęć uczniowie zapoznali się z zagadnieniami paleontologii. Odkrywali w skałach osadowych pradawne ślimaki lub małże. Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkową pieczęć Odkrywcy- Paleontologa. Warsztaty okazały się inspirujące i wzbudziły u dzieci duże zainteresowanie tematem.

• Konkurs Pięknego Czytania

•      W poniedziałek 14 listopada uczniowie z klas trzecich zabrali nas w podróż dookoła świata. Tego dnia odbył się Konkurs Pięknego Czytania. Dzieci czytały fragmenty książek o podróżach. Zwycięzcą konkursu został Jakub Trzaska z klasy 3a, II miejsce zajął Dominik Woźniak również z klasy 3a, a III miejsce zdobyła Lena Chryszczanowicz z klasy 3c. Wyróżnienie otrzymali Gabrysia Wodnicka z klasy 3d i Tomek Bób z klasy 3b.

• Kotylion w barwach narodowych

•      W zeszłym tygodniu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na kotylion w barwach narodowych. Wszystkie prace są pomysłowe i staranne. Można podziwiać je na wystawie w bibliotece szkolnej. Głównym kryterium wyboru nagrodzonych prac była samodzielność wykonania dzieła. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani nagrodami. Jednak czołowe miejsca zajęli następujący uczniowie:

Miejsca pierwsze:

Damian Pastuszka

Magdalena Fąfara

Hanna Bosy

Miejsca drugie:

Róża Haznar

IgaPodgórska

Agata Ungurian

Natalia Maceluch

Miejsca trzecie:

Milena Hajduga

Ada Pieczonka

• Międzynarodowy Dzień Łamańców Językowych

•      O tym, że język polski nie należy do najłatwiejszych, przekonali się dzisiaj uczniowie klasy 2a, którzy próbowali swoich sił w czytaniu najpopularniejszych łamańców językowych.

Drugoklasiści poradzili sobie świetnie z zadaniem! Niektóre łamańce wzbudzały sporo śmiechu z uwagi na zabawne brzmienie, inne powodowały chwilę zwątpienia. Naszym uczniom bardzo podobały się zajęcia.

• Apel z okazji Święta Niepodległości

•      10.11.22 uczciliśmy ważne dla nas święto. Przedstawienie teatralne zaprezentowane przez Kółko teatralne, przy współpracy Chóru, klasy 4b i 6b mówiło o tym, jak cenna jest historia Polski i WOLNOŚĆ, jako stan nam dany. Dbajmy o Nią i nie zapominajmy o tym, jaką rolę powinna pełnić w życiu każdego człowieka.

• Narodowe Święto Niepodległości w klasach młodszych

•      W związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości uczniowie klas młodszych zapoznali się z historią naszego państwa, symbolami narodowymi oraz znaczeniem symboliki tego święta. Wszystkie dzieci wykonały piękne prace plastyczne.

• Hymn dla Niepodległej

•      Godzina 11.11 wybiła! Tradycyjnie, jak co roku, o tej porze uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy zaśpiewali w swoich klasach 4 zwrotki hymnu państwowego. Okazją było oczywiście jutrzejsze Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości.