• Hour od Code

• #HourOfCode!

Żyjemy w świecie pełnym technologii. I wiemy, że niezależnie od tego, który zawód wybiorą nasi uczniowie, ich szansa na sukces będzie coraz bardziej zależeć od rozumienia, jak działają technologie.

Dlatego cała nasza szkoła dołącza do największego wydarzenia edukacyjnego w historii: Godziny Kodowania, w czasie Tygodnia Edukacji Informatycznej (1 października - 18 grudnia).

Nasza Godzina Kodowania potwierdza, że świdnicka „CZWÓRKA” jest gotowa, by uczyć umiejętności XXI-wieku.

• Mikołajki

•      Już od samego rana w naszej szkole panowała wyjątkowa atmosfera, było słychać świąteczne piosenki oraz rozmowy o Świętym Mikołaju. Na korytarzu i w salach lekcyjnych królował kolor czerwony. Dzieci ubrane w " mikołajkowe barwy" z niecierpliwością oczekiwały uroczego gościa. Święty Mikołaj zjawił się niespodziewanie z workiem pełnym prezentów.

Mikołaju, bardzo dziękujemy za odwiedziny. Do zobaczenia za rok!

• „A w kopalni praca wre…” – Dzień Górnika w klasie 2a

• „Gdy górnik pracuje w nocy, to mu Święta Barbórka stoi przy pomocy”.

4 grudnia obchodzimy Dzień Górnika – dzień ten przypomina polskiemu społeczeństwu ciężką i niebezpieczną pracę ludzi przy wydobywaniu naturalnych bogactw ziemi. Święto to obchodzimy na cześć patronki – Świętej Barbary – zwanej również Barbórką.

W pierwszym tygodniu grudnia drugoklasiści w czasie lekcji obchodzili Dzień Górnika.

Uczniowie dowiedzieli się jak ciężka i odpowiedzialna jest praca pod ziemią. Poznali wiele ciekawostek na temat górniczego stroju, usłyszeli legendę o Skarbniku – dobrym duchu kopalni, dowiedzieli się dlaczego święto górników to Barbórka oraz wysłuchali hymnu górniczego. Dzieci zapoznały się również z takimi pojęciami jak czako, sztygar, kilof czy perlik.

Uczniowie z uwagą i zaangażowaniem rozwijali swoją wiedzę na temat górnictwa. Po części teoretycznej, nasi drugoklasiści „wybrali się” na wirtualną wycieczkę po Kopalni Soli w Wieliczce.

Uczniowie w ramach zajęć artystycznych wykonali górnicze czapki – czako.

To była naprawdę ciekawa lekcja!

• Kodowanie na macie

•      Uczniowie klasy 2b uczestniczyli w zabawach kreatywnych z kubeczkami.  Podczas pracy indywidualnej i grupowej dzieci rozwijały logiczne myślenie, oraz poszerzały wyobraźnię. Dzięki zadaniom z kodowania nauka matematyki oraz  informatyki staje się prosta, kolorowa i interesująca.

• Spotkanie z podróżnikiem – tatą ucznia kl. 2a

•      30 listopada 2022 r. uczestniczyliśmy w niezwykłym spotkaniu z podróżnikiem – panem Adamem Wyszomirskim. Gość w sposób niecodzienny i fascynujący wprowadził nas w egzotyczny świat podróży. Wysłuchaliśmy z zainteresowaniem przeżytych przygód, oglądaliśmy zdjęcia i filmiki z różnych zakątków świata. Pan Adam był bardzo rzetelnie przygotowany, zasypał nas ogromem informacji i bez problemu nawiązał z nami kontakt, za co serdecznie mu dziękujemy. Było to bardzo ciekawe doświadczenie, z którego każdy z nas wyniósł wiele przydatnej wiedzy, a także miał okazję z rozbawieniem słuchać anegdot z wyprawy. Oby więcej takich podróży! A dla nas — więcej ciekawych relacji! Mamy nadzieję, że to nie było nasze ostatnie spotkanie

• ,,Moje hobby”

•      Uczniowie klasy 2b uczestniczyli w ciekawej lekcji, którą przygotował ich klasowy kolega- Antoś. W ramach zajęć, dzieci mogły dokładnie obejrzeć  minerały oraz poznać ich budowę. Miło jest poznawać zainteresowania i hobby kolegów.