• Do tańca

• W piątek 28 kwietnia 2023 obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Tańca. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom klas młodszych za wspaniały pokaz taneczny.

Do miłego zatańczenia!

• Majowe święta

• "Ma Polska skarby trzy-

Bezcenne, rzecz oczywista,

To hymn narodowy, godło

I sztandar- flaga ojczysta"

Przed nami majowe dni świąteczne: Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Święto Narodowe Trzeciego Maja. Z tej okazji w klasach młodszych Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy odbyły się zajęcia podczas których, rozmawialiśmy o symbolach narodowych, historii Polski oraz szacunku do tradycji.

• Tydzień obchodów Dnia Ziemi 21.04.-28.04. 2023r.

• Uczniowie naszej Szkoły zaangażowali się w obchody Dnia Ziemi, który świętowaliśmy przez cały tydzień.

🟢Klasy 4-8 przygotowały projekt znaczka – SU wyróżnił klasy: 5s,7s i 4c.

🟢Swoją pomysłowością wykazali się uczniowie klas 4-5, wykonując prace z materiałów recyklingowych i makiety „Moje wymarzone miejsce na Ziemi”. Wszystkie prace były wspaniałe, a na wyróżnienie zasłużyli: Marcel Napart, Ernest Turolski, Łukasz Wiśniewski, Michelle Naskręt oraz Maja Momot z klasy 4b.

🟢Wśród uczniów klas 6-7 w konkursie „A jak Ty uczciłeś Dzień Ziemi 22.04.23” na szczególną uwagę zasługuje prezentacja dostarczona przez Maksa Krupkę z klasy 6s.

🟢Najciekawsze hasło promujące potrzebę ochrony Amazonii ułożyła Amelia Chlastawa z 8d.

🟢Jednak największym hitem obchodów okazał się „Ekologiczny pokaz mody” uczniów klas 1-3.

Dzięki wychowawczyniom i zaangażowaniu w przygotowanie strojów przez Rodziców, zabawa była przednia!

Całością organizacji Tygodnia Ziemi koordynowały panie E. Haitner i M Zalewska.

• Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• 3 maja już za kilka dni, dlatego dziś uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy mogli wysłuchać akademii z tej okazji. Została ona przygotowana przez uczniów klas 6c i 7s, a piękną oprawę muzyczną zapewnił chór szkolny.

Apel był dobrą okazją do przypomnienia uczniom, czym jest Konstytucja 3 Maja oraz jak ważne miała znaczenie dla Polski.

• Ekologiczny Pokaz Mody

• Klasy I-III przygotowały niekonwencjonalny pokaz mody. Dzieci prezentowały stroje, które powstały z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu np. kartony, worki, gazety, butelki plastikowe, folia spożywcza itp. Wyobraźnia naszych uczniów praktycznie nie zna granic, wszystkie  stroje wyróżniała niezwykła kreatywność!

• Wycieczka do Warszawy

• Zamek Królewski, Łazienki, Centrum Nauki Kopernik, Pałac Kultury i Nauki, Muzeum Powstania Warszawskiego, uliczki Warszawy, Stadion Narodowy, Powązki - można by tak długo wyliczać. Tak właśnie wyglądała trzydniowa wycieczka klas 6a i 6c do Warszawy. Uczniowie zwiedzieli wiele ciekawych i ważnych miejsc, a przy okazji spędzili razem miło czas.

• Wizyta stomatologa

• W tym tygodniu klasę 1a odwiedziła babcia Zosi - Pani Lucyna, która jest stomatologiem. Podczas spotkania uczniowie wzbogacili wiedzę na temat dbałości o piękny i zdrowy uśmiech.

Dziękujemy serdecznie Pani Lucynie Chruściel za miłą wizytę, przyjazną atmosferę oraz upominki.

• Akademii Dźwięku i Ciszy

• Dziś uczniowie klas 1a, 1c i 2a uczestniczyli w kolejnych zajęciach Akademii Dźwięku i Ciszy. Tym razem pan Zbyszek zapoznał dzieci z instrumentami dętymi oraz z mikrofonem. Była to niezwykle ciekawa i twórcza lekcja muzyki.