• Święta majowe w klasach młodszych i w świetlicy

     • Dzisiejsze zajęcia w klasach I-III poświęcone były świętom majowym.

      Uczniowie, chcąc uczcić tak ważne dla naszej ojczyzny daty, z entuzjazmem wykonali kotyliony, chorągiewki i inne ozdoby w barwach narodowych Polski.

      Pod znakiem przygotowań do świąt majowych upłynął również tydzień w świetlicy. Dzieci robiły lapbooki, flagi oraz wyklejały orła.

     • Apel

     • W piątek 29 kwietnia szkolny zespół wokalny i uczniowie klasy 6b pod opieką pań M. Zalewskiej i D. Ligęzy przygotowali i zaprezentowali społeczności szkolnej uroczysty program artystyczny z okazji zbliżających się świąt majowych.

      Uczniowie przypomnieli, że w tych dniach wspominamy trud ludzi pracy, pamiętamy o wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej, świętujemy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Oczywiście zwrócili oni też uwagę na znaczenie polskich symboli narodowych. Była to piękna lekcja historii i patriotyzmu.

     • Druga edycja Konkursu Logopedycznego

     • 28 kwietnia 2022 roku odbył się II Międzyszkolny Konkurs Logopedyczny, który przygotowały panie: Aneta Pieczonka i Bogumiła Gut.

       Celem konkursu było popularyzowanie nienagannej wymowy i dykcji, a także wzbudzanie zainteresowania literaturą dziecięcą oraz zachęcanie uczniów do nauki poprawnej wymowy poprzez zabawę. Z konkursowymi zadaniami zmierzyli się uczniowie  świdnickich szkół, którzy musieli wykazać się umiejętnością wykonywania ćwiczeń usprawniających aparat mowy, płynnością czytania i nienaganną wymową oraz dykcją podczas recytacji wierszy i czytania tekstów trudnych pod względem artykulacyjnym, a także umiejętnością tworzenia rymowanek, układania zdań z rozsypanek wyrazowych, jak również logicznego myślenia podczas układania historyjek obrazkowych.

      Komisja konkursowa w składzie: p. Bogumiła Gut, p. Renata Sachs oraz p. Aneta Pieczonka, po podliczeniu punktów, wyłoniła laureatów, wśród których znaleźli się następujący uczniowie:

      I miejsce – Artur Cichoń z SP1

      II miejsce – Dawid Grabski z naszej szkoły

      III miejsce – Justyna Gerus z SP 2

       Uczestnicy za swój trud i posiadane umiejętności zostali obdarowani dyplomami, nagrodami oraz drobnymi upominkami. Uczniom oraz przygotowującym ich nauczycielom serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas oraz rywalizację w przyjaznej atmosferze.

     • Smacznie, zdrowo i kolorowo

     • Dzisiaj uczniowie klasy 1b przygotowali zdrowe i kolorowe kanapki. Praca przyniosła wszystkim wiele radości. Pierwszaki przekonały się, że najlepiej smakuje własnoręcznie przygotowane śniadanie. Kanapki nie tylko były smaczne, zdrowe, ale i pięknie ozdobione. Dzieci podczas przygotowania śniadania kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.

     • Bolko Mały

     • Gratka dla mieszkańców byłego księstwa świdnicko-jaworskiego!

       W bibliotece czeka na Was nowość na rynku wydawniczym, książka Grażyny Bąkiewicz - "Bolko Mały", w której poznamy nie tylko życiorys głównego bohatera, ale też realia czternastowiecznej Europy. Zamek Chojnik, Zamek w Bolkowie, Zamek na Ślęży, klasztor w Krzeszowie, a przede wszystkim Zamek Książ to znane nam budowle z wycieczek rodzinnych i szkolnych - warto poczytać o nich więcej

     • Przewodnik po polskiej szkole dla uczniów z Ukrainy

     • Materiał  zawierający  podstawowe słownictwo związane z życiem szkoły oraz podstawowe zwroty, które ułatwią komunikację między nauczycielami a uczniami TUTAJ

      Autorkami ww. materiału są: Olga Matyjaszczyk-Łoboda -  nauczycielka języka polskiego oraz doktorantka w Zakładzie Językoznawstwa Stosowanego w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Katarzyna Grzybowska - absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim, które  pod patronatem Szkoły Języka Polskiego i Kultury dla Cudzoziemców Uniwersytetu Wrocławskiego, opracowały polsko-ukraiński przewodnik dla uczniów z Ukrainy rozpoczynających  naukę w polskiej szkole.

     • Dzień Ziemi w klasach 1-3

     • 22 kwietnia jak co roku obchodzimy święto naszej planety Ziemi. Ma ono za zadanie rozbudzanie postaw proekologicznych oraz uświadamianie ludziom, że Ziemia to nasz wspólny dom i należy o niego dbać. Tegoroczne hasło przewodnie brzmi: „Zainwestuj w naszą planetę”. Obchody rozpoczęliśmy od rozmowy na temat problemów, z jakimi boryka się nasza planeta, potem obejrzeliśmy krótki film dotyczący segregowania śmieci i wykonaliśmy kilka praktycznych ćwiczeń związanych z tą tematyką. Następnie dzieci wykonały przepiękne prace plastyczne, które można obejrzeć w galerii.

     • Czerpiemy z historii, czyli wycieczka do Starej Papierni

     • 20 kwietnia 2022 roku uczniowie z kl. 4b i kl. 5b wyjechali do Dusznik-Zdroju. Zwiedzili tam Starą Papiernię i brali udział w warsztatach czerpania papieru.

      Po wytężonej pracy ukojeniem była Pijalnia Wód, a następnie odwiedziny w dworku Szopena, gdzie jeden z uczniów zagrał na profesjonalnym - konkursowym fortepianie (brawo Karol).

      Zarówno humory, jak i pogoda dopisały.