• Zebrania z rodzicami dotyczące procedur związanych z bezpieczeństwem dzieci w szkole

     •     Dyrektor szkoły informuje, że w dniu  29 maja 2019 roku o godz. 15.45 odbędą się zebrania z rodzicami  uczniów klas 0-VIII oraz III gim. dotyczące procedur związanych z bezpieczeństwem dzieci w szkole.

      Przydział sal w budynku A:

      kl. 0a – sala 22,

      kl. 1a – sala   B, kl. 1b – sala  16, kl. 1c – sala  15,
      kl. 1d – sala  45,

      kl. 2a – sala  24, kl. 2b – sala  25, kl. 2c – sala  26,  kl. 2d – sala  23,

      kl. 3a – sala  44, kl. 3b – sala  43, kl. 3c – sala  A,              

      kl. 4a – sala 72, kl. 4b – sala 34, kl. 4c – sala 61, kl. 4d – sala  69, kl. 4s – sala   52,

      kl. 5a – sala  34, kl. 5b – sala  59, kl. 5c – sala 73,
      kl. 5d – sala  60, kl. 5e – sala  35, kl. 5f – sala  39,   
      kl. 5s – sala  63,

      kl. 6a – sala 42,  kl. 6b – sala 56, kl. 6c – sala 71,
      kl. 6s – sala  70

       

     • Wycieczka 1d

     • 21 maja uczniowie z klasy1d przekonali się, że gospodarstwo rolne może być atrakcyjnym miejscem do prowadzenia zajęć dydaktycznych, łączących teorię z ćwiczeniami praktycznymi. Dodatkowo wieś dzięki obecności zwierząt, mnogości zapachów i dźwięków, dostarcza bodźców poznawczych i pobudza wyobraźnię. Bezpośredni kontakt dzieci z przyrodą pozwolił im lepiej poznawać prawa natury. Wiele radości sprawiło samodzielne wyrabianie ciasta na podpłomyki, które upieczone na kuchennym blacie zachwycały smakiem. Kiełbasa pieczona przy ognisku, karmienie zwierząt i zabawy z nimi na wiejskim podwórku oraz przygotowanie grządek i zasadzenie sałaty zapewniło dzieciom wspaniałą zabawę!

      B. Janiczek

     • Wyniki Konkursu Ortograficznego

     • W maju odbył się Konkurs Ortograficzny dla drugoklasistów. Dzieci walczyły o tytuł Mistrza Ortografii zmagając się z tekstem, w którym czyhało wiele pułapek.           

      Laureatami konkursu zostali:

      Weronika Łęcka z kl. IIa - I miejsce

      Stanisław Pawłowski z kl. IId II miejsce

      Iga Szklarczyk z kl. IIc III miejsce

      Gratulujemy sukcesu!

                                                                            J. Potoniec, K. Polonis

     • Warsztaty TIK w Krzyżowej

     • W zajęciach organizowanych przez Fundację Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego 12 uczniów z klas IV i V rozwijało swoje kompetencje cyfrowe. Nasi uczniowie zaprojektowali wzory na przypinki przy użyciu programu graficznego Gimp, a za pomocą maszynki do przypinek montowali swoje butony. W drugiej części zajęć tworzyli filmy metodą animacji poklatkowej. Warsztaty odbywały się w miłej i przyjaznej atmosferze, wszyscy byliśmy z warsztatów zadowoleni.

      I. Isańska

     • Dzień Patrona Szkoły - Henryka Sienkiewicza

     • „Tylko przez naukę i oświatę stać się możemy z czasem silnym, prawym, rozumnym i rozumnie miłującym ojczyznę narodem" - niech te słowa Henryka Sienkiewicza – naszego patrona – autora poczytnych powieści, nowel, artykułów publicystycznych, towarzyszą nam w dalszej nauce i pracy.

      W piątek 17 maja obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Z tej okazji  w sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel. Przedstawienie dotyczące życia i twórczości Henryka Sienkiewicza z wielką starannością przygotowali uczniowie z klasy 5a pod opieką wychowawcy pani Ewy Skotarczak oraz pani Izy Isańskiej.

      Ewa Skotarczak

     • „OKO W OKO” Z DINOZAURAMI

     • Dnia 15 maja uczniowie klasy 5d i 4c udali się na wycieczkę do Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie, gdzie mieli możliwość poznania prehistorycznego świata dinozaurów.

      Zwiedzanie rozpoczęliśmy od niezwykłej atrakcji, jaką jest tzw. Tunel Czasu. Wszyscy zostaliśmy zaproszeni na pokład kapsuły czasu, która zabrała nas w niezwykłą, interaktywną podróż poprzez dzieje naszej planety. Począwszy od Wielkiego Wybuchu, poznawaliśmy kolejne etapy kształtowania się Ziemi. Byliśmy świadkami powstania pierwszych galaktyk i Układu Słonecznego. Przyglądaliśmy się narodzinom Ziemi, powstaniu atmosfery, pierwszym formom życia. Zaglądaliśmy w głębiny paleozoicznych mórz, podziwiając ich mieszkańców. Oglądaliśmy wędrówki kontynentów, zmiany klimatyczne i największe kataklizmy w dziejach naszej planety. Na koniec przejażdżki przez Tunel Czasu poznaliśmy Opolszczyznę z epoki triasu.

      Po pełnej wrażeń podróży w Tunelu Czasu, rozpoczęliśmy spacer ścieżką edukacyjną, wzdłuż której podziwialiśmy rekonstrukcje mezozoicznych gadów i płazów. Po drodze odwiedziliśmy Pawilon Paleontologiczny, gdzie przez oszkloną podłogę mogliśmy podziwiać skamieniałości prehistorycznych gadów i płazów.

      Trasę zwiedzania zakończyliśmy wizytą w Oceanarium – miejscu, w którym głębia oceanu przenika się z głębią trójwymiarowego przekazu. Zostaliśmy przeniesieni w świat podwodnego życia ogromnych gadów. W środku Oceanarium, zamiast olbrzymich akwariów, znajdują się multimedialne ekrany. Mogliśmy usłyszeć głosy tych zwierząt oraz poczuć drgania wywołane ich uderzeniami.

      Kolejną atrakcją było obejrzenie filmu „Tajemnicze podziemie” w kinie Cinema 5D. Dzięki nowoczesnej technologii, oprócz trójwymiarowego obrazu, mogliśmy doznać także innych wrażeń zmysłowych – dźwiękowych, ruchowych i dotykowych, a tym samym przemienić się w aktywnych uczestników scen rozgrywających się na ekranie.

      Następnie przyszedł czas na odpoczynek i posiłek, a także zakup pamiątek. Niestety, z powodu deszczowej pogody, nie mogliśmy skorzystać z atrakcji placu zabaw. Mimo to miejsce zachwyciło nas wszystkich, a z wycieczki wróciliśmy zadowoleni, uśmiechnięci i pełni wrażeń.

      A. Pieczonka, K. Karbowiak, A. Apostoł - Anniuk

       

     • Z pasją przez świat

     • 15 maja na zajęcia do III B przybyli specjalni goście – rodzice uczennicy tej klasy. Państwo Wyszomirscy w sposób niecodzienny i fascynujący  wprowadzili nas w egzotyczny świat podróży. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały przeżytych przygód, oglądały zdjęcia i  filmiki z Ameryki Południowej, a także przywiezione stamtąd pamiątki. O dużym zainteresowaniu  tematem świadczyło mnóstwo pytań, które uczniowie zadawali podróżnikom. Niech to ciekawe spotkanie stanie się  inspiracją do rozwijania pasji podróżniczych oraz zwiedzania najdalszych zakątków świata.

      B.Gut

     • Pan Hilary, czyli pomagamy!

     • 10 maja odbył się w Niepublicznej Szkole Podstawowej „Bliżej Dziecka” finał VII Międzyszkolnego Konkursu „Pan Hilary”, którego głównym celem było uwrażliwianie na potrzeby niepełnosprawnych dzieci. Galę rozpoczęła Klaudia Chudy z Ib, która za interpretację wiersza „Okulary” Juliana Tuwima otrzymała nagrodę. W części recytatorskiej konkursu wyróżniono uczennice klasy Ic- Hanię Dąbek i Emilię Kraińską. Michał Bąbka z klasy IIb otrzymał nagrodę w kategorii plastycznej, a Szymon Stramek z Vc zajął III miejsce za wykonanie prezentacji multimedialnej. Drużyna z klasy IIIa w składzie: Zuzia Lelas, Róża Rybak, Karol Gwóźdź i Martin Moczydłowski w konkursie zabaw sprawnościowych zajęła IV miejsce. Przekazaliśmy również zebraną przez społeczność naszej szkoły kwotę w wysokości 740 zł na potrzeby dzieci niewidomych i niedowidzących z naszego miasta. Zdjęcia - Album fotograficzny Pan Hilary

      Laureatom konkursu gratulujemy sukcesu, a wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie.

      Anna Kopacka, Anna Klag, Małgorzata Kuś Irena Dulanowska

     • Dzieciaki Sadzeniaki

     • Klasa 1c i 2c uczestniczyły dzisiaj w programie Dzieciaki Sadzeniaki. Przedstawiciel sklepu Leroy Merlin rozmawiał z uczniami o hodowli roślin: po co je hodujemy, czego potrzebują do rozwoju, jakie korzyści nam przynoszą, jak się nimi opiekować. W czasie zajęć sadzili sadzonki pelargonii. Rola małych ogrodników bardzo im się podobała. Przedstawicielowi sklepu Leroy Merlin bardzo dziękujemy.

      A. Kopacka, J.Potoniec