• Olimpiada klasowa

• W dniach 10-14 maja w klasie 2a odbyła się Olimpiada Sportowa. Dzieci rywalizowały w czterech dyscyplinach. Oto wyniki:

BIEGI

I m Adam Kijek

II m  Piotrek Paczek

III m  Bartek Skowroński

Zwycięzcy otrzymali medale i puchary, a wszyscy uczestnicy drobne upominki. GRATULUJEMY!

Anna Klag

• DZIEŃ PRZYJAŹNI

• Uśmiech, wspólna zabawa, towarzystwo i zaufanie towarzyszyły dziś pierwszakom podczas obchodów Dnia Przyjaźni. Nie zabrakło tez wspólnego śpiewania i rysowania. Pierwszaki już wiedzą, że warto pielęgnować przyjaźń, bo prawdziwy przyjaciel to SKARB.

wychowawcy kl. I

• Międzynarodowy Dzień Przyjaźni

• Przyjaciel wie, co to śmiech do łez,
            I zawsze jest, gdy potrzebny jest.
            I choćbyś miał całe złoto gwiazd,
            Bez niego dni w końcu stracą blask.

14 maja świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Przyjaciela. Trzecioklasiści układali hasła i przygotowywali prace plastyczne związane z przyjaźnią. Warto pielęgnować to, co łączy nas z najbliższymi nie tylko w Dzień Przyjaźni, ale przez cały rok i przez całe życie.

wychowawcy kl. III

• Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

• Uczniów klas ósmych oraz rodziców serdecznie zapraszamy na wydarzenie na żywo, na którym będzie zaprezentowany proces rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w oparciu o system firmy VULCAN. Podczas prezentacji kandydaci dowiedzą się, jak wygląda tegoroczny harmonogram naboru, na co zwrócić szczególną uwagę, jakie dokumenty należy dostarczyć do szkół. Pokazany będzie również  proces wyboru placówek oraz podpisywania elektronicznego wniosku.

Wydarzenie rozpocznie się 13 maja 2021 r. o godzinie 17:00będzie trwać maksymalnie 90 minut.

Webinarium jest darmowe i dostępne dla wszystkich zainteresowanych bez żadnych ograniczeń. Webinar będzie udostępniony przez stronę rozprowadzającą www.vulcan.edu.pl/akcjarekrutacja, która przekieruje kandydatów na właściwe wydarzenie na serwisie YouTube.

Adres strony rozprowadzającej:

• PRAWDZIWA UCZTA DLA MIŁOŚNIKÓW KSIĄŻEK

•  Pamiętacie słynną Jedenastkę z serialu Stranger Things?

Tym razem aktorka wcieliła się w postać siostry Sherlocka Holmesa, która podejmuje się rozwiązania zagadek kryminalnych na własną rękę. W naszej bibliotece znajdują się trzy części przygód Enoli :)

Miłośników Cwaniaczka, który prowadzi Dziennik z pewnością ucieszy kolejna część serii - Zupełne dno jak i nowa seria tego samego autora - Dziennik Rowleya.

Zwolenników talentu Davida Walliamsa , który wprawił Was w doskonały humor Babcią uprawiającą gangsterkę zapraszamy po następne historie : Demoniczna Dentystka, Cóś, Potwór z Arktyki, Cwana Ciotuchna i Gang Godziny Duchów.

To tylko niektóre propozycje nowości wydawniczych, które czekają na Was w bibliotece. Dzieje się :)

• Kwitnące drzewa na terenie szkoły

• Taki widok z okien mają klasy pierwsze. Pięknie, różowo kwitną rajskie jabłuszka na terenie naszej szkoły. Zapiera dech, poprawia nastrój i dodaje ochoty do nauki.

• Dzień Piżamy

• 7 maja klasy drugie obchodziły Dzień Piżamy. Niecodzienne stroje wprowadziły wszystkich w dobry nastrój i pozwoliły poczuć się w szkole jak w domu.

Wychowawcy klas II

• W naszej szkole jest wesoło!

• 7 maja uczniowie z klas młodszych obchodzili Dzień Piżamy.Tego dnia trzecioklasiści przyszli do szkoły w piżamach i szlafrokach. Nietypowe stroje wprowadziły wszystkich w dobry nastrój i sprawiły, że nasze sale lekcyjne były dużo bardziej roześmiane i kolorowe  niż zwykle!

Wychowawcy klas III