• Dzień Otwarty

• Dnia 27 lutego mieliśmy u nas wyjątkowych gości. Otworzyliśmy naszą szkołę dla przyszłych zerówkowiczów, pierwszoklasistów i ich rodziców. Dziękujemy za przyjście i wspólną zabawę. 😊 Do zobaczenia we wrześniu!

• Pierwszy tydzień ferii już za nami

• W tym roku uczniowie naszej szkoły bezpiecznie, ciekawie i aktywnie spędzili pierwszy tydzień ferii. Każdego dnia na uczestników zimowiska czekały nowe atrakcje. Dzięki wspólnej zabawie uczniowie bardzo się ze sobą zintegrowali, ale także nauczyli się jak zachować zdrową, przyjazną rywalizację.😀

• Klasy 8 - rekrutacja 2020/2021

• Zarządzenie Nr 4/2020 Dolnośląskiego Kuratora Oświaty z dnia 28 stycznia 2020 roku w sprawie terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego na rok szkolny 2020/2021 TUTAJ

• Walentynki

• Ostatni tydzień przed wyczekiwanymi feriami upłynął w naszej szkole w kolorach czerwieni i atmosferze miłości i przyjaźni. A wszystko to z okazji Walentynek, przypadających 14 lutego. Jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową.

• Zalogowani znowu w akcji

• Tym razem odwiedziliśmy Santander Bank Polska S.A. w Świdnicy. Wzięliśmy udział w warsztatach ekonomicznych, na których dowiedzieliśmy się jakie są sposoby oszczędzania, jakie są rodzaje kredytów i jak można korzystać z kart płatniczych. Po warsztatach zwiedziliśmy biura banku, poznaliśmy specyfikę pracy w banku oraz odwiedziliśmy pana dyrektora, którego serdecznie pozdrawiamy. Na koniec mogliśmy zejść do skarbca.

Nasi uczniowie są więc przygotowani do zarządzania swoimi oszczędnościami.

Zalogowani

• Hania, Wojtek i Marek najlepsi w Sudoku

• W czwartek 30 stycznia w Społecznej Szkole Podstawowej w Świdnicy odbyły się VIII Międzyszkolne Rozgrywki Sudoku. Nasz uczeń Wojtek Piotrowski z kl.4a został Mistrzem Sudoku,Hania Kiebuła z kl.6c zajęła II miejsce, a Marek Angierman z kl.7a otrzymał tytuł finalisty. Gratulujemy!

• Olaf i Dominik najlepsi z fizyki

• Z wielką dumą i nieukrywaną radością informujemy, że dwaj nasi uczniowie: Olaf Polański z kl. VIII "a" oraz Dominik Bajrak z kl. VIII "c" - uzyskali tytuł finalisty w konkursie zDolny Ślązak z fizyki. Uczniom gratulujemy tak wspaniałego sukcesu 😊

• Emilka i Amanda najlepsze z języka niemieckiego

• Z wielką radością informujemy, że nasze dwie uczennice: Emilia Renkowska z kl. VIII c oraz Amanda Opyd z kl. VII b zakwalifikowały się do II części finału konkursu zDolny Ślązak z języka niemieckiego, co daje im już tytuł finalistek tego konkursu.
            Uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w części drugiej (ustnej) tego konkursu.

• Zebrania z rodzicami

• Dyrektor szkoły informuje, że w środę 5 lutego 2020 roku o godz. 16.30 odbędą się zebrania z rodzicami  uczniów klas 0-VIII podsumowujące I semestr.

Oddział ”0” Bartek świetlica

Kl. 1A - zebranie odbędzie się po feriach

Kl. 1B Bartek s.2, Kl. 1C Bartek s.1

Kl. 2A Bartek s.3, Kl. 2B Bartek s.4, Kl. 2C s.45, Kl. 2D s.15

Kl. 3A s. 24, Kl. 3B s.25, Kl. 3C s.10,  Kl. 3D s.26

Kl. 4A Czytelnia, Kl. 4B s.70, Kl. 4S s.43,

Kl. 5A s.72, Kl. 5B s. 41, Kl. 5C s. 23, Kl. 5D s. 44, Kl. 5S s. 16

Kl. 6A s. 73, Kl. 6B s. 59, Kl. 6C s. 48 A,

Kl. 6D - zebranie odbędzie się po feriach

Kl. 6E s. 35, Kl. 6F s. 63, Kl. 6S s. 56

Kl. 7A s. 42, Kl. 7B s. 60, Kl. 7C s. 71, Kl. 7S s. 22

Kl. 8A s. 48 B, Kl. 8 B s. 61, Kl. 8C s. 34, Kl.8D s. 52

• Poznać i oswoić nieznane

• W dniu 27 stycznia w naszej szkole odbyły się warsztaty pt."Poznać i oswoić nieznane", które realizuje Fundacja Bliżej Siebie. Warsztaty prowadziła pani Małgorzata Dziura-Sztejnberg oraz pani trenerka z fundacji Bliżej Siebie.

Pani Małgorzata przyszła z dwójką podopiecznych, którzy opowiadali o swoim życiu, zainteresowaniach i funkcjonowaniu każdego dnia. Dzieci chętnie zadawały szereg interesujących pytań, dotyczących codziennych trudności, na które napotykają osoby niepełnosprawne. Przygotowanych było mnóstwo pomocy, a dzieci miały okazję doświadczyć, jak radzą sobie osoby z dysfunkcjami. Uczniowie klas siódmych mieli okazję zakładać specjale okulary, opaski, rękawice i mieli wykonywać różne zadania, np. przeczytać gazetę, przyszyć guzik, podnieść ołówek, wysłać SMS, podpisać się, nalać wodę do kubeczka, policzyć pieniądze, przekazać sobie informację oraz poruszać się za pomocą laski przeznaczonej dla osób niewidomych. Dzieci kształtowały w ten sposób postawę tolerancji wobec osób niepełnosprawnych. Uczyły się właściwych wzorów zachowania w stosunku do osób niedowidzących, niewidzących, niedosłyszących, niesłyszących i poruszających się na wózku inwalidzkim. Biorąc udział w warsztatach uczniowie doświadczali, jak to jest być przez chwilę osobą niepełnosprawną, a przez to uczyli się właściwych zachowań oraz zasad wobec niepełnosprawnych rówieśników.