• Akcja Code Week 2021 w klasach młodszych

• Uczniowie klas I-III biorą aktywny udział w największym  programistycznym wydarzeniu w Europie – Tygodniu Kodowania. Dzieci uczestniczą w różnego rodzaju zajęciach promujących naukę programowania, ćwicząc umiejętności analitycznego, logicznego i kreatywnego myślenia. Jest to także doskonały sposób na naukę poprzez zabawę!

• Wycieczka klas7

• Uczniowie 7b i 7c bawili się na wycieczce w Ławicy i Podtyniu. Najpierw zdobyli folwark szyfrów pełny zagadek w stylu escape room, następnie po posiłku przy ognisku udali się na spływ pontonowy. Zabawa była przednia!

• Dzień Chleba

• Jak ważnym elementem pożywienia jest dla nas chleb przypomina nam Światowy Dzień Chleba przypadajacy na 16 października. Uczniowie świetlicy uczcili to wydarzenie, formując pieczywo z masy solnej.

• Dzień Nauczyciela

• Dzień Nauczyciela obchodzony jest 14 października w każdej polskiej szkole. To chwila, kiedy w wyjątkowy sposób doceniamy nauczycieli, którzy chcą przekazać nam swoją wiedzę i dzielą się swoimi umiejętnościami. Dziś z okazji tego święta w naszej szkole odbył się uroczysty apel, który swoim występem uświetnili uczniowie klasy 5a. Nie zabrakło życzeń, kwiatów oraz radosnej atmosfery. Były także przemówienia pani Dyrektor Szkoły Beaty Laskowskiej oraz Przedstawiciela Rady Rodziców.

• Pasowanie na ucznia

• 13 października odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia. W tym dniu dzieci zostały oficjalnie przyjęte do grona uczniów naszej szkoły. Pierwszaki z przejęciem przyrzekały być dobrymi uczniami, kolegami, Polakami. Następnie pani dyrektor Beata Laskowska dokonała aktu pasowania wielkim ołówkiem. Klasy trzecie uświetniły uroczystość pasowania pięknym programem artystycznym. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wytrwałości i sukcesów, miłych chwil z nami i dużo uśmiechu.

• Pierwsza pomoc

• 13 października obchodziliśmy Dzień Ratownictwa Medycznego. Z tej okazji klasy ósme przeprowadziły zajęcia pierwszej pomocy w klasach drugich. Każdy uczeń naszej szkoły mógł w symboliczny sposób uczcić święto ratowników.

• Warsztaty w Krzyżowej

• We wtorek klasy 5a i 6a były na warsztatach naukowych w Krzyżowej. Uczniowie podczas warsztatów mieli bliski kontakt z przyrodą. Szukali liści, dbali o rośliny, zbierali suche gałęzie i kamyki. Nauczyli się, w jaki sposób posłuchać lasu i dlaczego nie należy zrywać przypadkowych roślin. Były również zadania na orientację i praca z mapą. Wszystkim bardzo się podobało.

• Przerwa na czytanie

• Październik od lat jest miesiącem, w którym obchodzi się -  Międzynarodowe  Święto Bibliotek Szkolnych. Z roku na rok coraz więcej placówek przyłącza się do obchodów tego wydarzenia, w tym również nasza szkoła akcją "Przerwa na czytanie" .

W dniu 20 października zapraszamy Panie dyrektor i wicedyrektor, pedagoga i psychologa, nauczycieli, uczniów, pracowników administracji do czytania na każdej przerwie własnej, ulubionej książki, komiksu lub czasopisma.

Najmłodsi będą mieli możliwość wysłuchania bajek w przygotowanych  strefach czytania, gdzie nauczyciel lub starszy kolega wcieli się w rolę lektora.

Niech ten czas będzie chwilową odskocznią od stresu i hałasu, a relaks z książką przeniesie nas do świata fantazji, obudzi wyobraźnię , wywoła uśmiech i pozwoli zebrać myśli, bo...

"Do szczęścia potrzeba człowiekowi ogrodu i biblioteki", Cyceron

"Jedynie czytaniem krzepi się duszę" , Wolter

" Czytamy książki, by odkryć kim jesteśmy. To, co inni ludzie robią, myślą i czują jest bezcennym przewodnikiem w zrozumieniu kim jesteśmy", Ursula K. Le Guin

Zapominalskim biblioteka szkolna oferuje swoją pomoc :)

• Dzień dobrej myśli

• W piątek 8 października dzieliliśmy się pozytywną energią z okazji „Dnia dobrej myśli”, który odbył się w związku z przypadającym na 10 października Światowym Dniem Zdrowia Psychicznego. Społeczność szkolna uczciła ten dzień zakładając zielone elementy ubioru. Rozstrzygnięty został konkurs pt: „Dbamy o zdrowie - nie tylko fizyczne”. Uczniowie przygotowali kreatywne, przemyślane i pełne pozytywnych myśli prace konkursowe. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

• Zajęcia z doradcą zawodowym

• 7 października klasa I a uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez szkolnego doradcę zawodowego, panią Justynę Adamską-Litwińską. Każdy z uczniów miał możliwość zaprezentowania swoich zainteresowań i pasji. Formy tej prezentacji były naprawdę różne i bardzo ciekawe – dzieci przygotowały zdjęcia, książki, plakaty, przyniosły eksponaty, medale, elementy strojów. Pierwszoklasiści na pewno miło będą wspominać ten dzień, dzięki któremu poznali się jeszcze lepiej.