• Przygoda z książką

• Uczniów klasy IIc odwiedziła pani Ania - nauczycielka biblioteki, która zaprezentowała dzieciom fragmenty książki pt. „Najpiękniejsze opowieści”. Wszyscy wysłuchali śmiesznych i niecodziennych przygód zwierząt, a następnie wykonali stronę tytułową swojej książeczki. Te ciekawe zajęcia miały na celu rozwijać u uczniów spostrzegawczość, logiczne myślenie oraz doskonalić umiejętność stosowania w praktyce reguł ortograficznych.

• Zajęcia w klasie 2a

• Czy śmiech to zdrowie? Na to pytanie odpowiadała klasa 2a. W czwartek odbyły się ostatnie zajęcia z cyklu „Pokonuję trudności, ucząc się nowych umiejetnosci” prowadzone przez panią psycholog. Uczniowie brali aktywny udział w warsztatach opartych na metodzie: „Kid’s skills- Dam radę!", poznali lepiej siebie oraz swoje koleżanki i kolegów rozmawiając z nimi o emocjach i uczuciach. Na zajęciach wykorzystano materiały ze strony www.uniwersytetdzieci.pl

• Niezwykła lekcja w klasie 2a

•  29 marca 2023 r. gościliśmy w naszej klasie niezwykłych gości. Odwiedzili nas rodzice Czesława - Państwo Wyszomirscy. Wysłuchaliśmy ciekawych opowieści o Australii. Barwna prezentacja uzupełniona ciekawostkami dotyczącymi mieszkających tam ludzi i zwierząt pobudziła naszą wyobraźnię. Stała się też zachętą do rozwijania zainteresowań i pasji, do poznawania świata oraz zdobywania wiedzy.

Podczas niezwykłego spotkania zapoznaliśmy się również ze sprzętem wspinaczkowym: uprzężami, karabinkami, linami oraz poznaliśmy węzły asekuracyjne.

Pod okiem instruktorów mieliśmy okazję  spróbować swoich sił we wspinaczce🧗‍♂️👏👏

Jednym słowem bawiliśmy się wspaniale, co można zaobserwować w poniższej fotorelacji⛰️

Dziękujemy Państwu Wyszomirskim za podzielenie się swoimi doświadczeniami i życzymy dalszych udanych podróży✈️🚞🗺️

• Wizyta u nietoperzy

• 🦇🦇🦇W tym tygodniu uczniowie klas 1a i 1c wybrali się na wycieczkę do Jaskini Nietoperzy przy Stacji Edukacji Ekologicznej Nadleśnictwa Świdnica. Była to wyjątkowa lekcja przyrody, podczas której dzieci poznały wiele ciekawostek na temat latających ssaków.

• Rowerowa Stolica Polski

• 🚲🚲🚲 A czy Ty już kręcisz kilometry dla Czwórki?

👉 Przypominamy wszystkim, którzy byli aktywni rowerowo w tamtym roku, ale też tym, którzy jeszcze nie spróbowali, że 21 marca wystartował oficjalny trening w wydarzeniu Rowerowa Stolica Polski.

👉Zachęcamy do aktywnego spędzania czasu, bo rower jest idealny zarówno na krótkie przejażdżki, jak i dłuższe wycieczki.

👉Przypominamy, jak dołączyć do wyzwania i kręcić kilometry dla Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy.

🚲 Znajdź i pobierz bezpłatną aplikację Aktywne Miasta z właściwego dla siebie sklepu.

🚲 Z menu wybierz „Rywalizacje”, następnie w zakładce „Ogólne” - Trening Rowerowej Stolicy Polski 2023 – UWAGA: albo dla Miast albo dla Gmin.

🚲 Aby dołączyć do rywalizacji, z listy rozwijanej wybierz Miasto lub Gminę, dla której będziesz kręcić kilometry.

🚲 W kolejnym kroku wybierz grupę z listy lub zaproponuj nową grupę i razem

z przyjaciółmi weźcie udział w zabawie!

• Wycieczka klasy 7b

•    28 marca uczniowie klasy 7b wzięli udział w zajęciach edukacyjnych w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej w Dobkowie.

Młodzież zwiedziła wystawę interaktywną, zapoznała się z kolekcją skał i minerałów, zajrzała do wnętrza wulkanu, obejrzała film o erupcji wulkanu oraz model gejzeru, który w równych odstępach czasu wystrzeliwał wodę.

Na platformie symulacyjnej uczniowie doświadczyli trzęsienia ziemi, a także zapoznali się z najważniejszymi atrakcjami geoturystycznymi Pogórza Kaczawskiego. Następnie udali się do laboratorium, gdzie wykonali szereg doświadczeń, których tematem przewodnim był ogień. Młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach, żywo reagowała na niespodziewane efekty doświadczeń i symulacji.

• Teatr

•      28 marca uczniowie klas 1a, 1b, 1c, 2a, 2b i 3b wzięli udział w teatrze on-line organizowanym przez TVP. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem obejrzeli spektakl "Czerwony Kapturek". Niezwykle kolorowy, wesoły, żywiołowy, roztańczony i rozśpiewany, opowiadający o bardzo poważnych sprawach.

• Uczymy się rozpoznawać emocje

•      Pani pedagog przeprowadziła w klasie 2b warsztaty edukacyjno-terapeutyczne. W czasie tych zajęć nasi uczniowie dowiedzieli się, dlaczego różne emocje są dobre i pożyteczne. Dzieci rozwijały zdolności lepszego rozumienia siebie i innych oraz uczyły się, jak radzić sobie ze smutkiem i złością. Wszystkim zajęcia bardzo się podobały, bo warto uczyć się świadomego zarządzania emocjami.

• Akademia Dźwięku i Ciszy

•      Uczniowie klas 1a,1c i 2a uczestniczyli dzisiaj w kolejnych muzycznych zajęciach. Pan Zbyszek tym razem zapoznał dzieci z instrumentami, które zostały wykonane z surowców wtórnych.  Uczniowie bawili się fantastycznie. Można było zauważyć ich wielką wrażliwość na muzykę. 🪕🎶

• Spotkania z książką

•      Uczniowie klasy 2b uczestniczyli w zajęciach rozbudzających pasje czytelnicze oraz zainteresowanie książką. Pani Ania, która pracuje w naszej szkolnej bibliotece, przeczytała drugoklasistom wesołe bajki oraz przygotowała dla dzieci ciekawe zadania. Wszystkim bardzo podobały się zajęcia!!!