• „Henryk Sienkiewicz – nasz patron”

          • W maju odbył się szkolny konkurs „Henryk Sienkiewicz – nasz patron” dla klas III. Wśród 24 uczniów biorących udział w konkursie wyłoniono 5 laureatów, którzy wykazali się bogatą wiedzą o życiu i twórczości patrona szkoły. Gratulujemy: Michałowi Mnichowi, Kamilowi Szymczakowi, Natalce Maceluch, Zlacie Stashkiv i Dawidowi Grabskiemu. Życzymy dalszych sukcesów!

          • Questy, czyli gry terenowe

          • Questy, czyli gry terenowe pozwalają poznać miasto, ale też uczą języka polskiego, o czym przekonały się dziś dzieci z Ukrainy i Białorusi (uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy), które przeszły trasą questu „I małe jest piękne – detale świdnickiej architektury”.  https://questy.org.pl/quest/i-male-jest-piekne-niesamowite-detale-swidnicy-725935608

            Rymowane wskazówki ćwiczyły orientację w terenie, a zagadki stawały się powodem dyskusji nad prawidłową odpowiedzią. A do tego doszła solidna porcja wiedzy o Świdnicy. Uczniowie świetnie się bawili, integrowali, a przede wszystkim mogli poznać jeszcze lepiej Świdnicę, która do niedawna była dla nich całkiem obcym miastem.

            Przy okazji dzieci wzięły udział w wydarzeniu, jakim były urodziny świdnickiej Marii Kunic, która jest bohaterką innego questu prowadzącego ulicami miasta. Obowiązkowo wykonali fotografię ze świdnicką astronomką, siedzącą na ławeczce przed Muzeum Kupiectwa.

            W mieście gier terenowych jest sześć. Każda z nich podejmuje inna tematyką, pozwalając poznać miasto w nieco inny sposób.

            Dzieci już planują wyjście na kolejny quest, a jeśli ktoś chciałby spróbować, czym są questy, to wystarczy pobrać aplikację Questy-Wyprawy Odkrywców, założyć konto i ruszać w teren! Można też zerknąć na stronę https://questy.org.pl <https://questy.org.pl/>/, gdzie można się dowiedzieć, jak za pomocą questów poznawać nie tylko Świdnicę, ale też całą Polskę.

            A czym jest quest? To edukacyjna gra terenowa, która łączy w sobie elementy zabawy i nauki, poszukiwań skarbu i radości odkrywania! Można ją przemierzać z ulotką lub smartfonem. Wystarczy udać się na "początek wyprawy" i czytać wierszowane wskazówki.

          • Wycieczka do Muzeum Papiernictwa

          • Początek tygodnia kl. Ia i Ib spędziły na wspaniałej wycieczce. Dzieci były w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach. Poznawały historię powstawania papieru. Same go czerpały, a efekty swojej pracy mogły zabrać na pamiątkę. Pogoda była piękna, więc był też czas na piknik na świeżym powietrzu z zabawami i pyszną pizzą.

          • Wycieczka do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie

          • 27 maja grupa uczniów wyjechała na wycieczkę do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie w ramach projektu unijnego „Wsparcie uczniów z Ukrainy – poprawa umiejętności posługiwania się językiem polskim w szkole i poza szkołą”. Podczas wykonywania eksperymentów w laboratorium, uczniowie odkrywali tajemnice czterech żywiołów. Zwiedzali salę wulkanów, gdzie dowiedzieli się jak powstaje i przebiega erupcja wulkanu oraz mogli doświadczyć na specjalnej platformie trzęsienie ziemi. Wrażenia wszystkich były niesamowite!

          • Zajęcia muzyczne

          • Klasy 2a i 1c podczas spotkania z Panem Zbyszkiem z Akademii Dźwięku i Ciszy miały możliwość zapoznać się z kolejną grupą instrumentów perkusyjnych - bębnami pełnymi. Każdy z uczniów mógł poczuć się jak zawodowy perkusista. Wiele radości przyniosły występy grupowe. Ta lekcja to świetna przygoda.

          • Dzień Mamy:)

          • 26 maja obchodzimy Dzień Mamy. Z okazji tego  święta uczniowie klas I-III przygotowali piękne laurki i kolorowe prezenty. W tym wyjątkowym dniu wszystkie dzieci przesyłają życzenia: zdrowia, uśmiechu, pogody ducha, samych słonecznych dni oraz spełnienia marzeń.

          • Rodzice czytają dzieciom

          • Zakończyła się ŚWIETLICOWA AKCJA CZYTELNICZA pt. ,,Rodzice czytają dzieciom”

            Serdecznie dziękujemy ,,śmiałkom czytelniczym” za poświęcony czas. Wiemy, jak ważne jest wspólne czytanie, dzięki któremu najmłodsi lepiej rozumieją otaczający je świat. Budują silną więź z rodzicami oraz kształtują nawyk czytania.

            ,,Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” - Wisława Szymborska.

            Dziękujemy serdecznie Pani Kamili Szypulskiej, Pani Monice Kalembie oraz Panu Karolowi Podgórskiemu.

            Zapraszamy do kolejnych akcji świetlicowych.

            Urszula Łożyska oraz Karolina Chojecka

          • Kochanej Mamie i Kochanemu Tacie❤️

          •  Z okazji Waszego święta  składamy najpiękniejsze życzenia. Niech każdy dzień wspaniałą będzie przygodą, niech wszystko układa się tak, jak powinno, a słońce w duszy z dobrym nastrojem idzie w parze. Dużo szczęścia, zdrowia oraz spełnienia marzeń!

             Życzą dzieci ze świetlicy❤️❤️❤️

          • Wycieczka do szkółki leśnej

          • W poniedziałek klasy 1c i 2c wybrały się na wycieczkę do szkółki leśnej w Burkatowie. Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie środowiska przyrodniczego, jakim jest las oraz zapoznanie z roślinnością tam występującą.

            Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, kwiaty. Największym zainteresowaniem cieszyła się żabka, którą mogliśmy zobaczyć z bliska. Odważni spróbowali szczawika zajęczego .

            Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Wycieczka do lasu wzbogaciła ich wiedzę oraz miała walory integracyjne. Uczniowie spędzili miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.

          • Światowy Dzień Pszczół

          • 20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół ustanowiony przez ONZ. Jego celem jest zwrócenie uwagi na ważna rolę, jaką pszczoły pełnią w środowisku.

            W przeddzień święta tych owadów, uczniowie klas I-III przyszli ubrani w żółto - czarne barwy. Podczas zajęć poznali wiele ciekawostek z życia tych niezwykłych zapylaczy.