• Zabawa z lekturą

• Uczniowie klas 5a i 5d w ramach zabaw z lekturą wykonali makiety do książki Ferenca Molnara „Chłopcy z Placu Broni”. Wszystkie prace udowadniają, że lektura się podobała.

• Słodki poczęstunek

• Miłą niespodzianką zaskoczył dzisiaj uczniów naszej szkoły Samorząd Uczniowski. Zorganizował, z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia, słodki poczęstunek. Dziękujemy!

• Starsi uczniowie dla młoodszch

• Z bardzo miłą inicjatywą wystąpiły uczennice klasy 8b - Agnieszka Chojecka, Hanna Neumayer i Martyna Nycek. Opracowały i przeprowadziły różnorodne gry, zabawy i konkursy dla klas czwartych, które miały na celu nie tylko wprowadzenie czwartoklasistów w miłą, świąteczną atmosferę, ale przede wszystkim integrację uczniów. Brawo dziewczyny!

• Międzyszkolny Turniej Mistrzów

• 17 grudnia 2019r. grupa uczestników projektu ,,Mozaika edukacyjna” uczestniczyła w Międzyszkolnym Turnieju Mistrzów w Fundacji ,,Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego. Czas upłynął nam na współzawodnictwie i dobrej zabawie. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem i wręczeniem nagród najlepszej drużynie. Dwaj uczniowie z klasy 7a dostali wyróżnienia indywidualne. Marek Angierman za aktorską interpretację wiersza napisanego wspólnie z drużyną. Igor Kałużyński z kolei, za oryginalne, naukowo – językowe opracowanie zagadek. Gratulujemy!

• Uczestnicy Mozaiki Edukacyjnej na warsztatach w Krzyżowej

• Dzisiaj kolejna grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w Międzyszkolnych Zmaganiach Naukowych. Dzieci rozwiązywaly wiele ciekawych i twórczych zadań, które wymagały od nich rozległej wiedzy i dużej kreatywnosci. Serdeczna atmosfera sprzyjała zgodnej współpracy i nawiązaniu nowych znajomości.

B. Gut, M. Kuś

• Życzenia

• Grupa plastyczna Świdnickiej Mozaiki życzy wszystkim wesołych świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2020 Roku

• Konsultacje z rodzicami

• W środę 18 grudnia 2019 roku od godz. 16.00 do 17.00 odbędą się konsultacje z rodzicami uczniów klas 0-VIII.

• III miejsce Zuzi

• 13.12.2019r. w siedzibie PCK odbył się rejonowy etap XXVIII  edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowego Stylu Życia. Zuzanna Fedorowicz z klasy 8B zajęła III miejsce. Gratulujemy!

Monika Wojewodzic

• Razem na Święta

• W ramach akcji "Razem na święta" nasi uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami przeprowadzili wiele akcji. Były to między innymi: Akcja „Szlachetna paczka”, akcja „Przyladek nadziei”, kiermasz z którego dochód przeznaczony został dla fundacji Akogo- Ewy Błaszczyk, zbiórka dla schroniska dla zwierząt w Świdnicy. Odbyły się warsztaty międzypokoleniowe z udziałem uczniów oraz seniorów z Uniwersytetu Trzeciego wieku, na których wspólnie wykonywano ozdoby świąteczne.

• Zabawa z robotami

• Dnia 13 grudnia grupa uczniów z  klas I- VII wyruszyła do Wrocławia, by odwiedzić Robopark, czyli międzynarodową interaktywną wystawę robotów. Wrażeń było co nie miara, ponieważ dzieci zobaczyły ponad 70 robotów z różnych stron świata i odwiedziły osiem stref wirtualnej rzeczywistości. Z uwagą słuchały przewodnika, opowiadającego o każdym eksponacie, jego unikalnych możliwościach i zastosowaniach w życiu codziennym. Miały okazję obejrzeć  gorące tańce w teatrze robotów, zmierzyć się w pojedynku na miecze świetlne, odbyć podniebną podróż, czy też zarządzać robotami ruchem ręki, głowy, a nawet uśmiechem.

Ta wystawa to edukacja i rozrywka w jednym miejscu!  Z żalem i pewnym niedosytem wracaliśmy do  świata rzeczywistego!

I.Isańska, B. Gut, A. Zdanowska