• Święta majowe

     • Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie.

      A na tej fladze jest biel i czerwień.

      Czerwień to miłość, biel serce czyste.

      Piękne są nasze barwy ojczyste.

      Przed nami majówka, a wraz z nią święta - 1. Maja, Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3. Maja. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy uczcili te dni w piątek, 30 kwietnia, podczas zajęć online. Nauczyciele przypomnieli im o symbolach narodowych, historii Polski i szacunku do tradycji. Wielu uczniów wykonało papierowe flagi, które zaprezentowało przed kamerkami. Kolor biało-czerwony dominował tego dnia, a wszystko za sprawą ustawionych w tle tapet.

      Uczniowie oraz nauczyciele wykazali duże zaangażowanie i patriotyczną postawę.

     • Dzień Ziemi

     • W ostatnim tygodniu klasa 2 b obchodziła imieniny Ziemi. Uczniowie zastanawiali się, jakie działania podjąć, by Ziemia była przyjaznym miejscem dla wszystkich istot na niej żyjących. Drugoklasiści zredagowali życzenia dla naszej planety i zapisali je w edytorze graficznym Paint. Układali też na zajęciach z programowania skrypt w programie Scratch, w którym kosmonauta w rakiecie kosmicznej oblatuje Ziemię. Następnie z niej wysiada i składa Ziemi życzenia.

      M. Kuś

     • Dzień Ziemi

     •  22 IV  -  klasa 3c składa Ziemi życzenia z okazji jej święta:

      Kochana Ziemio,  życzymy Ci dużo zielonych łąk, wysokich drzew, czystych wód. Wśród nich niech żyją szczęśliwe zwierzęta duże i małe. A ludzie niech o Ciebie dbają i rozsądnie korzystają z Twoich darów.

     • Bezpłatne szczepienia przeciwko HPV dla dziewczynek z rocznika 2007

     • NZOZ Mieszko realizuje program bezpłatnych szczepień przeciwko HPV - finansowany przez Miasto Świdnica.
      Szczepienia dotyczą dziewczynek z rocznika 2007. Prosimy o pilne zgłaszanie dziewcząt chętnych do szczepienia.
      Szczegółowe informacje na stronie www.hpv.swidnica.pl i pod telefonami:  785 21 56 21 lub 74 856 87.

     • Z CYKLU: WARTO PRZECZYTAĆ!

     •    Czy można mieć kłopoty wychowawcze z własną Babcią??? Zwłaszcza, gdy okazuje się,że rzeczona poruszająca się skuterem inwalidzkim wyciągającym sześć kilometrów na godzinę i uchodząca za nudną seniorkę rodu jest miłośniczką cudzych klejnotów, które rabuje ze sklepów jubilerskich, statków turystycznych lub bogatych rezydencji.

          Dlaczego poczciwa staruszka lubi przejażdżki pod osłoną nocy, nosi kominiarkę i do czego służy słoik z kiszoną kapustą oraz czy łamanie art.278 Kodeksu Karnego bywa dziedziczne, o tym dowiecie się z książki Davida Walliams'a, Babcia Rabuś.

          Szczerze polecam:) - Anna Mikuła

     • Jaki kierunek zawodowy wybrać?

     • Technik elektryk, technik elektronik, technik budownictwa, technik informatyk, a może monter sieci i instalacji lub monter zabudowy i robót wykończeniowych? Jaki kierunek wybrać? Zastanawiali się nad tym 13.04.2021 uczniowie SP4 wspólnie z nauczycielami Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznego. Spotkaniu towarzyszyła miła atmosfera. Pani Beata Łobaza, pan Przemysław Matejczuk, Adam Szpilakowski i Piotr Rudownnik zapoznali uczniów z kierunkami kształcenia, opowiedzieli jak wyglądają praktyki w szkole, egzaminy zawodowe oraz współpraca z firmami. Podpowiedzieli również, jakie zawody można wykonywać po kierunkach w technikum lub po szkole branżowej.W imieniu własnym i uczniów klas ósmych dziękuję nauczycielom ZSB-E za zaangażowanie i ciekawe prezentacje. 

      Szkolny doradca zawodowy - Justyna Adamska-Litwińska

     • KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY !

     •  

              Marek Tulliusz Cycero mawiał, że książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli. Czy to może być prawdą?

             Przy książce wzruszamy się, śmiejemy, zastanawiamy, podróżujemy, w końcu uczymy się jej treści, stąd konkurs na drobiazg literacki ogłoszony przez bibliotekę szkolną, dzięki któremu każdy z Was miał szansę wypowiedzieć się, ile i co znaczy dla niego czytanie.

             Dwa pierwsze miejsca zajęli: Roksana Zapolska (6a) i Michał Bąbka (4b), dwa drugie miejsca należą do Hani Pawłowskiej (5a) i Wiktorii Klasy (6s)

              Gratulujemy!

             Pamiętajmy, że książki są jak towarzystwo, które człowiek sobie dobiera ( Monteskiusz),a dzisiaj odizolowani szczególnie tego potrzebujemy :)

              Anna Mikuła

     • Życzenia

     • Uczniowie klas drugich, którzy obecnie biorą udział w zajęciach Mozaiki edukacyjnej online, życzą wszystkim wesołych, zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych. Na ostatnich zajęciach wykonali animację świąteczną w programie Scratch, w której na świat przychodzi mały kurczaczek i składa nam świąteczne życzenia, a także karty świąteczne w edytorze graficznym Paint. Przykłady prac można zobaczyć na zdjęciach.

      M. Kuś

     • Życzenia

     • Klasa 3c i 3b życzy wszystkim nauczycielom, koleżankom i kolegom zdrowych i pogodnych świąt.