• Moc atrakcji w Górach Suchych

• W sobotę 8 czerwca uczniowie klasy 3a wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami udali się na jednodniową wycieczkę górską. Podczas wyprawy uczestnicy poznali walory przyrodnicze i kulturowe południowo-zachodniej części Polski.  Był to niesamowity dzień pełen wrażeń, pozytywnych doznań i świetnej zabawy. Brawo klasa 3a😊

• Piknik Ekologiczny

• Dzisiaj na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy odbył się piknik ekologiczny, zorganizowany przez Miasto Świdnica oraz inicjatywę Czysta Świdnica. W wydarzeniu aktywnie uczestniczyli uczniowie klas od 4 do 8, którzy mieli okazję wziąć udział w różnorodnych atrakcjach związanych z tematyką ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.

Celem pikniku było zwiększenie świadomości ekologicznej wśród młodzieży oraz promowanie działań proekologicznych. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach, grach edukacyjnych oraz pokazach, które były nie tylko pouczające, ale również pełne zabawy. Dzięki temu mogli zdobyć nową wiedzę na temat ekologii w przystępny i angażujący sposób.

Wydarzenie nie tylko wzbogaciło wiedzę uczestników, ale również przyczyniło się do integracji społecznej, wzmacniając więzi w społeczności szkolnej. Piknik dostarczył wielu pozytywnych emocji, a także umocnił poczucie wspólnoty wśród uczniów i nauczycieli.

• Dzień Pustej Klasy

• W ramach obchodów Dnia Pustej Klasy uczniowie klas 1-3 mieli wyjątkową okazję spędzić dzień poza murami szkolnymi. Zamiast tradycyjnych lekcji, młodzi eksploratorzy wyruszyli na przygodę w otoczeniu przyrody.  Zajęcia na świeżym powietrzu nie tylko wzbogaciły ich wiedzę o środowisku naturalnym, ale także pozwoliły na bezpośredni kontakt z naturą. To była wspaniała lekcja, która na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.

• Sukces uczennic w Finale Dolnośląskich Igrzysk w Lekkoatletyce

• Wielki sukces uczennic Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy podczas odbywającego się w Polkowicach Finału Dolnośląskich Igrzysk w Lekkoatletyce. Sztafeta 4x100m w składzie Maja Błaszczyk, Julia Błaszczyk, Maria Jakacka oraz Amelia Koszałka wywalczyła 3 miejsce w województwie.

Blisko podium była również Maja Błaszczyk, która w biegu na 60m zajęła 4 miejsce. Do uplasowania się na podium zabrakło zaledwie 0,05sek.

Bardzo dobrze zaprezentowała się również Julia Błaszczyk, która w skoku w dal wywalczyła 7 miejsce.

Wielkie gratulacje!

• Galeria prac uczniów

• W poprzednim, jak i w tym roku szkolnym, mamy przyjemność podziwiania pięknych prac plastycznych uczniów naszej szkoły. Hol główny zdobią prace uczniów klasy 5B - Zuzanny Przybyłko, Miłosza Jamro oraz Adama Maciejewicza. Opiekunem ukazanej twórczości jest nauczyciel plastyki Pani Małgorzata Zalewska.

Gratulujemy i życzymy miłych wrażeń!

• Konkurs Pięknego Czytania

• 29 maja w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Pięknego Czytania dla klas drugich. Dzieci czytały fragmenty książki Łukasza Wierzbickiego " Dziadek i niedźwiadek" - prawdziwą historię niedźwiedzia Wojtka przyjaciela żołnierzy z Armii Andersa. Zwycięzcą konkursu został Iwo Mańkowski z klasy 2c, II miejsce zajęła Agata Biedroń z kl. 2c, a III miejsce Karol Jachimowicz z kl. 2a. Wyróżnienie otrzymała Wiktoria Kozłowska z kl. 2b. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy doskonałej umiejętności czytania. 📚��📚

• Karta rowerowa w naszej szkole

• Uczniowie klas IV- VII przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Celem jego było popularyzowanie zasad i przepisów ruchu drogowego, pierwszej pomocy, kształtowanie nawyków właściwego zachowania się na drodze. Egzamin składał się z dwóch części: teoretycznej, w formie testu składającego się z 25 pytań oraz praktycznej polegającej na ocenie kierującego rowerem pod względem przestrzegania przepisów w ruchu drogowym. Ocenie podlegała również umiejętność prawidłowej techniki jazdy, pozycja kierującego na rowerze, upewnienie się o możliwości jazdy, utrzymanie równowagi, wykonanie skrętu i sygnalizowanie zmian kierunku jazdy, hamowanie  oraz zatrzymywanie pojazdu w określonym miejscu.

• ...

• Uczniowie klas 5B, 5A oraz 6A uczestniczyli w wycieczce do Krakowa, Zakopanego i Wieliczki.  Trzydniowy wyjazd był wspaniałą okazją integracji klas. Wspólna zabawa, zwiedzanie ciekawych miejsc, poznawanie historii Polski pozwolą zapamiętać ten wyjazd na długo.

• Wycieczka do Złotego Stoku

• Złoto to cenny kruszec. Historię jego wydobywania i wykorzystywania poznali uczniowie klasy 3c podczas wycieczki do Złotego Stoku. Wycieczka obfitowała w wiele atrakcji, takich jak przejście przez labirynt kopalnianych chodników, tunel strachu, skarbiec, pracownia alchemika, bicie monet, sztabki złota... Uczniowie mogli sami zająć się wyplukiwaniem złota. Było dużo wrażeń i ciekawych informacji.

• Kochane Dzieciaki!

• Z okazji Waszego święta życzymy Wam mnóstwo radości, uśmiechu od ucha do ucha, bajkowych przygód i spełnienia wszystkich marzeń! Bawcie się wspaniale i niech każdy dzień będzie pełen magii!

Wszystkiego najlepszego! 🎈😊🌟