• Nasi Najlepsi Sportowcy

• Nasi Najlepsi Sportowcy klas ósmych w ramach nagrody ufundowanej przez szkołę, doświadczali nowych aktywności sportowych: windsurfing, surfskate, sslackinie. Wszyscy bardzo dobrze się bawili. Warto mieć pasję w życiu

• Wycieczka do Wioski Pacahontas

• Klasy 1a, 1b i 1c atrakcyjnie spędziły czas w Wiosce Pocahontas. Pierwszaki zdobyły wiele sprawności indiańskich, dyplom za siłę, mądrość oraz uczestniczyły w zjeździe plemiennym połączonym z tańcami, śpiewami i grą na bębnach.

• Szkolny konkurs piosenki polsko-angielskiej

• 10 czerwca 2022 roku odbył się Szkolny konkurs piosenki polsko-angielskiej. Konkurs rozpoczęła i zakończyła Amelia Chlastawa – uczennica klasy 7d, grając na pianinie przepiękny koncert. Licznie przybyli uczniowie zaśpiewali piosenki zarówno w języku angielskim, jak i polskim. Jury w składzie: nauczycielka muzyki - Małgorzata Zalewska oraz nauczycielka języka angielskiego -  Agnieszka Zdanowska przyznało następujące miejsca:

W kategorii piosenka polska:           I miejsce Igor Łabuda (klasa 6a)

II miejsce Nadia Pieczonka (klasa 4b)

III miejsce Alicja Szczepara (klasa 6a)

Wyróżnienia: Michalina Zelek (kl. 6b) , Hanna Pawłowska (kl. 6a) Julia Piech (kl. 5a), Trio -Nela Gorska – Łasak, Maja Huzarska oraz Anna Żabińska.

W kategorii piosenka angielska:             I miejsce  Aleksandra Salamon (klasa 8d)

II miejsce Kornelia Rostkowska  (klasa 7a)

III miejsce Zuzanna Guzik (klasa 7a)

Wyróżnienia: Hanna Zdanowska (kl. 6b), duet-Lena Włodarczyk oraz Hanna Dąbek (kl. 4b).

Wszystkim  uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Bal ósmoklasistów 2022

• Bal ósmoklasistów 2022 w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się w czwartek, 9 czerwca, w restauracji Esperanto w Świdnicy. Przyszli absolwenci rozpoczęli uroczystość od tradycyjnego poloneza. W części oficjalnej nie brakowało podziękowań i gratulacji. Uczniów odwiedziła Prezydent Miasta Świdnicy - Beata Moskal-Słaniewska, kierując do nich następujące słowa:

- Mam nadzieję, że ten nowy świat w SP4 był dla Was czasem inspirującym. Myślę, że wszyscy dokonaliście już mądrych, dobrych wyborów.

Wszystkim dziękujemy za wspólnie spędzony czas. To był dzień pełen wzruszeń i wrażeń.

• Festyn Ekologiczny

• W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 2a uczestniczyli w festynie ekologicznym, podczas którego zostało otwarte Centrum Edukacji Ekologicznej. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, które sprawiły im wielką radość.

• Wycieczka do Wioski Pacahontas

• 8 czerwca klasy 2a i 2 b miło spędziły czas na wycieczce w Wiosce Pocahontas. Uczniowie zdobywali wiele sprawności indiańskich, wykazywali się wielką odwagą , siłą i mądrością oraz uczestniczyli w Zjeździe Plemiennym, podczas którego ze smakiem zjedli pieczone węże (kiełbasy) prosto z ogniska. Wyjazd był świetną integracją międzyzespołową.

• Wycieczka Do Nowej Rudy i w Błędne Skały

• W słońcu i w deszczu nasz region jest przepiękny i skrywa wiele fascynujących miejsc. Przekonaliśmy się o tym podczas wycieczki krajoznawczej. Zwiedziliśmy kopalnię węgla kamiennego w Nowej Rudzie oraz podziwialiśmy niezwykłe formy skalne w labiryncie Błędnych Skał. Było bardzo ciekawie!

• Zwycięstwo dziewcząt

• Świetnie zaprezentowała się nasza drużyna dziewcząt w Finale Strefy Wałbrzyskiej w piłce nożnej.

Do rywalizacji oprócz naszej szkoły stanęły SP6 Świdnica oraz Szkoła Podstawowa ze Ścinawki Dolnej (powiat kłodzki).

Turniej stał na bardzo dobrym i wyrównanym poziomie, o czym świadczą wyniki pomiędzy drużynami. Każdy z zespołów zgromadził po jednym zwycięstwie, ale najlepszym bilansem bramkowym mogły pochwalić się nasze zawodniczki.

Zwycięstwo w turnieju zapewniło awans naszej szkole do Finału Dolnego Śląska, w którym spotkają się 4 najlepsze drużyny z naszego województwa.

Gratulacje!

Skład: Emilia Jakacka (7b), Maja Błaszczyk (4b), Maja Huzarska (4a), Julia Błaszczyk (4b), Marysia Jakacka (3C), Alicja Szczepara (6a), Wiktoria Michalska (3c), Martyna Jaros (7b), Oliwia Koziar (7b).

🏆

• Wycieczka nad morze

• Czerwcowe wycieczkowanie. Międzynarodowy Dzień Dziecka i dwa kolejne dni klasy 8c i 7a spędziły nad morzem. Już pierwszego dnia zwiedziliśmy zamek krzyżacki w Malborku, a następnego piękny Gdańsk i Gdynię. Pobyt zakończyliśmy tam, gdzie zaczyna się Polska, czyli na Helu. Nie zabrakło gofrów, lodów i dobrej zabawy.