• PODRĘCZNIKI DO RELIGII W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

• Uczniowie uczęszczający na religię zaopatrują się w podręczniki we własnym zakresie

Klasa 1: Poznaję Boży świat Autorzy ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, J. Snopek Wydawnictwo: JEDNOŚĆ Kielce

Klasa 2:  Odkrywam królestwo Boże ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak Wydawnictwo: JEDNOŚĆ Kielce

Klasa 3: Poznaję Jezusa - podręcznik bez ćwiczeń ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak Wydawnictwo: JEDNOŚĆ Kielce

Klasa 4: Zaproszeni przez Boga red. Z. Marek SJ Wydawnictwo WAM Kraków

Klasa 5: Obdarowani przez Boga red. Z. Marek SJ Wydawnictwo WAM Kraków

Klasa 6: Przemienieni przez Boga red. Z. Marek SJ Wydawnictwo WAM Kraków

Klasa 7: Jezus uczy i zbawia red. Z. Marek SJ Wydawnictwo WAM Kraków

Klasa 8: Jezus działa i zbawia red. Z. Marek SJ Wydawnictwo WAM Kraków

• Wyprawka do klasy I

• W tornistrze:

• zeszyty: 16-kartkowy w linię i 16-kartkowy w kratkę
            • zeszyt 32-kartkowy w kratkę do j. angielskiego

W piórniku:

• dwa ołówki (HB lub 2B, mogą być grubsze, trójkątne)
            • gumka do ścierania
            • temperówka
            • klej w sztyfcie
            • kredki ołówkowe miękkie
            • kredki świecowe najlepiej Bambino
            • nożyczki
            • linijka
            • flamastry lub cienkopisy (4 kolory)

Wyposażenie szufladki w klasie:

• blok rysunkowy w formacie A4 - biały i kolorowy
            • blok techniczny w formacie A4 - biały i kolorowy
            • farby plakatowe - 12 kolorów
            • pędzle (3 sztuki różnej grubości)
            • pojemnik na wodę (najlepiej taki z zakryciem)
            • pastele olejne
            • plastelina - 12 kolorów
            • kredki świecowe najlepiej Bambino
            • papier kolorowy mały i duży
            • krepina - kilka kolorów (jakie kolory poda nauczyciel na pierwszym zebraniu we wrześniu)
            • teczka na gumkę (do przechowywania prac)

Na zajęcia wychowania fizycznego:

• worek z butami sportowymi (tenisówki, adidasy, trampki)
            • koszulka z krótkim rękawem biała
            • spodenki gimnastyczne czarne lub granatowe

Podpisaną wyprawkę należy dostarczyć w pierwszym tygodniu nowego roku szkolnego

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III

• W dniu dzisiejszym odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego. Świadectwa i nagrody odebrali uczniowie klas III. Był to moment niezwykle wzruszający. Życzymy wszystkim bezpiecznych wakacji, do zobaczenia we wrześniu.

• Pożegnanie klas 8

• W czwartek 23. czerwca uczniowie klas ósmych zostali pożegnani przez Dyrekcję, Grono Pedagogiczne i swoich młodszych kolegów na uroczystym apelu. Nie zabrakło podziękowań, życzeń, wspomnień i chwili wzruszeń. Carpe diem kochani absolwenci!

• Questowanie 5c

• "Questy - Wyprawy Odkrywców" to gra terenowa polegająca na poszukiwaniu skarbów i odkrywaniu zagadek. Wzięli dziś w niej udział uczniowie klasy 5c, którzy przeszli jeden z trzech świdnickich questów. "Podróż w czasie ze świdnicką Biblioteką" (bo taki był temat questa) pozwoliła dzieciom dowiedzieć się o dziejach biblioteki w Świdnicy oraz poznać miejsca, w których wcześniej się ona mieściła.

Część uczniów przeszła quest z aplikacją zainstalowaną w telefonie, a inni z ulotką. Na końcu czekał skarb ukryty w skrzyneczce (otworzyć można ją było za pomocą hasła zdobytego podczas rozwiązywania zagadek). Następnie można było przybić pieczątkę i wpisać się do księgi. Zabawa wszystkim się spodobała , a kolejne questy czekają na przejście.

• Dzień Taty

• Dzieci z klas 1-3 z okazji Dnia Taty składają najlepsze życzenia zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności.

• Konkurs wiedzy w klasach młodszych

• W czerwcu odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy z języka polskiego oraz matematyki.

Uczniowie klas I chętnie wzięli w nich udział. Matematyczne i polonistyczne zmagania potwierdziły, że dzieci z klas młodszych lubią się uczyć. Wszyscy świetnie poradzili sobie z zadaniami!

Dyplomy za uzyskanie najlepszych wyników z języka polskiego otrzymali:

I a – Kajetan Dzień vel Rakoczy

I b – Wiktor Stawicki

I c – Dawid Baranowski

Dyplomy za uzyskanie najlepszych wyników z matematyki otrzymali:

I a – Gabriel Maciejewski

I b – Szymon Kus

I c – Natalia Matyszczyk

Wielkie brawa dla wszystkich uczniów biorących udział w klasowych turniejach wiedzy!

• Wyjście na lody

• Dzisiaj rodzice uczniów klas IIc i IId ufundowali dzieciom lody. W ten sposób pogratulowali swoim pociechom promocji do następnej klasy

• Rajd Absolwentów

• W dniach 14-15 czerwca wybraliśmy się z uczniami klas VIII w Góry Sowie. Pogoda, humor i kondycja uczestników dopisały i nikt nie pytał, czy długo jeszcze? Ruszyliśmy z Rościszowa i przez Wielką Sowę dotarliśmy do Schroniska PTTK Zygmuntówka, gdzie spędziliśmy noc. Rano, po śniadaniu, sprawnie i szybko zeszliśmy do Bielawy, skąd pociągiem wróciliśmy do Świdnicy.

Jeśli w przyszłym roku szkolnym znajdą się chętne łaziki górskie, to wyprawę powtórzymy.

Pozdrawiamy. Wasi opiekunowie: Anna Klag i Jarek Kozioł