• Witajcie w naszej bajkowej krainie nauki!

• Dla wszystkich małych odkrywców zapisy do szkoły podstawowej to jak otwarcie magicznej księgi przygód. Razem z przyjaciółmi i nauczycielami będziemy razem malować barwne strony tej fascynującej historii pełnej zabawy i nauki! Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych oraz klas I rok szkolny 2024/2025 rozpocznie się już 26 lutego i trwać będzie do 8 marca 2024r.

Wnioski prosimy wypełnić korzystając ze strony: https://rekrutacje-swidnica.pzo.edu.pl

• Akademia Dźwięku i Ciszy cd.

• Dziś uczniowie klas 1a, 2a, 2c i 3a mieli okazję zapoznać się z rodziną instrumentów ksylofonicznych. Wiele z zaprezentowanych instrumentów przybyło do Polski z Azji oraz Afryki. Wszystko za sprawą zajęć z Panem Zbyszkiem z Akademii Dźwięku i Ciszy. Dziękujemy:)

• Magiczna Przygoda w Krainie Nauki i Bajek

• W piątek 23 lutego, mieliśmy przyjemność przyjęcia grupy przedszkolaków, z Przedszkola Miejskiego nr 14 w Świdnicy, w naszej szkole. Atmosfera była niesamowicie radosna. Podczas wizyty dzieci miały okazję obserwować pracę starszych kolegów, a także zapoznać się z przestrzenią szkolną. To wyjątkowe doświadczenie pozwoliło im lepiej zrozumieć, jak wygląda życie w szkole, a także zbudować pozytywne skojarzenia z procesem nauki. Mamy nadzieję, że wizyta przyniosła wiele radości i inspiracji naszym małym gościom.

• Pierwsza pomoc

• W dniu 21.02.2024r. w naszej szkole gościliśmy asp. sztab.Rafała Bawoła- strażaka i ratownika medycznego Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy. Uczniowie klas 4 oraz piątych mieli okazję poszerzyć wiedzę i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy. Pan ratownik w doskonały sposób przekazał wiadomości teoretyczne, a przy pomocy profesjonalnego sprzętu zaprezentował zespół czynności, które podejmowane są w celu ratowania życia poszkodowanego.

Bardzo dziękujemy Panu ratownikowi za bezcenną lekcję ratowania życia ludzkiego!

• Lapbooki

• Uczniowie klasy 3a podczas lekcji w minionym tygodniu realizowali temat o niezwykłych budowlach. Chętne dzieci pokusiły się o doczytanie informacji i stworzenie kreatywnej formy prezentacji, jaką jest lapbook. Powstały bardzo interesujące, barwne i pełne ciekawostek prace. Brawo klasa 3a 🙂

• Eksperymentujemy

• Uczniowie klas drugich gościli koleżanki z klasy ósmej, które przez ciekawe eksperymenty przybliżyły im prawa fizyki w atrakcyjny sposób. Ochom i achom nie było końca, bo Hania i Marysia spisały się na medal.

• 💖WALENTYNKI W ŚWIETLICY💖

• Przyjaźń i miłość to wielkie i piękne uczucie. „Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać.”

W ramach akcji fundacji „na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” świetlicowi młodzi artyści wykonali piękne prace walentynkowe.

• Walentynki

• "Wiesz, Prosiaczku…miłość jest wtedy…kiedy kogoś lubimy…za bardzo."  😃 Tak świętowaliśmy dzisiejsze święto zakochanych i zaprzyjaźnionych w naszej szkole 💌💘💌💘💌 Wszystkiego Walentynkowego dla wszystkich 💕💖💕💖💕💖