• Halloween w II d

• 31 października klasa 2 d  bawiła się  z okazji Halloween. Rodzice przygotowali dla dzieci przepyszny i pomysłowy poczęstunek oraz rekwizyty do gier i zabaw. Uczniowie samodzielnie wykonali maski i tematyczne dekoracje. Wszystkim bardzo się podobały  zajęcia pełne radości i śmiechu!

B. Janiczek

• „Pamiętamy”- wyjście na cmentarz

• W środę 30 października klasy 2b i 2c już po raz drugi uczciły pamięć o ludziach, którzy odeszli. W podniosłym nastroju i zadumie spacerowaliśmy alejkami cmentarza, zapalaliśmy znicze, obserwowaliśmy ludzi dbających o pomniki swoich bliskich. W procesie wychowania dzieci bardzo ważne jest kultywowanie tradycji i tworzenie historii rodzinnych.

A. Kopacka, A. Wilczyńska

• Kodowanie na dywanie

• Kodowanie na dywanie - to zajęcia kierowane do uczniów klas 1-8. Dzięki zadaniom z kodowania nauka matematyki, informatyki staje się prosta, kolorowa i interesująca, poznawana w zabawie i w działaniu przekształca się w przygodę.Dzięki zabawom z kodowania rozwijamy kreatywne i logiczne myślenie, ćwiczymy samodzielność uczniów, poszerzamy wyobraźnię, przygotowujemy do nauki programowania.Cele zajęć:- doskonalenie orientacji przestrzennej,- rozbudzanie zainteresowań programistycznych,- doskonalenie myślenia abstrakcyjnego i logicznego,- integracja zespołu uczniów.

Izabella Isańska

• Lekcja fizyki

• 29 października 2019r. 50-osobowa grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w lekcji fizyki pt. „Cyrk fizyczny” w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Pracownicy instytutu przygotowali dla młodzieży zestaw ciekawych doświadczeń z elektrostatyki i magnetyzmu. Lekcja miała na celu poszerzenie wiedzy, umiejętności uczniów, zainteresowanie przedmiotem, zachęcenie do samodzielnego eksperymentowania. Młodzież kształtowała umiejętność prowadzenia obserwacji i wyciągania wniosków z doświadczeń. Pokaz podobał się. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach i żywo reagowali na nieoczekiwane efekty prezentowanych doświadczeń.

Joanna Szumska

• Nasi zDolni

• Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły dostali się do etapu powiatowego w konkursie zDolny Ślązak i są to:- z fizyki - Olaf Polański i Dominik Bajrak- z j. polski - Aleksandra Ceglińska, Aleksandra Jóźwik, Oliwier Krawczyk, Martyna Kuśnierz, Olaf Polański- z historii - Mikołaj Szczygieł.Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości i motywacji do dalszej ciężkiej pracy, która przed nimi oraz sukcesu w etapie powiatowym.

Katarzyna Podkowiak

• Spotkanie z Seniorami

• Piątkowe spotkanie seniorów z Uniwersytetu Trzeciego wieku oraz uczniów Szkoły Podstawowej Nr 4 zaowocowało pięknymi jesiennymi wieńcami. Podczas zajęć panowała przyjazna atmosfera, a wzajemna pomoc i pozytywna motywacja sprawiły, że praca była prawdziwą przyjemnością.

• Udział trzecioklasistów w konkursie "Wesoła Kokoszka"

• Dziś Julia Paruch z klasy III B  i Stanisław Pawłowski z klasy III D zaprezentowali wiersze Jana Brzechwy na Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Wesoła Kokoszka" w Marcinowicach. Julia recytowała wiersz pt. "Pytalski", a Staszek "Prot i Filip". Była to wspaniała okazja do zaprezentowania swoich talentów i spotkania z kolegami z innych szkół. Naszym małym artystom serdecznie gratuluję udanego występu.

Małgorzata Kapłon

• Lekcje w jesiennym parku są cudowne

• Dzisiaj klasy pierwsze obserwowały jak zmienia się przyroda w parku jesienią. Dzieci rozpoznawały i nazywały liście drzew i ich owoce, szukały domów zwierząt, widziały zwinną wiewiórkę. Było kolorowo i bajecznie.

M. Kuś, J. Florian, A. Klag