• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

          • Fantastyczny młody człowiek - Jan Gawroński z TeamAutism prosił by jak co roku włączyć się w obchody  Dnia Autyzmu i opowiedzieć o kampaniach.

            Oczywiście Janku ❤

            „Jestem. Bądź ze mną” – kampania społeczna inicjatywy obywatelskiej „Chcemy całego życia!”, Klubu Świadomej Młodzieży Fundacji Autism Team oraz organizacji partnerskich w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu (2 kwietnia) i Miesiąca Świadomości Autyzmu.

            „Marzę, by mieć głos w ważnych sprawach i móc mówić, co jest dla mnie ważne” – Klub Świadomej Młodzieży Fundacji Autism Team, „Lekcja Różnorodności”

            Jestem. Bądź ze mną

            „Czuję tak samo jak Ty, tylko bardziej”. „Słucham nawet, gdy nie patrzę”. „Pytaj mnie o zdanie w każdej sytuacji”. „Nie zmuszaj, pokaż mi korzyści” – pisali w ubiegłorocznej kampanii społecznej „Dzieciństwo bez przemocy, dorosłość bez lęku” samorzecznicy i samorzeczniczki w spektrum autyzmu z łódzkiego Klubu Świadomej Młodzieży.

            Ich „postulaty na dobre życie” to drogowskazy, za którymi będą podążać w tegorocznym miesiącu świadomości autyzmu.

            Podczas kwietniowej kampanii społecznej „Jestem. Bądź ze mną” osoby w spektrum pokażą – słowem, rysunkiem, muzyką, gestem – co jest dla nich ważne, czego potrzebują, jak można je wspierać.

            Opowiedzą, czym jest dla nich szkoła i dlaczego obawiają się, co ich czeka w dorosłym życiu. Tym, którzy podejmują decyzje w sprawie osób w spektrum autyzmu i od których zależy ich codzienność i przyszłość – pokażą perspektywę osób autystycznych i pozwolą zrozumieć ich potrzeby.

            Pomogą nam wszystkim odrobić lekcję różnorodności.

            Z powodu pandemii kampania będzie w całości prowadzona zdalnie.

            2 kwietnia, w Światowym Dniu Świadomości Autyzmu, na portalu społecznościowym inicjatywy obywatelskiej „Chcemy całego życia!” i organizacji partnerskich oddzą głos samorzeczniczkom i samorzecznikom w spektrum autyzmu i ich bliskim.

            Przez cały miesiąc będą nagłaśniać ich postulaty, pokazywać, gdzie znaleźć wsparcie, a gdzie system wsparcia zawodzi, obalać nagromadzone wokół autyzmu mity i stereotypy, edukować, chwalić dobre praktyki i piętnować przejawy stygmatyzacji, wykluczenia i przemocy wobec osób w spektrum.

            Będą udostępniać inspirujące teksty, audycje, filmy, muzykę, obrazy. Opowiedzą o sprawach prowadzonych przez ich Społeczne Pogotowie Interwencyjne, działające na rzecz poprawy jakości życia osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin.

            Pokażą codzienność osób w spektrum i ich bliskich z ich własnej perspektywy.

            Każdy kampanijny dzień będą zaczynać przesłaniem, apelem, postulatem.  

            „Nie zostawiaj mnie, kiedy cię potrzebuję”. „Daj mi odczuć Twoje zrozumienie i akceptację”. „Pozwól mi być sobą, po własnemu”. „Wspieraj, nie naprawiaj”. „Pomóż mi się wyciszyć, gdy mam emocje na stres”. „Wspieraj mnie w szkole i w dorosłym życiu”. Bo z autyzmu się nie wyrasta.

            Jestem. Bądź ze mną.

            – Kampania społeczna inicjatywy obywatelskiej „Chcemy całego życia!”, Klubu Świadomej Młodzieży Fundacji Autism Team i innych organizacji partnerskich, prowadzona przez cały kwiecień w formule zdalnej na stronach:

            www.facebook.com/ChcemyCalegoZycia/

            www.facebook.com/klubswiadomejmlodziezylodz

            www.facebook.com/autismteam

            www.chcemycalegozycia.pl

            #jestembądźzemną

            Premierowa kampanijna piosenka pt. „Głośne NIE” osiemnastoletniego Borysa Chmielewskiego, utalentowanego samorzecznika w spektrum autyzmu z Klubu Świadomej Młodzieży: https://youtu.be/34GxLPmq8sM

          • Witaj wiosno!

          • Nasza klasa jest radosna,bo już wkrótce przyjdzie wiosna! Pierwszaki przywitały wiosnę ekologicznie i bardzo radośnie. Były wspólne zabawy, tańce, gry, konkursy. Każdy zespół klasowy wykonał wiosenną pracę plastyczną. To był kolorowy i wesoły dzień.

          • Pierwszy Dzień Wiosny w klasach II

          • Klasy drugie z radością powitały wiosnę.Śpiewaliśmy piosenki, robiliśmy plakaty, układaliśmy hasła i okrzyki. Zimę przegoniliśmy i teraz czekamy na słoneczną, ciepłą wiosnę!

            Wychowawcy klas II

          • Pierwszy Dzień Wiosny w klasach III

          • W klasach trzecich było barwnie i wesoło. Wszyscy uczniowie  ubrali się bardzo kolorowo, aby przywitać Pierwszy Dzień Wiosny. Dzieci przygotowały gry, zabawy i konkursy.  Zajęcia spędzone w miłej atmosferze dostarczyły wielu pozytywnych wrażeń!

            Wychowawcy klas III

          • Wiosna, ach to Ty...

          • Pogoda za oknem pokazuje, że wiosna się spóźnia. Na przekór niesprzyjającej aurze uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 4 postanowili ją radośnie przywitać. 19 marca  wszyscy wzięli udział w wirtualnej zabawie zaproponowanej przez Samorząd Uczniowski. Dziś podczas lekcji było kolorowo i wesoło, a wszystko za sprawą wiosennych tapet, żółtych, zielonych oraz kwiecistych ubrań. Nie zabrakło także kwiatków we włosach i innych wiosennych symboli. Może w ten sposób uda się przywołać słońce i cieplejsze dni?

          • Warsztaty z doradztwa zawodowego dla uczniów klas 8

          • W czwartek 1.03.2021 odbyły się online kolejne warsztaty z doradztwa zawodowego dla uczniów klas 8 biorących udział w programie Zostańcie z nami - Miasto i Powiat Świdnica. Gościem warsztatów była pani Agnieszka Dolińska z PUP w Świdnicy, która przedstawiła uczniom zawody deficytowe. Uczniowie dowiedzieli się również jak wygląda lokalny rynek pracy, gdzie można znaleźć zatrudnienie. Dziękujemy za spotkanie:)

            Justyna Adamska-Litwińska

          • Stołówka szkolna

          • Stołówka szkolna jest czynna w godzinach 12.00-15.00. Obiady dwudaniowe wydawane są tylko na wynos. Cena – 7 zł dla ucznia, 10 zł dla dorosłych. Wejście na stołówkę boczne.  

            Serdecznie zapraszamy.

          • Dzień Kobiet w klasach pierwszych

          • Dzisiaj chłopcy z klas pierwszych nie zapomnieli o swoich koleżankach i paniach nauczycielkach. Były tradycyjne życzenia, własnoręcznie zrobione laurki i kwiaty. Nie zabrakło też męskich występów. To był miły dzień dla wszystkich.

            Wychowawcy klas I