• Dzień Otwarty

•      Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Świdnicy serdecznie zapraszają dzieci wraz z rodzicami na Dzień Otwarty, który odbędzie się 8 lutego o godz. 16.30. Będzie to doskonała okazja do poznania szkoły, a na przybyłych będą czekać między innymi następujące atrakcje:

• Kodowanie na dywanie

• Zabawy z długopisami 3D i pokaz robotów w Laboratorium Przyszłości

• Zabawy na podłodze interaktywnej

• Zajęcia z malowania odlewów

• Zabawy sportowe, zabawy przy muzyce

• Układanie kart-puzzli

Do zobaczenia już niebawem!

• Stop przemocy!

• “Powiedz NIE przemocy”

“Przemoc jest zamierzonym działaniem człowieka i ma na celu kontrolowanie i podporządkowanie ofiary wykorzystując przewagę siły, naruszając prawa, dobra osobiste. Powoduje cierpienie, łzy, a nawet śmierć.”

W dniach 23.01.23- 27.01.23 mieliśmy okazję wyrazić nasz sprzeciw - STOP PRZEMOCY, ale też zwrócić uwagę na ten olbrzymi problem.

Uczniowie Naszej szkoły wzięli udział w warsztatach filmowych, które zaowocowały wystawą prac - czym jest przemoc, co czuje ofiara, sprawca przemocy, świadkowie (I piętro), happening- odrysowywanie dłoni, jako mój głos w sprawie ( wystawa- łącznik).

Miłym akcentem była też akcja - UŚMIECHNIĘTA BUŹKA, która niosła za sobą życzliwość i akceptację.

• WOŚP

•      Naszym uczniom mrozy nie straszne. Dzielnie kwestowali, zbierając do puszek dla WOŚP. Ponadto Samorząd Uczniowski przekazał na ten szczytny cel 901,12 zł, zebrane podczas sprzedaży ciast.

• Nakrętki dla Lenki

•      Nakrętki zbieramy – Lence pomagamy!

Od paru miesięcy w klasie 2a trwa akcja zbierania plastikowych nakrętek dla Lenki.

Zachęcamy również całą społeczność szkolną do wspierania tego przedsięwzięcia.

Pozyskane środki ze zbiórki zostaną przekazane na rzecz chorej Lenki, podopiecznej Fundacji Syringa. Nakrętki można zostawić obok portierni.

• Walentynki w Bibliotece

•      Szczęście to jedyna wartość, która się mnoży, gdy się ją dzieli - Albert Schweitzer... wobec tego biblioteka dzieli się z Wami książkami o przyjaźni, zauroczeniu, fascynacji w przededniu Walentynek.

• Eduelo w "Czwórce"

•      W naszej szkole uczniowie oraz nauczyciele bardzo chętnie korzystają z portalu Eduelo, łącząc w ten sposób edukację z dobrą zabawą. Każdy z uczniów posiada własne konto i hasło, otwierające drzwi do świata nauki i przygody. Przygotowane tam gotowe testy oraz te tworzone przez nauczycieli i wysyłane uczniom dają im okazję do sprawdzenia swoich umiejętności, a także powtórzenia wiadomości z lekcji. Ogromną frajdę Eduelo sprawia najmłodszym uczniom, którzy zdobyte podczas zadań żetony wymieniają na nagrody. Starsi uczniowie bardzo często rozwiązują testy przed kartkówkami czy sprawdzianami.

Zadania zostały pogrupowane według przedmiotów i zagadnień, co znacznie ułatwia poruszanie się po portalu i w szybki sposób pozwala odnaleźć interesujący ucznia czy też nauczyciela temat.

Zachęcamy do utrwalania w ten sposób wiedzy, powtarzania materiału z lekcji, a przy okazji do dobrej zabawy. Więcej na stronie: Eduelo - Ucz się wszędzie! Poszerzaj swoją wiedzę i rozwijaj talenty.

• Kierunek Edukacja

•      W ciągu ostatnich dni uczniowie klas 3 i 4 uczestniczyli w wycieczce do Explora Parku w Wałbrzychu w ramach Projektu "Kierunek Edukacja". Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej.

• Akademia Dźwięku i Ciszy

•      W klasie 1a, 1c i 2a odbyły się niezwykle warsztaty muzyczne. Było to spotkanie, podczas którego pan Zbyszek z Akademii Dźwięku i Ciszy wprowadził dzieci w świat bębnów. Uczniowie usłyszeli wiele ciekawostek na temat gry na tych instrumentach. Po krótkiej demonstracji, wszyscy zostali zaproszeni do wspólnego muzykowania. Wystukiwanie rytmów bardzo spodobało się dzieciom i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w muzycznej przygodzie.

• Ratownik w II c

•      Dziś uczniów z klasy II c odwiedził niecodzienny gość - ratownik górski, p. Roman Skawina. Opowiedział on wszystkim, na czym polega odpowiedzialna praca ratownika GOPR. Zaprezentował sprzęt niezbędny do ratowania ludzi oraz przypomniał, jakie niebezpieczeństwa czyhają na turystów w górach.

Dzieci, po tak interesującym spotkaniu, na pewno będą potrafiły właściwie przygotować się i zachować w terenie górskim.

• Bajki na jednej nodze

•      Dzisiejszy piękny, zimowy dzień uczniom klas I i II umilił występ aktorów toruńskiej Grupy T, którzy w żartobliwy i nowoczesny sposób przedstawili dzieciom kabaret pt. „Bajki na jednej nodze”. Dzieci uczestniczyły w przedstawieniu i mogły swobodnie wyrażać swoje emocje. Taką niespodziankę przygotował młodszym uczniom Urząd Miejski w Świdnicy, który sfinansował to kulturalne wydarzenie.