• Wycieczka

     • Klasa 3c spędziła dzisiejszy dzień na zwiedzaniu starego młyna. Młyn w Siedlimowicach jest najstarszym działającym młynem na Dolnym Śląsku. Produkuje mąkę, otręby oraz kasze z mąki pszennej i żytniej. Uczniowie poznali cykl produkcji, zabytkowe maszyny, pracę młynarza. Dowiedzieli się, jakie produkty mączne są korzystne dla zdrowia. Sami przygotowali i upiekli podpłomyki. Spróbowali również chleba upieczonego przez gospodarzy. Potem miło spędzali czas przy grillu, na wspólnych zabawach. Zainteresowali się też obecnymi tam zwierzętami gospodarskimi. Na zakończenie odbyło się poszukiwanie ukrytych słodyczy. Wszystkim odpisywał dobry humor, a czas jak zwykle biegł za szybko. Młyn w Siedlimowicach to bardzo miłe miejsce, zachęcamy wszystkich do jego odwiedzenia.

      A. Kopacka

     • Szkolny Konkurs Matematyczny klas I - III

     • Ubiegły tydzień był w klasach I-III pełen matematycznych konkursów i testów, bo w każdej z klas odbywał się Szkolny Konkurs Matematyczny. Nasi uczniowie musieli wykazać się nie tylko zdolnościami arytmetycznymi, ale także logicznym i kreatywnym myśleniem. Matematyczne zmagania potwierdziły, że dzieci z klas młodszych lubią i potrafią liczyć. Wszyscy świetnie poradzili sobie z zadaniami!

      Największą liczbę punktów, a tym samym pierwsze miejsce zajęli:

      klasy pierwsze:

      I a – Michał Mnich

      I b –Pola Szklarczyk

      I c – Ksawery Jaszczak

      I d - Hanna Styrna

      klasy drugie:

      II a – Jan Sikora

      II b - Kacper Synowski

      II c -Tomasz Piotrowski

      klasy trzecie:

      III a - Iga Kuklis

      III b – Zofia Gołowkin

      III c – Anna  Żabińska

      III d - Michał Kwiatkowski

      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych matematycznych sukcesów!

                                                                                              Wychowawcy klas I-III

     • Dzień Dziecka

     • Bądź dzieckiem jak najdłużej.

      Jak dziecko baw się, śmiej.

      I kochaj tak jak dziecko,

      I serce dziecka zawsze miej!

      Nie było co prawda Dnia Sportu, nie było spotkania wszystkich dzieci, ale na pewno było bardzo radośnie i wesoło. Dziś w naszej szkole z okazji Dnia Dziecka Samorząd Szkolny poczęstował wszystkich uczniów słodkościami. Skrócone lekcje były natomiast rekompensatą za brak innych atrakcji związanych z ograniczeniami covidowymi. Zajęcia były przeprowadzone w formie różnych zabaw, a dzieci przekonały się, że można się uczyć bawiąc.Wszystkim Dzieciom jeszcze raz składamy najlepsze życzenia z okazji ich święta.

     • Drodzy przyjaciele świdnickiej „Czwórki”

     • Nasza CZWÓRKA

      zakwalifikowała się do II etapu w konkursie „Podwórka Nivea 2021”

      Dlaczego wystartowaliśmy?

      Chcemy  zachęcić, wspólnie z Państwem, Nasze Dzieci do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, odciągnąć dzieci od ekranów telewizorów, komputerów, tabletów. Pragniemy zapewnić Naszym Uczniom alternatywę dla elektronicznych mediów. Zamierzamy przypomnieć sobie i pokazać dzieciom gry i zabawy królujące na podwórkach, placach, chodnikach, kiedy My byliśmy dziećmi, a oglądanie telewizji nie było jedyną formą spędzania czasu.

       

       Do wygrania zostało 15 podwórek!

      Etap II polega na internetowym, codziennym oddawaniu głosów do dnia 15 lipca 2021.

      Aby zwyciężyć , musimy znaleźć się w pierwszej piętnastce spośród 500 nadesłanych zgłoszeń.

       

      Zwycięstwo zależyod liczby głosów oddanych na naszą szkołę

      Co należy zrobić?

      1. Załóż konto na www.podworko.nivea.pl

      2. Zaloguj się na swoje dane

      3.Znajdź lokalizację

      4. Głosuj codziennie i zwiększ Naszą szansę na WYGRANĄ!

      5. GŁOSUJ CODZIENNIE DO 15.07. 2021 r.

       

      DZIAŁAJMY RAZEM I TYM RAZEM! - „CZWÓRKA"ZE ŚWIDNICY

     • „Mamy kota na punkcie mleka”

     • W ramach realizacji programu „Mamy kota na punkcie mleka” uczniowie klas 2c i 3b wzięli udział w warsztatach pt. „Każde dziecko wie, skąd mleko w kartonie bierze się”. Zajęcia miały na celu propagowanie wśród dzieci zdrowych nawyków żywieniowych. Oprócz promowania zdrowej diety uczniowie dowiedzieli się, skąd pochodzą produkty mleczne, jakie witaminy i składniki odżywcze zawiera mleko oraz jaką rolę pełni w życiu każdego człowieka.

     • Spotkanie z psychologiem

     • 24 maja  uczniowie klasy 3b uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych dotyczących koleżeństwa i przyjaźni. Dzieci z zaangażowaniem wypowiadały się i wykonywały zlecone zadania. Wspólnieokreślały cechy dobrego kolegi i przyjaciela, omawiały różne sytuacje problemowe zaistniałe w klasie, wyciągały wnioski oraz proponowały swoje rozwiązania.Zajęcia były ciekawe i pouczające. Przebiegały w bardzo miłej atmosferze.

      A. Wilczyńska

     • Zajęcia profilaktyczne

     • W klasie 3b zostały przeprowadzone warsztaty dotyczące bezpieczeństwa w sieci oraz nabywania umiejętności posługiwania się narzędziami TIK. Celem zajęć było zwrócenie uwagi uczniów na zjawisko cyberprzemocy oraz uwrażliwienie ich na specyfikę problemu, związaną przede wszystkim z możliwymi konsekwencjami tego typu działań.

      Spotkanie zostało zorganizowane przez panią pedagog – Katarzynę  Radotę.