• Przerwa na czytanie

• Działo się:) W dniu 20 października przystąpiliśmy do akcji "Przerwa na czytanie", a wydarzenie to odbyło się w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Cała społeczność szkolna miała okazję kontynuować czytanie swojej ulubionej książki na każdej przerwie. W wydzielonej strefie czytania, a także w świetlicy i Bartku najmłodsi wysłuchali fragmentów książek  ( Mikołajek, Banda Czarnej Frotte, Jajecznica Kolumba i najpiękniejsze baśnie polskie) w wykonaniu nauczycieli lub starszych kolegów.

Najbardziej zagorzali czytelnicy otrzymali zakładki biblioteki szkolnej przygotowane specjalne na ten dzień.

Wnikliwy wzrok ósmoklasistów zarejestrował takie oto scenki :)

• Eko-ludki w Krzyżowej

• Uczniowie kl. 2a i 2c pełni wrażeń wrócili z warsztatów przyrodniczych Eko-ludki w Krzyżowej. Poznali znaczenie słowa "ekologia", za pomocą wszystkich zmysłów odkrywali i badali środowisko przyrodnicze. Pamiątką po pobycie będą zasadzone przez nich 2 dęby.

• Wyjście do biblioteki

• Klasa 1c uczestniczyła w zajęciach w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy. Uczniowie zwiedzili bibliotekę i zapoznali się z księgozbiorem dla dzieci. W baśniolandii wysłuchali bajki pt. "Ostatnie drzewo" i rozmawiali o ekologii. Wykazali się dużą wiedzą na ten temat. Były też wspólne zabawy i prace plastyczne. Czas mijał przyjemnie i niestety za szybko. Uczniowie zwrócili również uwagę na piękne wnętrza i dekoracje biblioteki.

• Jesienny spacer

• Jesień to pora spacerów w parku i zbierania kasztanów, żołędzi, szyszek. Właśnie takie skarby przynieśli do szkoły uczniowie klasy 1a, żeby stworzyć z nich to, co podpowie wyobraźnia. Zobaczcie sami, jakie piękne prace powstały :)

• KONKURS – PRZESTRZEŃ DLA PRZYRODY, czyli w poszukiwaniu zielonego ładu

• Zadaniem uczestników było przygotowanie projektu zagospodarowania terenu z wykorzystaniem naturalnej roślinności.

Projekt ma za zadanie wzbogacić przestrzeń w żywą roślinność, a jego zaplanowanie ma służyć przez kolejne lata. Najciekawszy projekt uczennic z klasy 6B został przesłany do Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej we Wrocławiu.

Trzymamy kciuki za dziewczęta, może zdobędziemy nagrodę!

• Spotkanie ze szkolnym doradcą zawodowym

• Szkolny doradca zawodowy, pani Justyna Litwińska - Adamska, przeprowadziła w kl.1b i 1c zajęcia pod tytułem "Poznajmy się". Uczniowie opowiadali o tym, co lubią robić w czasie wolnym, o swoim hobby. Wykazali się ogromną różnorodnością talentów. Pięknie potrafili je zaprezentować innym. Ci, którzy nie mają jeszcze sprecyzowanych zainteresowań, na pewno zostali dzisiaj zainspirowani. Zajęcia te pozwoliły uczniom lepiej się poznać. Dziękujemy pani Justynie.

• Różowa skrzyneczka

• Dziękujemy serdecznie świdnickiej Fundacji EndoMama za zaopiekowanie się naszą szkołą i za wsparcie w tak ważnym temacie, jakim jest problem wykluczenia menstruacyjnego oraz braku dostępu do środków higienicznych. Fundacja współpracuje z projektem Różowa skrzyneczka. Dzięki niej do naszej szkoły przekazane zostały środki higieniczne, które dostępne będą w gabinetach pani pielęgniarki, psychologa i pedagoga szkolnego. Każda uczennica w potrzebie będzie mogła dyskretnie odebrać środki zapewniające jej komfort i higienę.

Inicjatywa skierowana jest przede wszystkim do żeńskiej części społeczności szkolnej, ale również pragniemy razem z działaczkami Fundacji, aby przyczyniła się ona do edukacji i wzrostu świadomości na temat higieny menstruacyjnej wszystkich uczniów.