Dzień Dziecka
Zebrania z rodzicami dotyczące procedur związanych z bezpieczeństwem dzieci w szkole
Dyrektor szkoły informuje, że w dniu 29 maja 2019 roku o godz. 15.45 odbędą się zebrania z rodzicami uczniów klas 0-VIII oraz III gim. dotyczące procedur związanych z bezpieczeństwem dzieci w szkole.
Przydział sal w budynku A:
kl. 0a – sala 22,
kl. 1a – sala B, kl. 1b – sala 16, kl. 1c – sala 15,
kl. 1d – sala 45,kl. 2a – sala 24, kl. 2b – sala 25, kl. 2c – sala 26, kl. 2d – sala 23,
kl. 3a – sala 44, kl. 3b – sala 43, kl. 3c – sala A,
kl. 4a – sala 72, kl. 4b – sala 34, kl. 4c – sala 61, kl. 4d – sala 69, kl. 4s – sala 52,
kl. 5a – sala 34, kl. 5b – sala 59, kl. 5c – sala 73,
kl. 5d – sala 60, kl. 5e – sala 35, kl. 5f – sala 39,
kl. 5s – sala 63,kl. 6a – sala 42, kl. 6b – sala 56, kl. 6c – sala 71,
kl. 6s – sala 70
Wycieczka 1d
- 20
21 maja uczniowie z klasy1d przekonali się, że gospodarstwo rolne może być atrakcyjnym miejscem do prowadzenia zajęć dydaktycznych, łączących teorię z ćwiczeniami praktycznymi. Dodatkowo wieś dzięki obecności zwierząt, mnogości zapachów i dźwięków, dostarcza bodźców poznawczych i pobudza wyobraźnię. Bezpośredni kontakt dzieci z przyrodą pozwolił im lepiej poznawać prawa natury. Wiele radości sprawiło samodzielne wyrabianie ciasta na podpłomyki, które upieczone na kuchennym blacie zachwycały smakiem. Kiełbasa pieczona przy ognisku, karmienie zwierząt i zabawy z nimi na wiejskim podwórku oraz przygotowanie grządek i zasadzenie sałaty zapewniło dzieciom wspaniałą zabawę!
B. Janiczek
Wyniki Konkursu Ortograficznego
W maju odbył się Konkurs Ortograficzny dla drugoklasistów. Dzieci walczyły o tytuł Mistrza Ortografii zmagając się z tekstem, w którym czyhało wiele pułapek.
Laureatami konkursu zostali:
Weronika Łęcka z kl. IIa - I miejsce
Stanisław Pawłowski z kl. IId – II miejsce
Iga Szklarczyk z kl. IIc – III miejsce
Gratulujemy sukcesu!
J. Potoniec, K. Polonis
Warsztaty TIK w Krzyżowej
- 10
W zajęciach organizowanych przez Fundację Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego 12 uczniów z klas IV i V rozwijało swoje kompetencje cyfrowe. Nasi uczniowie zaprojektowali wzory na przypinki przy użyciu programu graficznego Gimp, a za pomocą maszynki do przypinek montowali swoje butony. W drugiej części zajęć tworzyli filmy metodą animacji poklatkowej. Warsztaty odbywały się w miłej i przyjaznej atmosferze, wszyscy byliśmy z warsztatów zadowoleni.
I. Isańska
Dzień Patrona Szkoły - Henryka Sienkiewicza
- 5
„Tylko przez naukę i oświatę stać się możemy z czasem silnym, prawym, rozumnym i rozumnie miłującym ojczyznę narodem" - niech te słowa Henryka Sienkiewicza – naszego patrona – autora poczytnych powieści, nowel, artykułów publicystycznych, towarzyszą nam w dalszej nauce i pracy.
W piątek 17 maja obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Z tej okazji w sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel. Przedstawienie dotyczące życia i twórczości Henryka Sienkiewicza z wielką starannością przygotowali uczniowie z klasy 5a pod opieką wychowawcy pani Ewy Skotarczak oraz pani Izy Isańskiej.
Ewa Skotarczak
„OKO W OKO” Z DINOZAURAMI
Dnia 15 maja uczniowie klasy 5d i 4c udali się na wycieczkę do Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie, gdzie mieli możliwość poznania prehistorycznego świata dinozaurów.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od niezwykłej atrakcji, jaką jest tzw. Tunel Czasu. Wszyscy zostaliśmy zaproszeni na pokład kapsuły czasu, która zabrała nas w niezwykłą, interaktywną podróż poprzez dzieje naszej planety. Począwszy od Wielkiego Wybuchu, poznawaliśmy kolejne etapy kształtowania się Ziemi. Byliśmy świadkami powstania pierwszych galaktyk i Układu Słonecznego. Przyglądaliśmy się narodzinom Ziemi, powstaniu atmosfery, pierwszym formom życia. Zaglądaliśmy w głębiny paleozoicznych mórz, podziwiając ich mieszkańców. Oglądaliśmy wędrówki kontynentów, zmiany klimatyczne i największe kataklizmy w dziejach naszej planety. Na koniec przejażdżki przez Tunel Czasu poznaliśmy Opolszczyznę z epoki triasu.
Po pełnej wrażeń podróży w Tunelu Czasu, rozpoczęliśmy spacer ścieżką edukacyjną, wzdłuż której podziwialiśmy rekonstrukcje mezozoicznych gadów i płazów. Po drodze odwiedziliśmy Pawilon Paleontologiczny, gdzie przez oszkloną podłogę mogliśmy podziwiać skamieniałości prehistorycznych gadów i płazów.
Trasę zwiedzania zakończyliśmy wizytą w Oceanarium – miejscu, w którym głębia oceanu przenika się z głębią trójwymiarowego przekazu. Zostaliśmy przeniesieni w świat podwodnego życia ogromnych gadów. W środku Oceanarium, zamiast olbrzymich akwariów, znajdują się multimedialne ekrany. Mogliśmy usłyszeć głosy tych zwierząt oraz poczuć drgania wywołane ich uderzeniami.
Kolejną atrakcją było obejrzenie filmu „Tajemnicze podziemie” w kinie Cinema 5D. Dzięki nowoczesnej technologii, oprócz trójwymiarowego obrazu, mogliśmy doznać także innych wrażeń zmysłowych – dźwiękowych, ruchowych i dotykowych, a tym samym przemienić się w aktywnych uczestników scen rozgrywających się na ekranie.
Następnie przyszedł czas na odpoczynek i posiłek, a także zakup pamiątek. Niestety, z powodu deszczowej pogody, nie mogliśmy skorzystać z atrakcji placu zabaw. Mimo to miejsce zachwyciło nas wszystkich, a z wycieczki wróciliśmy zadowoleni, uśmiechnięci i pełni wrażeń.
A. Pieczonka, K. Karbowiak, A. Apostoł - Anniuk
Z pasją przez świat
15 maja na zajęcia do III B przybyli specjalni goście – rodzice uczennicy tej klasy. Państwo Wyszomirscy w sposób niecodzienny i fascynujący wprowadzili nas w egzotyczny świat podróży. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały przeżytych przygód, oglądały zdjęcia i filmiki z Ameryki Południowej, a także przywiezione stamtąd pamiątki. O dużym zainteresowaniu tematem świadczyło mnóstwo pytań, które uczniowie zadawali podróżnikom. Niech to ciekawe spotkanie stanie się inspiracją do rozwijania pasji podróżniczych oraz zwiedzania najdalszych zakątków świata.
B.Gut
Pan Hilary, czyli pomagamy!
- 4
10 maja odbył się w Niepublicznej Szkole Podstawowej „Bliżej Dziecka” finał VII Międzyszkolnego Konkursu „Pan Hilary”, którego głównym celem było uwrażliwianie na potrzeby niepełnosprawnych dzieci. Galę rozpoczęła Klaudia Chudy z Ib, która za interpretację wiersza „Okulary” Juliana Tuwima otrzymała nagrodę. W części recytatorskiej konkursu wyróżniono uczennice klasy Ic- Hanię Dąbek i Emilię Kraińską. Michał Bąbka z klasy IIb otrzymał nagrodę w kategorii plastycznej, a Szymon Stramek z Vc zajął III miejsce za wykonanie prezentacji multimedialnej. Drużyna z klasy IIIa w składzie: Zuzia Lelas, Róża Rybak, Karol Gwóźdź i Martin Moczydłowski w konkursie zabaw sprawnościowych zajęła IV miejsce. Przekazaliśmy również zebraną przez społeczność naszej szkoły kwotę w wysokości 740 zł na potrzeby dzieci niewidomych i niedowidzących z naszego miasta. Zdjęcia - Album fotograficzny Pan Hilary
Laureatom konkursu gratulujemy sukcesu, a wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie.
Anna Kopacka, Anna Klag, Małgorzata Kuś Irena Dulanowska
Dzieciaki Sadzeniaki
- 30
Klasa 1c i 2c uczestniczyły dzisiaj w programie Dzieciaki Sadzeniaki. Przedstawiciel sklepu Leroy Merlin rozmawiał z uczniami o hodowli roślin: po co je hodujemy, czego potrzebują do rozwoju, jakie korzyści nam przynoszą, jak się nimi opiekować. W czasie zajęć sadzili sadzonki pelargonii. Rola małych ogrodników bardzo im się podobała. Przedstawicielowi sklepu Leroy Merlin bardzo dziękujemy.
A. Kopacka, J.Potoniec
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie