• Ferie zimowe - zajęcia dla uczniów klas I-IV

     •   W okresie ferii zimowych, w godzinach od 09.00 do 13.00, na terenie szkoły organizowane będą półkolonie - zajęcia rekreacyjno-sportowe. Uczestnikami zajęć mogą być uczniowie klas I -IV. Osoby zainteresowane wypełniają kartę kwalifikacyjną uczestnika do czwartku 31 grudnia 2020 roku do godziny 10.00. Uzupełniony i podpisany dokument można osobiście dostarczyć do sekretariatu lub przesłać jego skan na adres mailowy: sekretariat@sp4swidnica.pl

      Przy dużym zainteresowaniu wprowadzony zostanie podział na grupy. Zajęcia wtedy odbywać się będą: I grupa - od 09.00 do 11.00, II grupa - od 11.00 do 13.00.

      O zakwalifikowaniu dziecka na zajęcia poinformujemy rodziców w czwartek za pośrednictwem wiadomości Librus. Karta kwalifikacyjna dostępna jest w wiadomości wysłanej do rodziców oraz na stronie internetowej szkoły (​​​​​​​karta_kwalifikacyjna_ferie_2020.pdf)

     • Życzenia

     • 1d życzy wszystkim pracownikom i uczniom naszej szkoły WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU.

     • Godziny Kodowania

     • Podczas realizacji projektu #SuperKoderzy „Dziennikarze Przyszłości” oraz godziny i tygodnia kodowania uczniowie stworzyli fantastyczne projekty w programie scratch. Prace zaskakują kreatywnością i innym spojrzeniem na otaczający nas świat. Cały czas projektów będzie przybywać. Zapraszam do oglądania prac uczniów  w Studio świdnickiej „Czwórki” pod linkiem:

      https://scratch.mit.edu/studios/28244597/

      Izabella Isańska

     • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12

     •    Jak wynika z doniesień medialnych, badań, rozmów z najmłodszymi, a także profilu spraw, z którym zwracają się do Rzecznika Praw Dziecka dzieci oraz dorośli, młodzi ludzie każdego dnia borykają się z problemami przemocy rówieśniczej i domowej, nadużyciami ze strony dorosłych, depresją, hejtem – również w cyberprzestrzeni, niesprawiedliwym traktowaniem, brakiem zrozumienia, trudnościami okresu dojrzewania, uzależnieniami, samotnością, a także innymi problemami, których rozwiązanie wymaga odpowiedniego wsparcia, opieki i troski osób dorosłych – nie zawsze jednak tę pomoc otrzymując.

      Z uwagi na powyższe, przez wzgląd na troskę o dobro dzieci Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie stanowiące jedną z możliwości odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży zmagających się z kryzysem psychicznym – całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania – 800 12 12 12 i dedykowany młodym ludziom czat internetowy prowadzony przez profesjonalnych psychologów. Podejmując kontakt za pośrednictwem tych dwóch kanałów komunikacji dziecko uzyskać może natychmiastowe wsparcie, podzielić się swoimi przeżyciami i wspólnie ze wspierającą osobą dorosłą zastanowić się nad rozwiązaniem swoich problemów.

      Bezpieczny nieodpłatny czat internetowy prowadzony jest na stronie - https://brpd.gov.pl/sos-czat/. Nie wymaga logowania ani instalowania aplikacji. Komunikacja odbywa się na stronie internetowej rzecznika – brpd.gov.pl, a obsługujący czat eksperci są osobami profesjonalnie przygotowanymi do udzielania dzieci i młodzieży takiego wsparcia.

      Więcej na ten temat przeczytać można na stronie:

      https://brpd.gov.pl/2020/12/07/startuje-calodobowy-dzieciecy-telefon-zaufania-i-czat-internetowy/.

     • Pomagając innym, pomagasz i sobie

     • Wszystkim, którzy z taką wielką hojnością wsparli akcję zbiórki darów dla osób potrzebujących, serdecznie dziękujemy. W tych trudnych czasach okazaliście ogromne serce i udowodniliście, że zawsze można liczyć na społeczność Szkoły Podstawowej Nr 4.

      Wczoraj dary zostały przekazane do MOPS i na pewno ucieszą wiele osób jeszcze przed świętami. Serdecznie dziękujemy!

     • Razem w Europie

     • Pod takim hasłem młodsze dzieci z naszej szkoły w dniach 9-11 grudnia uczestniczyły w zajęciach, na których dowiedziały się co to jest Unia Europejska, poznały symbole unijne (flagę, hymn, Syriusza), rozmawiały o tym, co jest ważne we wspólnym życiu w domu, klasie, szkole, Polsce i Europie. Po zajęciach powstały piękne prace plastyczne, do obejrzenia których serdecznie zapraszamy.

      Wychowawcy kl. I-III

     • DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE UNIJNE W SP4

     • Jesteśmy wdzięczni, gdyż to właśnie unijne dotacje pozwoliły na liczne inwestycje w naszej placówce. Dzięki temu nasza szkoła jest piękna, nowoczesna i gotowa na wspieranie swoich Uczniów w procesie kształcenia i rozwijania Ich pasji.

     • Szaleństwo lapbooków opanowało klasy czwarte!

     • Uczniowie klas 4a, 4b, 4c i 4s przygotowali piękne matematyczne lapbooki z działu Systemy zapisywania liczb. 

      Czym jest lapbook? 

      To interaktywna teczka, w której informacje umieszczane są w kieszonkach, kopertach, na paseczkach itp. Kolorowych i ciekawych pomysłów nie brakowało naszym uczniom!

      Polecam uczniom rozbudowywanie swoich teczek przez dokładanie kolejnych stron!

      Przepis na lapbook znajdziecie w linku: https://www.youtube.com/watch?v=-YghqFOiGBw