• Złote medale naszych pływaków i awans do finału wojewódzkiego

• 20 lutego reprezentacja dziewcząt i chłopców naszej szkoły zajęła I miejsce w drużynowych zawodach pływackich Strefy Wałbrzych. Pływacy z SP 4 rywalizowali w konkurencji sztafet pływackich oraz w startach indywidualnych na dystansie 25 metrów stylem motylkowym, 50 metrów stylem klasycznym, grzbietowym oraz dowolnym. Pokonaliśmy zespoły z SP 6 ze Świdnicy oraz Szkoły Podstawowe ze Świebodzic, Witoszowa, Bielawy oraz Dzierżoniowa.

A oto skład naszych Złotek: Amelia Bednarz, Aleksandra Jaros, Angelika Kurowska, Kinga Ścisłowicz, Martyna Marta, Katarzyna Mus, Zuzanna Olkowska, Amelia Kozina, Dzięcielski Stanisław, Jeżewski Jacek, Szuman Mateusz, Karol Brożyna, Dadas Filip, Malinowski Igor, Polański Oskar. Gratulujemy!

Opiekunami byli A. Koselska-Stramek oraz M. Kwak

• 19.02.2019 Turniej Zbijaka klas III

• Reprezentanci  naszej szkoły zdobyli I miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Zbijaka klas III. Chłopcy pokonali wszystkie drużyny turnieju (SP 6, SP 8, SP 105).  Dzięki  zaciętej walce i skutecznej taktyce zdobyli złote medale oraz pamiątkowe koszulki.

A oto skład wygranej drużyny: Piotrowski Wojciech, Drozd Wojciech, Martyka Maks, Wojciechowski Błażej oraz Maliszewski Michał.

Gratulujemy!

Opiekun drużyny: A. Koselska-Stramek

• Ciszaki w 2b

• Po feriach w klasie II b zamieszkały Ciszaki. To małe, pluszowe stworki, które pomagają dzieciom pracować na zajęciach. Każdy Ciszak kocha swojego właściciela i chce z nim spędzać jak najwięcej czasu. Jest tylko jeden warunek - Ciszaki lubią ciszę i gdy jest za głośno muszą wracać do swojego dźwiękoszczelnego słoika. Teraz już nikt z nas nie czuje się samotny, a nasza klasa pomału zmienia się w krainę Grzecznolandii.

M. Kapłon

• „Bezpieczna szkoła, bezpieczne podwórko”

• W związku z realizacją projektu „Bezpieczna szkoła, bezpieczne podwórko”, którego organizatorem jest Fundacja Ładne Historie, uczniowie klas I b i I d uczestniczyli w imprezie edukacyjnej „Kacper bezpieczny na drodze”.

Dzieci poprzez wspólną zabawę z aktorami, w lekki i efektywny sposób zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało kamizelkę ostrzegawczą, która umożliwi im bezpieczne poruszanie się w drodze do szkoły.

Celem głównym projektu jest poprawa świadomości w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz pierwszej pomocy, a także promocja prawidłowych postaw uczestników ruchu drogowego wśród społeczności szkół podstawowych w Świdnicy.

A.Wilczyńska, B. Janiczek

• Walentynkowe zawody pływackie

• W dniu 14 lutego na basenie w Szkole Podstawowej nr 4 w Świdnicy odbyły się I WALENTYNKOWE ZAWODY PŁYWACKIE UCZNIÓW KLAS III.

W zawodach startowali uczniowie świdnickich szkół podstawowych: SP1, SP4, SP 105, SP315. Pływacy startowali na dystansie 25m stylem dowolnym.

Po zaciętej rywalizacji uzyskano następujące wyniki:

W kategorii dziewcząt

I miejsce ANNA KOZMOWSKA SP 105

II miejsce ALICJA OLEKSY SP 315

III miejsce WIKTORIA MISZUN SP 4

IV miejsce EMILIA POROŚ SP 105

V miejsce SANDRA BAKUN   SP 105

VI miejsce MAJA  BEDNAREK  SP 4

W  kategorii  chłopców

I miejsce  MAKSYMILIAN  MARTYKA  SP 4

II miejsce  TYMOTEUSZ  ZIEMBA  SP 1

III miejsce  MAREK  ZDROJEWSKI  SP 4

IV miejsce  NORBERT  CHARURZY  SP 105

V  miejsce  PIOTR  WAŚNIOWSKI  SP  1

VI miejsce FILIP  OLESZCZYK  SP 1

Uczestnicy zawodów otrzymali klubowe smycze na klucze, a miejsca od Ido VIII zostały nagrodzone pamiątkowymi  medalami oraz pucharami.

Organizatorami zawodów była SP 4 w Świdnicy oraz UKS „CZWÓRKA” Świdnica.

Wszystkich uczestników zapraszamy do doskonalenia swoich umiejętności pływackich w klubie lub w klasie sportowej naszej szkoly.

Agnieszka Koselska-Stramek, Jarosław Kozioł i Robert Skupień

• Walentynkowa Marzycielska Poczta

• Z okazji Walentynek uczniowie klasy 2c wykonali piękne laurki dla chorych dzieci z portalu Marzycielska Poczta. W tym roku życzenia, upominki i słodycze otrzymali: Pawełek, Martynka i Nikolka. Mamy nadzieję, że tym życzliwym gestem, sprawimy chorym dzieciom miłą niespodziankę.

J. Potoniec

• Zebrania z rodzicami

• Dyrektor szkoły informuje, że w dniu  13 lutego 2019 roku odbędą się zebrania z rodzicami uczniów klas 0-VIII oraz III Gim. wg harmonogramu: klasy 0-III godz. 16:00 budynek A, klasy IV-VI godz. 17:00 budynek Aklasy VII-VIII oraz III Gim. godz. 17:00 budynek B.

Przydział sal w budynku A:

kl. 0a – sala 22,

kl. 1a – sala   B, kl. 1b – sala  16, kl. 1c – sala  15, kl. 1d – sala  45,

kl. 2a – sala  24, kl. 2b – sala  25, kl. 2c – sala  26, kl. 2d – sala  23,

kl. 3a – sala  44, kl. 3b – sala  43, kl. 3c – sala  A,

kl. 4a – sala 72, kl. 4b – sala 34, kl. 4c – sala 61, kl. 4d – sala  69, kl. 4s – sala   52,

kl. 5a – sala  34, kl. 5b – sala  59, kl. 5c – sala 73, kl. 5d – sala  60, kl. 5e – sala  35, kl. 5f – sala  39,  kl. 5s – sala  63,

kl. 6a – sala 42,  kl. 6b – sala 56, kl. 6c – sala 71, kl. 6s – sala  70