• Dzień Babci i Dziadka

     • Pamiętamy o Dniu Babci i Dziadka! Pędzą wnuki ulicami z ogromnymi laurkami. Te laurki pełne kwiatów są dla Babć i Dziadków. Z wyrazami miłości od dzieci ze świetlicy szkolnej.

     • Ferie zimowe - II tydzień

     • W II tygodniu ferii kolejna grupa dzieci wypoczywała na terenie szkoły biorąc aktywny udział w zajęciach rekreacyjno-sportowych. Uczniowie podczas zabaw i gier ruchowych wykazywali dużą chęć do zdrowej rywalizacji. Wszystkim dopisywał doskonały humor.

     • Ferie zimowe

     • W pierwszym tygodniu ferii zostały zorganizowane w naszej szkole zajęcia rekreacyjno-sportowe dla uczniów klas I-IV. Każdego dnia na uczestników zimowiska czekały różne atrakcje. Dzieci uczestniczyły w zajęciach sportowych, plastycznych, integracyjnych oraz ogólnorozwojowych. Uczniowie mieli okazję wykazać się wieloma talentami. Na zakończenie - za aktywny udział w zajęciach - wszyscy uczestnicy zimowiska otrzymali drobne upominki.                                                                                                 

      Życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły miłych, radosnych
      i bezpiecznych ferii zimowych.

     • Ferie zimowe - zajęcia dla uczniów klas I-IV

     •   W okresie ferii zimowych, w godzinach od 09.00 do 13.00, na terenie szkoły organizowane będą półkolonie - zajęcia rekreacyjno-sportowe. Uczestnikami zajęć mogą być uczniowie klas I -IV. Osoby zainteresowane wypełniają kartę kwalifikacyjną uczestnika do czwartku 31 grudnia 2020 roku do godziny 10.00. Uzupełniony i podpisany dokument można osobiście dostarczyć do sekretariatu lub przesłać jego skan na adres mailowy: sekretariat@sp4swidnica.pl

      Przy dużym zainteresowaniu wprowadzony zostanie podział na grupy. Zajęcia wtedy odbywać się będą: I grupa - od 09.00 do 11.00, II grupa - od 11.00 do 13.00.

      O zakwalifikowaniu dziecka na zajęcia poinformujemy rodziców w czwartek za pośrednictwem wiadomości Librus. Karta kwalifikacyjna dostępna jest w wiadomości wysłanej do rodziców oraz na stronie internetowej szkoły (​​​​​​​karta_kwalifikacyjna_ferie_2020.pdf)

     • Życzenia

     • 1d życzy wszystkim pracownikom i uczniom naszej szkoły WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU.

     • Godziny Kodowania

     • Podczas realizacji projektu #SuperKoderzy „Dziennikarze Przyszłości” oraz godziny i tygodnia kodowania uczniowie stworzyli fantastyczne projekty w programie scratch. Prace zaskakują kreatywnością i innym spojrzeniem na otaczający nas świat. Cały czas projektów będzie przybywać. Zapraszam do oglądania prac uczniów  w Studio świdnickiej „Czwórki” pod linkiem:

      https://scratch.mit.edu/studios/28244597/

      Izabella Isańska

     • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12

     •    Jak wynika z doniesień medialnych, badań, rozmów z najmłodszymi, a także profilu spraw, z którym zwracają się do Rzecznika Praw Dziecka dzieci oraz dorośli, młodzi ludzie każdego dnia borykają się z problemami przemocy rówieśniczej i domowej, nadużyciami ze strony dorosłych, depresją, hejtem – również w cyberprzestrzeni, niesprawiedliwym traktowaniem, brakiem zrozumienia, trudnościami okresu dojrzewania, uzależnieniami, samotnością, a także innymi problemami, których rozwiązanie wymaga odpowiedniego wsparcia, opieki i troski osób dorosłych – nie zawsze jednak tę pomoc otrzymując.

      Z uwagi na powyższe, przez wzgląd na troskę o dobro dzieci Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie stanowiące jedną z możliwości odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży zmagających się z kryzysem psychicznym – całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania – 800 12 12 12 i dedykowany młodym ludziom czat internetowy prowadzony przez profesjonalnych psychologów. Podejmując kontakt za pośrednictwem tych dwóch kanałów komunikacji dziecko uzyskać może natychmiastowe wsparcie, podzielić się swoimi przeżyciami i wspólnie ze wspierającą osobą dorosłą zastanowić się nad rozwiązaniem swoich problemów.

      Bezpieczny nieodpłatny czat internetowy prowadzony jest na stronie - https://brpd.gov.pl/sos-czat/. Nie wymaga logowania ani instalowania aplikacji. Komunikacja odbywa się na stronie internetowej rzecznika – brpd.gov.pl, a obsługujący czat eksperci są osobami profesjonalnie przygotowanymi do udzielania dzieci i młodzieży takiego wsparcia.

      Więcej na ten temat przeczytać można na stronie:

      https://brpd.gov.pl/2020/12/07/startuje-calodobowy-dzieciecy-telefon-zaufania-i-czat-internetowy/.

     • Pomagając innym, pomagasz i sobie

     • Wszystkim, którzy z taką wielką hojnością wsparli akcję zbiórki darów dla osób potrzebujących, serdecznie dziękujemy. W tych trudnych czasach okazaliście ogromne serce i udowodniliście, że zawsze można liczyć na społeczność Szkoły Podstawowej Nr 4.

      Wczoraj dary zostały przekazane do MOPS i na pewno ucieszą wiele osób jeszcze przed świętami. Serdecznie dziękujemy!