• Wizyta u strażaków

• 🚒Uczniowie klasy II c odwiedzili Salę Edukacyjną przy Powiatowej Straży Pożarnej.

🚒Dzieci na początku zajęć włożyły ubranie oraz hełm strażacki, a potem obejrzały filmiki edukacyjne o właściwym zachowaniu w sytuacji zagrożenia pożarowego.

🚒Następnie zapoznały się ze sprzętem ratunkowym. Obejrzały spalone pomieszczenie, w którym zgromadzono zniszczone pożarem meble i sprzęt domowy. Na koniec uczniowie zobaczyli wozy strażackie i ich wyposażenie.

🚒Wizyta u strażaków uświadomiła dzieciom, jak ciężka i odpowiedzialna jest praca tych służb ratunkowych.

• Wyprawa do szkółki leśnej

• W kwietniu obchodzimy Dzień Ziemi. A gdzie jak nie na łonie natury najlepiej uczcić ten dzień. Uczniowie klas 1b i 3b odwiedzili szkółkę leśną, gdzie poznawali drzewa, obserwowali jak się je sadzi i pielęgnuje oraz przypomnieli sobie, że las to dom zwierząt i trzeba się w nim odpowiednio zachowywać.

• Geowarsztaty z minerałami

• Dziś uczniowie z klasy IIc brali udział w warsztatach wprowadzających ich w świat minerałów. Poznali właściwości, cechy i nazwy kamieni szlachetnych występujących na Ziemi. Wykonali własnoręcznie dwie prace:

komponowali dla siebie wisiorek z minerałów oraz ozdabiali drewniane szkatułki mozaiką kamienną.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i na pewno zainspirowały dzieci do poszukiwania minerałów na terenie Dolnego Śląska.

• Wizyta w bibliotece

• 📚Klasa 2b odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną na ul. Kozara Słobódzkiego w Świdnicy. Dzieci obejrzały liczne zbiory książek oraz zapoznały się z ich klasyfikacją na działy.

📚 Uczniowie wzbogacili swoje słownictwo o nowe pojęcia, a także rozwinęli wyobraźnię i ekspresję twórczą, wykonując piękne i kolorowe zakładki. Wszystkim bardzo podobały się zajęcia, bo były ciekawe i przebiegały w przemiłej atmosferze!

• III Forum Zawodów Ziemi Świdnickiej za nami

• Uczniowie klas 8 mieli okazję zapoznać się z ofertą świdnickich szkół średnich oraz przyszłych pracodawców. To była dobra okazja do poznania specyfiki szkoły, jej kierunków kształcenia oraz możliwości, jakie ona daje.

• III Międzyszkolny Konkurs Logopedyczny

• 📆18 kwietnia 2023 roku odbył się III Międzyszkolny Konkurs Logopedyczny, który przygotowały panie Aneta Pieczonka i Bogumiła Gut.

✅Celem konkursu było popularyzowanie nienagannej wymowy i dykcji, a także wzbudzanie zainteresowania literaturą dziecięcą oraz zachęcanie uczniów do nauki poprawnej wymowy poprzez zabawę.

✅Z konkursowymi zadaniami zmierzyli się uczniowie świdnickich szkół.

🏅Komisja konkursowa w składzie: p. Bogumiła Gut, p. Renata Sachs oraz p. Aneta Pieczonka, po podliczeniu punktów, wyłoniła laureatów, wśród których znaleźli się następujący uczniowie:

I miejsce – Wojciech Magierski – SP nr 4

II miejsce – Dawid Grabski – SP nr 4

III miejsce – Jakub Saradinopulos – SP nr 8

🏆Uczestnicy za swój trud i posiadane umiejętności zostali obdarowani dyplomami drobnymi upominkami.  Uczniom oraz przygotowującym ich nauczycielom serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas oraz rywalizację w przyjaznej atmosferze.

• Zajęcia galloterapii w naszej szkole

• 🐓 18 kwietnia 2023 r. uczniowie klas 1a, 1c, 2a i 2b uczestniczyli w zajęciach edukacyjno -  terapeutycznych, które w niezwykły sposób poprowadziła pani Katarzyna Łoza-Prostak.

🐓  Dzieci poznały wiele ciekawostek z życia kur, ich budowę, zwyczaje. Nauczyły się, jak bezpiecznie obchodzić się z tymi ciekawymi ptakami.

🐓 Uczniowie byli zachwyceni spotkaniem,  a zwłaszcza możliwością potrzymania, głaskania i dotykania koguta Sołtysa.

🐓 Dzięki kuroterapii, najmłodsi nabywają większej pewności siebie, przełamują strach oraz stają się bardziej otwarci i radośni.

🐓 Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Anicie Kaźmierowicz - Gutowskiej za pomoc w zorganizowaniu ciekawego spotkania.

• Brawa dla Oskara!

• Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczeń naszej szkoły Oskar Perlikowski z klasy 2b, zdobył srebrny i brązowy medal w Mistrzostwach Polski w Taekwon-do. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Teatr

• 👍Plastusia każdy lubi i każdy zna, a najwięcej o nim może nam powiedzieć "Plastusiowy Pamiętnik".

🎭 Dziś uczniowie klas 1a, 1b, 1c, 2a i 2b mieli okazję obejrzeć kolejny już spektakl on-line. Tym razem najbardziej znane przygody plastelinowego ludzika mogliśmy zobaczyć dzięki transmisji z Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie.

🎭 Przedstawienie bardzo nam się podobało, przenieśliśmy się w kolorowy świat pełen radości, zabawnych zdarzeń, gdzie wszystko wygląda inaczej i wszystko jest możliwe!!!