• Obowiązki psychologa

•     Obowiązki psychologa szkolnego

1. Wspieranie wychowawców klas oraz zespołów wychowawczych i innych zespołów problemowo-zadaniowych w działaniach profilaktyczno-wychowawczych, wynikających z programu wychowawczego szkoły.
          2. Wspieranie rodziców i nauczycieli w rozwiązywaniu problemów wychowawczych.
          3. Umożliwianie rozwijania umiejętności wychowawczych rodziców i nauczycieli.
          4. Współpraca z pedagogiem szkolnym oraz instytucjami wspierającymi szkołę.
          5. Rozpoznawanie potencjalnych możliwości oraz indywidualnych potrzeb ucznia i umożliwianie ich zaspokojenia.
          6. Prowadzenie badań i działań ankietowych, dotyczących uczniów, w tym, diagnozowanie sytuacji w szkole, dotyczącej bezpieczeństwa, samopoczucia ucznia.
          7. Wspieranie ucznia z uzdolnieniami.
          8. Diagnozowanie sytuacji wychowawczych w celu wspierania rozwoju ucznia, określenia odpowiednich form pomocy psychologiczno-pedagogicznej, w tym działań profilaktycznych, mediacyjnych i interwencyjnych wobec uczniów, rodziców i nauczycieli.
          9. Organizowanie i prowadzenie różnych form pomocy psychologicznej dla uczniów, rodziców i nauczycieli.
          10. Prowadzenie rozmów z uczniami, mającymi na celu wsparcie, pomoc i motywacje do nauki.
          11. Prowadzenie zajęć terapeutycznych o tematyce terapeutycznej.