• I miejsce w XIII Międzyszkolnym Konkursie Pierwszej Pomocy „Umiem pomagać”

     • 28 listopada w SP 315 odbył się XIII Międzyszkolny Konkurs Pierwszej Pomocy „Umiem pomagać”. Wzięło w nim udział 7świdnickich szkół podstawowych.: SP 2, SP 4, SP 6, SP 8, SP 105, SP 315 i SP Bliżej Dziecka.

      Część konkursu przeznaczona dla uczniów klas VII – VIII obejmowała sprawdzenie wiedzy na temat sytuacji, które mogą doprowadzić do nieszczęśliwych wypadków oraz zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Drużyna z SP 4 w składzie : Zuzanna Fedorowicz 8b, Agnieszka Chojecka 8b i Hanna Neumayer 8b zdobyły I miejsce.

      Druga część przeznaczona dla klas IV – VI składała się z testu złożonego z 30 pytań obejmujących sprawdzenie wiedzy dotyczącej sytuacji nagłych zagrażających zdrowiu i życiu. Dwuosobowa drużyna w składzie: Bianka Polak 6e i Zuzanna Moas 6e otrzymały wyróżnienie.

      Uczestnikom serdecznie gratulujemy!

      Monika Wojewodzic

     • Lapbook – książka na kolanach

     • Lapbook jest czymś w rodzaju teczki tematycznej, w której gromadzimy wiadomości na dany temat. Teczka pełni funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, zdjęcia, opowiadania, wykresy, słówka. To wszystko umieszczone jest w książeczkach, kieszonkach, karteczkach o różnych kształtach. Takie właśnie teczki wykonywali nasi uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie „Lapbook – książka na kolanach”.

      Spośród 32 prac, które dotarły do biblioteki jury w składzie: p.Joanna Belka, p.Dorota Boroń

      i p.Małgorzata Zalewska nagrodziło osiem:

      I miejsce zajęły Amelia Chlastawa i Julia Fijałkowska

      II miejsce - Maja Barszczewska, Kamila Jóźwik, Roksana Zapolska

      III miejsce – Emilia Szymczak, Oliwia Kucia

      Wyróżnienia – Amelia Ziemba, Amelia Klag, Kornelia Zapolska

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do tworzenia lapbooków.

     • Czy na pewno Inna?

     • Dzisiaj klasy 7 i 8 obejrzały przedstawienie w wykonaniu aktorów teatru profilaktycznego Regeneracja z Wrocławia. Poznali historię Sabiny, która próbuje odnaleźć się w nowej szkole i musi walczyć ze stereotypami i brakiem tolerancji. Dzięki przedstawieniu młodzież mogła poddać refleksji zachowanie własne i innych.

     • Konkurs Pięknego Czytania

     • W piątek 29 listopada w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Pięknego Czytania dla klas trzecich.

      Dzieci prezentowały przygotowane wcześniej fragmenty książek wydanych w serii „Wojny dorosłych – historie dzieci”. Książki z tej serii przybliżają temat wojny w przystępny dla dziecka, zrozumiały sposób. Ukazują rzeczywistość zwykłych ludzi – dorosłych, ale przede wszystkim dzieci, które los rzucił w czas zawieruchy wojennej.

      Każdą klasę reprezentowały dwie osoby. Jury w składzie Joanna Belka i Anna Wilczyńska

      po wysłuchaniu ośmiu prezentacji przyznało I miejsce Stanisławowi Pawłowskiemu z klasy III d,

      II miejsce Mikołajowi Strongowskiemu z kl. III d i III miejsce Julii Hajłasz z kl. III a.

      Joanna Belka, Anna Wilczyńska

       

     • Spotkanie z seniorami

     • Kolejny już raz słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz młodzież z SP nr 4 spotkali się przy wspólnej pracy nad ozdobami świątecznymi wykonanymi ze strużyn osikowych. Wyobraźnia dorosłych i dzieci nie zna granic - powstały piękne ażurowe gwiazdki, a nawet choinki.

     • Dzień Pluszowego Misia

     • 25 listopada 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Pluszowego Misia. Tradycyjnie uczniowie klas młodszych przynieśli swoje ulubione maskotki. Był to dzień pełen zabaw i niespodzianek. Dzieci rozwiązywały zagadki, układały puzzle, a także tańczyły i śpiewały. Zabawa sprawiła wszystkim ogromną radość i dostarczyła miłych wrażeń.

      Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

      Wychowawcy klas I-III

     • LEKCJA FIZYKI

     • 19.11.2019 r. 50-osobowa grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w lekcji fizyki pt. „Cyrk fizyczny” w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Pracownicy instytutu przygotowali dla młodzieży zestaw ciekawych doświadczeń z elektrostatyki i magnetyzmu. Lekcja miała na celu poszerzenie wiedzy, umiejętności uczniów, zainteresowanie przedmiotem, zachęcenie do samodzielnego eksperymentowania. Młodzież kształtowała umiejętność prowadzenia obserwacji i wyciągania wniosków z doświadczeń. Pokaz podobał się. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach i żywo reagowali na nieoczekiwane efekty prezentowanych doświadczeń.

     • Edukacja globalna

     • W ramach Tygodnia Edukacji Globalnej uczniowie klasy 1c uczestniczyli w zajęciach pt. "Asante z Tanzanii"wraz z którą poznali jej kraj,  kulturę, środowisko i zwyczaje.

      J. Florian