• I miejsce w XIII Międzyszkolnym Konkursie Pierwszej Pomocy „Umiem pomagać”

          • 28 listopada w SP 315 odbył się XIII Międzyszkolny Konkurs Pierwszej Pomocy „Umiem pomagać”. Wzięło w nim udział 7świdnickich szkół podstawowych.: SP 2, SP 4, SP 6, SP 8, SP 105, SP 315 i SP Bliżej Dziecka.

            Część konkursu przeznaczona dla uczniów klas VII – VIII obejmowała sprawdzenie wiedzy na temat sytuacji, które mogą doprowadzić do nieszczęśliwych wypadków oraz zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Drużyna z SP 4 w składzie : Zuzanna Fedorowicz 8b, Agnieszka Chojecka 8b i Hanna Neumayer 8b zdobyły I miejsce.

            Druga część przeznaczona dla klas IV – VI składała się z testu złożonego z 30 pytań obejmujących sprawdzenie wiedzy dotyczącej sytuacji nagłych zagrażających zdrowiu i życiu. Dwuosobowa drużyna w składzie: Bianka Polak 6e i Zuzanna Moas 6e otrzymały wyróżnienie.

            Uczestnikom serdecznie gratulujemy!

            Monika Wojewodzic

          • Lapbook – książka na kolanach

          • Lapbook jest czymś w rodzaju teczki tematycznej, w której gromadzimy wiadomości na dany temat. Teczka pełni funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, zdjęcia, opowiadania, wykresy, słówka. To wszystko umieszczone jest w książeczkach, kieszonkach, karteczkach o różnych kształtach. Takie właśnie teczki wykonywali nasi uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie „Lapbook – książka na kolanach”.

            Spośród 32 prac, które dotarły do biblioteki jury w składzie: p.Joanna Belka, p.Dorota Boroń

            i p.Małgorzata Zalewska nagrodziło osiem:

            I miejsce zajęły Amelia Chlastawa i Julia Fijałkowska

            II miejsce - Maja Barszczewska, Kamila Jóźwik, Roksana Zapolska

            III miejsce – Emilia Szymczak, Oliwia Kucia

            Wyróżnienia – Amelia Ziemba, Amelia Klag, Kornelia Zapolska

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do tworzenia lapbooków.

          • Czy na pewno Inna?

          • Dzisiaj klasy 7 i 8 obejrzały przedstawienie w wykonaniu aktorów teatru profilaktycznego Regeneracja z Wrocławia. Poznali historię Sabiny, która próbuje odnaleźć się w nowej szkole i musi walczyć ze stereotypami i brakiem tolerancji. Dzięki przedstawieniu młodzież mogła poddać refleksji zachowanie własne i innych.

          • Konkurs Pięknego Czytania

          • W piątek 29 listopada w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Pięknego Czytania dla klas trzecich.

            Dzieci prezentowały przygotowane wcześniej fragmenty książek wydanych w serii „Wojny dorosłych – historie dzieci”. Książki z tej serii przybliżają temat wojny w przystępny dla dziecka, zrozumiały sposób. Ukazują rzeczywistość zwykłych ludzi – dorosłych, ale przede wszystkim dzieci, które los rzucił w czas zawieruchy wojennej.

            Każdą klasę reprezentowały dwie osoby. Jury w składzie Joanna Belka i Anna Wilczyńska

            po wysłuchaniu ośmiu prezentacji przyznało I miejsce Stanisławowi Pawłowskiemu z klasy III d,

            II miejsce Mikołajowi Strongowskiemu z kl. III d i III miejsce Julii Hajłasz z kl. III a.

            Joanna Belka, Anna Wilczyńska

             

          • Spotkanie z seniorami

          • Kolejny już raz słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz młodzież z SP nr 4 spotkali się przy wspólnej pracy nad ozdobami świątecznymi wykonanymi ze strużyn osikowych. Wyobraźnia dorosłych i dzieci nie zna granic - powstały piękne ażurowe gwiazdki, a nawet choinki.

          • Dzień Pluszowego Misia

          • 25 listopada 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Pluszowego Misia. Tradycyjnie uczniowie klas młodszych przynieśli swoje ulubione maskotki. Był to dzień pełen zabaw i niespodzianek. Dzieci rozwiązywały zagadki, układały puzzle, a także tańczyły i śpiewały. Zabawa sprawiła wszystkim ogromną radość i dostarczyła miłych wrażeń.

            Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

            Wychowawcy klas I-III

          • LEKCJA FIZYKI

          • 19.11.2019 r. 50-osobowa grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w lekcji fizyki pt. „Cyrk fizyczny” w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Pracownicy instytutu przygotowali dla młodzieży zestaw ciekawych doświadczeń z elektrostatyki i magnetyzmu. Lekcja miała na celu poszerzenie wiedzy, umiejętności uczniów, zainteresowanie przedmiotem, zachęcenie do samodzielnego eksperymentowania. Młodzież kształtowała umiejętność prowadzenia obserwacji i wyciągania wniosków z doświadczeń. Pokaz podobał się. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach i żywo reagowali na nieoczekiwane efekty prezentowanych doświadczeń.

          • Edukacja globalna

          • W ramach Tygodnia Edukacji Globalnej uczniowie klasy 1c uczestniczyli w zajęciach pt. "Asante z Tanzanii"wraz z którą poznali jej kraj,  kulturę, środowisko i zwyczaje.

            J. Florian