• Kodowanie na dywanie

• Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach programowania z wykorzystaniem mat do kodowania. Zadaniem dzieci było ułożenie kubeczków oraz kolorowych karteczek wg podanego kodu, a następnie odszyfrowanie  przysłowia o marcu. Wszyscy pracowali z dużym zaangażowaniem i z ciekawością odkrywali kolejne wiosenne zadania.

• Święta tuż, tuż!

• 26 marca w klasie 3a odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne.

Na pięknie nakrytym stole pojawiły się tradycyjne wielkanocne przysmaki – jajka, barszcz biały, baranek, chleb, kiełbasa. Nie zabrakło także symboli wielkanocnych oraz pięknych stroików.

Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie tej uroczystości. Oby nastrój świątecznej radości przetrwał w nas jak najdłużej. 🐣🐤🐥🐣🐤🐥

• Lekcja w parku

• Dzisiaj uczniowie z klas 2a i 2b wybrali się na wycieczkę do pobliskiego parku. W towarzystwie pani Moniki z Nadleśnictwa w Świdnicy przemierzali parkowe ścieżki, poznając otaczającą przyrodę.

Była to bardzo interesująca lekcja.

• Ogólnopolski Tydzień Uważności

• W dniach 18-22.03.2024 r. nasza szkoła wzięła udział w ,,Ogólnopolskim Tygodniu Uważności”. Poprzez ćwiczenia świadomego oddychania, ćwiczenia relaksacyjne, zabawę oraz uważną rozmowę dzieci dowiedziały się, w jaki sposób bycie uważnym może pomagać w codziennym życiu.

Dziękujemy za zainteresowanie i udział w akcji.

• 22 marca Światowy Dzień Wody

• Uczniowie klas trzecich uczestniczyli w zajęciach, które zostały przygotowane przez koleżanki z klasy 8 b.

W ramach  lekcji dzieci poznały znaczenie wody. Zrozumiały, że jej zasoby na świecie maleją, dlatego każdy z nas musi   ją oszczędzać!

• Międzyszkolnym Interdyscyplinarny Konkurs "Klasówka Kościuszkowska"

• 22 marca 2024r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 odebrali nagrody za zajęcie III miejsca w Międzyszkolnym Interdyscyplinarnym Konkursie "Klasówka Kościuszkowska". Zespół w składzie: Michał Kwiatkowski, Mikołaj Mickiewicz, Krzysztof Ungurian oraz Cyprian Borowczyk wykazali się wiedzą ogólną oraz umiejętnościami muzycznymi i plastycznymi na temat Tadeusza Kościuszko.

Uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Młodzi ekolodzy z SP4

• W ramach akcji Urzędu Miasta w Świdnicy „Wymień foliówkę na eko-reklamówkę” klasy 1a i 1b gościły dziś w urzędzie. Dzieci spotkały się z Panią Prezydent na krótką pogadankę o ekologii, wymieniły reklamówki na bawełniane eko-torby oraz otrzymały drobne upominki.