• Szkolny Konkurs Plastyczny "Zimowe pejzaże" klas I-III

• Dziś rozstrzygnięty został Szkolny Konkurs Plastyczny "Zimowe pejzaże", w którym brali udział uczniowie klas młodszych.

W kategorii klas I-szych nagrody otrzymali: Julia Sroka, Wiktor Kijanowski oraz Piotr Kaśkiewicz.

W klasach II- gich nagrodzeni zostali: Wiktoria Kozłowska, Julia Nowicka i Julita Sosnowska.

Laureaci z klas III - cich to: Zofia Janiszewska, Franciszek Gąsior oraz Sara Partyka.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy pięknych prac i życzymy kolejnych sukcesów.

Organizatorzy: B. Gut, E. Spas, A. Rafałko

• Dlaczego warto czytać książki popularnonaukowe?

• Pani Asia przygotowała dla uczniów z klasy 3b bardzo ciekawą lekcję biblioteczną. Dzieci przekonały się, że książki popularnonaukowe w przystępny i ciekawy sposób przybliżają różne zagadnienia związane z wieloma dziedzinami wiedzy.

• Wyjście do kina

• 6 marca z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet uczniowie klasy 3a wraz z opiekunami wybrali się do Multikina w Świdnicy na film pt. "Ekipa z dżungli. Misja ratunkowa". Wszyscy w dobrych humorach, uśmiechnięci i zadowoleni powrócili do szkoły. To był bardzo udany dzień😊

• Sukcesy naszych uczniów w Igrzyskach Dzieci oraz Młodzieży Sztafet Pływackich

• Dzisiaj nasi pływacy odnieśli sukcesy w Igrzyskach Dzieci oraz Młodzieży Sztafet Pływackich-w Finale Strefy Wałbrzych.

Klasy 7-8 zajęły w kat. dziewcząt - 2 miejsce, a chłopców 1 miejsce. Dzięki temu obie sztafety awansowały do Finału Dolnośląskiego we Wrocławiu.

Młodsi zawodnicy z klasy 6-tej zdobyli 3 miejsce. Szczególnie warto podkreślić start w tej kategorii uczniów młodszych klas: Kajetana Dzień vel Rakoczego z 3a oraz Oliwii Plejewskiej z 4b.

Wszystkim gratulujemy i życzymy powodzenia we Wrocławiu 🏆🎖🏊❤️

• SPAGHETTI EDU

• Klasa 1c bawiła się innowacyjnym zestawem SPAGHETTI EDU. Dzieci poprzez zabawę ćwiczyły chwyt pisarski, nacisk i mięśnie drobne dłoni. Rozwijały kreatywność, wyobraźnię ikoncentrację. Powstały piękne obrazki. To była świetna zabawa.

• "Kolorowy siew: Zielona Różnorodność w akcji!" 🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺

• Cześć wszystkim miłośnikom zieleni i kolorów! Dziś chcemy podzielić się radosną wiadomością z grupy "Zielona Różnorodność", która działa w ramach projektu #IOM, wspieranego hojnością Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Dzisiaj nasi uczniowie przystąpili do akcji wysiewania kwiatów. Na początek aksamitki, werbena patagońska i kosmosy. Zainwestowaliśmy w przyszłość w formie ekologicznych "doniczek". Plan jest prosty, ale genialny - chcemy mieć swoją łąkę dla owadów zapylających!

Tak więc trzymajcie kciuki za naszą Zieloną Różnorodność.

🌸✨ #IOM Poland

• Spotkanie z psychologiem

• Pani psycholog przeprowadziła w klasie 3b zajęcia o tym, jak właściwie dobierać gry internetowe i jak sprawić, żeby korzystanie z nowych technologii było bezpieczne dla uczniów.

• Szkolny Konkurs Fotograficzny "Woda źródłem życia".

• Miło nam ogłosić wyniki Szkolnego Konkursu Fotograficznego "Woda źródłem życia".

I miejsce - Alicja Dzwoniarska z klasy 7b,

II miejsce - Michał Bąbka z klasy 7b,

III miejsce - Zuzanna Przybyłko z klasy 5b

oraz dwa wyróżnienia dla Jana Zdanowskiego z klasy 5b oraz Michaliny Smogór z klasy 7c. Dziękujemy za piękne zdjęcia i serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Wszystkich zapraszamy do obejrzenia   konkursowych prac, poznania ciekawostek na temat wody i do wspólnej refleksji na temat konieczności jej racjonalnego wykorzystania a także szanowania wodnych zasobów.

• W świetlicy się działo!

• Dzieci miały możliwość stać się małymi projektantami. Tworzyły własne projekty ubrań, wykorzystując do tego materiały o różnorodnej fakturze oraz kolorystyce.