• Wielkanoc w 3a

• Środa, 13 kwietnia, była w klasie 3a wyjątkowym dniem. Jak tradycja nakazuje dzień zaczął się od szukania pisanek – pysznych, czekoladowych, nadziewanych. Były też konkursy, tańce przy muzyce, zdobienie pisanek, a przede wszystkim słodki poczęstunek. Na pożegnanie życzyliśmy sobie wesołych świąt. Takie życzenia przesyłamy też wszystkim uczniom i pracownikom szkoły.

• Ogólnopolskie obchody Rocznicy Zbrodni Katyńskie

• 12 kwietnia zespół wokalny „Wesoła czwórka” pod opieką Małgorzaty Zalewskiej reprezentował naszą szkołę oraz Świdnicę podczas Ogólnopolskich Obchodów 82. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Wokaliści, wyłonieni spośród kilkudziesięciu zespołów wojewódzkich, pod Pomnikiem na pl. Św. Małgorzaty zaśpiewali piosenkę „Modlitwa Katyńska”. Postawa uczniów zasługiwała na pochwałę i uznanie. Śpiew wzruszał i zdumiewał.

• Zawody pływackie

• Dziś w Finale Wojewódzkim w pływaniu drużynowym we Wrocławiu ekipy ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy wywalczyły w kategorii dziewcząt 3. miejsce, a w kategorii chłopców 7. miejsce. Gratulujemy naszym Czwórkowiczom!

• Warsztaty Wielkanocne

• 8 kwietnia 2022 r. uczniowie klasy 1a wzięli udział w plastyczno-technicznych warsztatach, prowadzonych przez panią Monikę Burdkę. Nasz gość zaczarował klasę w wielką pracownię wielkanocną, w której uczniowie chętnie i z wielkim zaangażowaniem tworzyli ozdoby świąteczne. Bardzo dziękujemy Pani Monice za wspólnie spędzony czas i pomoc w wykonywaniu ozdób.

• Kulinarne inspiracje

• 5 kwietnia 2022 r. uczniowie klasy 1a wzięli udział w zajęciach z cyklu „Kulinarne inspiracje”. Dzieci poznały korzyści wynikające ze spożywania drugiego śniadania oraz dowiedziały się, jak ważna jest zbilansowana dieta. Po wskazówkach o higienie oraz bezpieczeństwie posługiwania się nożem uczniowie zabrali się do pracy. Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem i układały na nim wybrane przez siebie produkty. Następnie odbyła się degustacja kanapek, a zadowolone miny potwierdziły, że najlepiej smakują posiłki zrobione własnoręcznie. Wierzymy, że nasi uczniowie będą pamiętać o tym, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, dzięki któremu mają energię do nauki i zabawy.

• Wygrana chłopców

• 5 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 odbyły się międzyszkolne zawody trójek siatkarskich klas piątych. Rywalizacja była bardzo wyrównana i w końcowym rozrachunku liczyły się wygrane sety.

Najlepszym zawodnikiem naszego zespołu został wybrany Krystian Jasiczek.

Gratulujemy!

• Brązowe Mistrzynie Polski

• Amelia Ingram z klasy 7s oraz Zuzanna Maliszewska z klasy 7b wraz ze swoim zespołem zostały Brązowymi Mistrzyniami Polski w Fit Kids, federacja WBBF WFF Międzynarodowe Mistrzostwa Polski, podczas których dziewczynki wywalczyły zwycięstwo odbyły się 2 kwietnia 2022 roku w Zblewie.

Gratulujemy sukcesu!

• Spotkanie z policjantem

• 1 kwietnia uczniowie klasy 1a i 1b uczestniczyli w spotkaniu z policjantem. W czasie rozmowy nasz gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci, omówił sposoby unikania lub pokonywania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Na zakończenie lekcji wszyscy uczniowie otrzymali w prezencie piękny odblask. Dziękujemy za ciekawe spotkanie!