• Jesteśmy na światowej mapie CodeWeek 2020

•     Nasza Szkoła już zaczęła przygodę z programowaniem. Dołączyliśmy 31 sierpnia do Europejskiego Tygodnia Kodowania. Stworzymy interaktywne reportaże. Uczniowie zapoznawać się będą z modelem łączenia dźwięku z animacją, zaprogramujemy animacje... Tablety, smartfony, laptopy będą nam potrzebne do tworzenia super, animowanych podkastów. Będziemy komunikować się w Zoomie.

Możesz pobawić się z Nami! Zapraszamy dużych i małych!

Dodaj swoje wydarzenie #CodeWeek na stronie: https://codeweek.eu/add# lub https://codeweek.eu/login. Koniecznie wpisz KOD UCZESTNICTWA W TYGODNIU KODOWANIA DLA WSZYSTKICH  cw20-RtH33.

Walczymy o Certyfikat Doskonałości

• Zebrania z rodzicami

• Dyrektor szkoły zaprasza rodziców uczniów klas I-VIII na zebrania z wychowawcami, które odbędą się 10 i 11 września według harmonogramu:

• Narodowe Czytanie w naszej szkole

• W dość nietypowy sposób w tym roku przebiegło Narodowe Czytanie w naszej szkole. Nad tekstem Juliusza Słowackiego Balladyna pochylili się uczniowie z klasy 7 s. W poszczególne role wcielili się: Olaf Czernicki, Jakub Flaka, Mikołaj Jesior, Maciej Mus, Alex Niemczyk, Anthony Rodriguez-Zięba oraz Małgorzata Pękała.

4. września odczytana została ostatnia scena dramatu, ku przestrodze. Tekst Balladyny choć trudny, uczniowie świetnie sobie poradzili i oddali emocje w nim zawarte.

M. Pękała

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

•      Na ten moment czekali wszyscy – dzieci, rodzice, a także nauczyciele. Nowy rok szkolny 2020/2021 właśnie się rozpoczął. Wyglądał on inaczej niż każdego 1 września – nie było tradycyjnego apelu, a dzieci pojawiły się na szkolnym korytarzu w maseczkach. W Szkole Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza uczniowie klas o różnych godzinach spotkali się ze swoimi wychowawcami, którzy przekazali im ważne informacje związane z rozpoczęciem nauki w kolejnej klasie. Nie zabrakło także wielu cennych rad związanych z dbałością o zdrowie w związku z epidemią koronawirusa.

W niektórych klasach uczniów przywitała pani dyrektor Beata Laskowska oraz panie wicedyrektor: Małgorzata Kędzierska i Agnieszka Kiebuła.

W związku z rozpoczęciem roku szkolnego przypominamy jeszcze raz wszystkim uczniom o konieczności przestrzegania wszelkich procedur związanych z bezpieczeństwem.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się 1 września wg harmonogramu:

Klasy I – 9.00 boisko szkolne, następnie spotkanie z wychowawcami w salach

Klasy II – 10.30 - spotkanie z wychowawcami w salach (wejście przez „Bartka”)

Klasy III – 9.30 - spotkanie z wychowawcami w salach (wejście główne)

Klasy IV – 10.00 boisko szkolne, następnie spotkanie z wychowawcami w salach

Klasy V – 10.30 - spotkanie z wychowawcami w salach (wejście główne)

Klasy VI – 10.30 - spotkanie z wychowawcami w salach (wejście przez obiekt sportowy)

Klasy VII – 8.30 - spotkanie z wychowawcami w salach (wejście główne do szkoły)

Klasy VIII– 8.30 - spotkanie z wychowawcami w salach (wejście boczne przez obiekt sportowy)

Z uwagi na bezpieczeństwo, prosimy, aby dziecku z kl. I i IV towarzyszył jeden rodzic lub opiekun obowiązkowo w maseczce.

W razie deszczu wszystkie spotkania zaplanowane są w salach lekcyjnych.

Spotkania z wychowawcami w salach:

kl. 1a - 4, kl. 1b - 3, kl. 1c - 1, kl. 1d - 2

kl. 2a - 1, kl. 2b - 2, kl. 2c - 3,

kl. 3a - 25,  kl. 3b - 26, kl. 3c - 10, kl. 3d - 24

kl. 4a - 42, kl. 4b - 48 B,  kl. 4c - 56, kl. 4s - 59

kl. 5a - 63, kl. 5b - 23, kl. 5s - 71

kl. 6a - 48 A,  kl. 6b - 52,   kl. 6c - czyt., kl. 6d - 44, kl. 6s - 16

kl. 7a - 22,  kl. 7b - 60,  kl. 7c - 72,  kl. 7d - 43,  kl. 7e - 61,  kl. 7f - 41,  kl. 7s - 69

kl. 8a - 70, kl. 8b - 15, kl. 8c - 45kl. 8s - 73