• Dzień Dziewczynek w II c

• Były życzenia, kwiaty, upominki, słodki poczęstunek, a na koniec wesołe zabawy. Dziękujemy chłopaki!

• Dzień Dziewczyny w II d

• Dzisiaj chłopcy z naszej klasy przygotowali bardzo kolorowe niespodzianki dla dziewczynek. Dzień Kobiet w naszej klasie był bardzo radosny i sympatyczny!

• Wycieczka do kina

• Z okazji Dnia Kobiet klasa  II b wybrała się na wycieczkę do kina. Celem wyjścia było kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej. Po zakończonym seansie wszyscy uczniowie pełni wrażeń wrócili szczęśliwie do szkoły.

A. Wilczyńska

• Emilia i Amanda laureatkami zDolnego Ślązaka

• Bardzo miło nam poinformować, że dwie nasze uczennice zostały laureatkami wojewódzkiego etapu konkursu zDolny Ślązak z języka niemieckiego, który odbył się we Wrocławiu. Są to: Emilia Renkowska z klasy 8c oraz Amanda Opyd z klasy 7b.

Dziewczynkom bardzo gratulujemy osiągniętego sukcesu.

• Uczymy się programować

• Uczniowie klas młodszych wzbogacili się o ciekawą pomoc dydaktyczną – matę do kodowania. Dzieci z radością i wielkim zaangażowaniem uczą się programować  używając  kolorowych kubków oraz krążków humanistyczno- matematycznych. Wykonując na macie różnorodne zadania rozwijają swą spostrzegawczość, wyobraźnię, logiczne myślenie i kreatywność.

• Zawody pływackie "O uśmiech dziecka"

• Radosna atmosfera, wspaniały doping i zacięta rywalizacja towarzyszyły kolejnym Zawodom Pływackim "O uśmiech dziecka". 29 lutego na basenie SP 4 na dystansie 25 metrów, zmierzyli się uczniowie klas trzecich świdnickich szkół.

W zawodach wystartował blisko 30 zawodników.

Wśród dziewczynek na pierwszym miejscu uplasowała się Maja Wojtowicz (20,28), drugie miejsce należało do zawodniczki z SP 8 Julii Rokickiej (21,93), a trzecie miejsce zdobyła Gabrysia Hołdys z czasem (22,31).

W kategorii chłopców pierwszy okazał się Krystian Jasiczek z SP 4 z wynikiem (18, 16), na drugim miejscu tylko z minimalnie gorszym czasem przypłynął Kacper vel Rakoczy z SP 4 (18,48). Trzecie miejsce zajął Kajtek Andruszkiewicz z czasem (22,05).

Każde miejsce na podium zostało nagrodzone pucharem, a każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal.

Gratulujemy i zapraszamy za rok!

• Wizyta w Muzeum Dawnego Kupiectwa

• 28 lutego uczniowie klas 2b i 2c odwiedzili Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy. Była to wspaniała podróż w przeszłość, w czasie której poznali tajniki zamierzchłych technik handlu i sposobów liczenia wag, długości i innych wartości mierzalnych, niezbędnych do prowadzenia działalności kupieckiej. Prezentowana w muzeum wystawa Machinae calculatoriae – urządzenia wspomagające liczenie – przybliżyła uczniom historyczne przyrządy używane do prowadzenia obliczeń arytmetycznych takie jak abaki, liczydła,kostki Napiera, suwak logarytmiczny, sumatory. Wszystkie eksponaty wzbudzały duże zainteresowanie i zachęciły uczniów do pogłębienia wiedzy w tym temacie.

• Złote medale dla naszych pływaków

• Pływaczki i pływacy z Sp4 odnieśli sportowy sukces w Półfinale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci i Młodzieży w sztafetach pływackich. Reprezentacja  klas 6  zajęła I miejsce w kategorii dziewcząt i chłopców, zaś  reprezentacja klas 7-8 I miejsce w kategorii  dziewcząt i II miejsce w kategorii chłopców.  Zawodnicy płynęli w sztafecie oraz w startach indywidualnych, w czerech stylach pływackich. Dzięki tym wysokim wynikom zapewnili sobie awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się we Wrocławiu.

A oto nazwiska naszych sportowców:

A. Świdurska, J.Sadowska, A. Bednarz, A. Kurowska, M. Martyka, K. Ścisłowicz, A. Jaros,

J. Sadowska, Z. Olkowska, A. Wojnowska, M. Kuśnierz, K. Mus, E. Pławecka, K. Gwóźdź,

SZ. Stramek, A. Niemczyk, M. Mus, P. Hernik, M. Jesior, Oskar i Olaf Polański, W. Ratyński,

K. Brożyna, D. Kłos, H. Kus, M. Szuman, S. Dzięcielski, I. Malinowski.

Opiekunami byli: A. Koselska-Stramek, M. Kwak.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!!!

• Akcja "Góra Grosza"

• W akcji Góra Grosza uzbieraliśmy wspólnie 859,55 zł.

Zebrane pieniądze zostały przekazane na pocztę i będą przeznaczone na pomoc dzieciom i młodzieży mieszkającym i wychowującym się, bez rodziców, poza domem zamieszkania.