• Warsztaty mikołajkowe

•      Dzieci z klasy Ic i IIc uczestniczyły dziś w warsztatach świątecznych, na których bawiły się z ekipą Św. Mikołaja. Pod czujnym okiem Elfów wykonywały świeczkę z wosku pszczelego, malowały drewniane ozdoby choinkowe, a także ozdabiały styropianową choinkę. Zajęcia urozmaicone były projekcją świątecznej bajki oraz wspólnymi pląsami i zabawami. W tej Świątecznej Krainie uczniowie spędzili czas bardzo wesoło i efektywnie.

• Zostańcie z nami

•      Uczniowie biorący udział w konkursie Zostańcie z nami - Miasto i Powiat Świdnica wraz ze szkolnym doradcą zawodowym po raz kolejny odwiedzili świdnickie firmy. Tym razem gościliśmy w firmie DBI Plastics w Świdnicy przy ulicy Towarowej. Firma pracuje w wielu segmentach, od motoryzacji po lotnictwo, współpracując z inżynierami, aby zaprojektować i wyprodukować idealne elementy, które można znaleźć w samochodach produkowanych przez Opel, Renault, Peugeot, Citroen, Honda, Nissan i VW. Nasi uczniowie mogli zobaczyć, jak wygląda produkcja zaślepek ochronnych i zatyczek dla hydrauliki, jak uzyskać piękne kolory tych części i jak przygotować produkty do transportu. Pracownicy firmy pokazali nam, jak wygląda ich praca, dowiedzieliśmy się, jakie są stanowiska pracy w firmie, mogliśmy obejrzeć produkcję i magazyn. Każdy uczeń otrzymał prezent od DBI. Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie.

• Laboratoria Przyszłości

•     Nasza „CZWÓRKA” OTRZYMAŁA  wsparcie finansowe od państwa, na rzecz wdrażania nowych praktyk edukacyjnych, dzięki którym nauka odbywać się będzie przez eksperymentowanie i zdobywanie umiejętności. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły!

Rozpoczynamy zajęcia, które zaangażują uczniów do odkrywania swoich talentów i rozwoju zainteresowań.

• Mikołajki w piernikarni

•      W dniu 7 grudnia klasy 4b i 4c otrzymały wyjątkowy prezent na mikołajki. Wyjechały na wycieczkę do Piernikarni Śląskiej w Niemczy. Uczniowie poznali sekrety najstarszych receptur oraz przygotowali własnoręcznie tradycyjne niemczańskie pierniki. Było zabawnie i pysznie.

• Klasa 2a i 2b w Explora Park

•     Klasy 2a i 2b odwiedziły dzisiaj Explorapark – Park Nauki i Techniki w Wałbrzychu. Wśród ponad 120 interaktywnych zabawek, gier logicznych, modeli uczniowie mogli badać, dociekać, poszukiwać i odkrywać. Rozwiązywali zagadki matematyczne, poznali fraktale, mozaiki i parkietaże. Każde dziecko miało okazję zapoznać się z różnymi sposobami rozwiązywania łamigłówek matematycznych, świetnie się przy tym bawiąc. Wszystkim ciekawym świata polecamy zabawę w Parku Nauki i Techniki ExploraPark w Wałbrzychu.

• Mikołajki w klasie 3d

•     Dziś klasa 3d brała udział  w warsztatach o  minerałach. Pani Monika z Geo - Zabawy przeprowadziła  ciekawą prezentację, a potem każdy wykonał dla siebie szkatułkę, oklejając ją kamieniami i pomalował otoczka. Zajęcia były bardzo ciekawe i przyniosły wszystkim wiele  radości. Dziękujemy rodzicom za taki mikołajkowy prezent.

• Mikołajki klasy 3b

•      7 grudnia klasa 3b wraz z wychowawcą została zaproszona przez Św. Mikołaja do Cinema Fun. Tam na dzieci czekały różne atrakcje, między innymi pieczenie i dekorowanie pierniczków, gry zręcznościowe. Wszyscy świetnie się bawili.

• Hour od Code

• #HourOfCode!

Żyjemy w świecie pełnym technologii. I wiemy, że niezależnie od tego, który zawód wybiorą nasi uczniowie, ich szansa na sukces będzie coraz bardziej zależeć od rozumienia, jak działają technologie.

Dlatego cała nasza szkoła dołącza do największego wydarzenia edukacyjnego w historii: Godziny Kodowania, w czasie Tygodnia Edukacji Informatycznej (1 października - 18 grudnia).

Nasza Godzina Kodowania potwierdza, że świdnicka „CZWÓRKA” jest gotowa, by uczyć umiejętności XXI-wieku.