Z dumą informujemy, że drużyna naszej szkoły w składzie: Oskar Polański, Alicja Matuszczyk i Kamila Kamińska pod opieką pani Renaty Grabowskiej zajęła III miejsce w Dolnośląskim Konkursie Historycznym „Od Solidarności do III Rzeczypospolitej” Gratulujemy!
Dolnośląski Konkurs Historyczny „Od Solidarności do III Rzeczypospolitej”
Bezpłatne szczepienia przeciwko HPV dla dziewczynek z rocznika 2007
NZOZ Mieszko realizuje program bezpłatnych szczepień przeciwko HPV - finansowany przez Miasto Świdnica.
Szczepienia dotyczą dziewczynek z rocznika 2007. Prosimy o pilne zgłaszanie dziewcząt chętnych do szczepienia.
Szczegółowe informacje na stronie www.hpv.swidnica.pl i pod telefonami: 785 21 56 21 lub 74 856 87.
Z CYKLU: WARTO PRZECZYTAĆ!
Czy można mieć kłopoty wychowawcze z własną Babcią??? Zwłaszcza, gdy okazuje się,że rzeczona poruszająca się skuterem inwalidzkim wyciągającym sześć kilometrów na godzinę i uchodząca za nudną seniorkę rodu jest miłośniczką cudzych klejnotów, które rabuje ze sklepów jubilerskich, statków turystycznych lub bogatych rezydencji.
Dlaczego poczciwa staruszka lubi przejażdżki pod osłoną nocy, nosi kominiarkę i do czego służy słoik z kiszoną kapustą oraz czy łamanie art.278 Kodeksu Karnego bywa dziedziczne, o tym dowiecie się z książki Davida Walliams'a, Babcia Rabuś.
Szczerze polecam:) - Anna Mikuła
Jaki kierunek zawodowy wybrać?
Technik elektryk, technik elektronik, technik budownictwa, technik informatyk, a może monter sieci i instalacji lub monter zabudowy i robót wykończeniowych? Jaki kierunek wybrać? Zastanawiali się nad tym 13.04.2021 uczniowie SP4 wspólnie z nauczycielami Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznego. Spotkaniu towarzyszyła miła atmosfera. Pani Beata Łobaza, pan Przemysław Matejczuk, Adam Szpilakowski i Piotr Rudownnik zapoznali uczniów z kierunkami kształcenia, opowiedzieli jak wyglądają praktyki w szkole, egzaminy zawodowe oraz współpraca z firmami. Podpowiedzieli również, jakie zawody można wykonywać po kierunkach w technikum lub po szkole branżowej.W imieniu własnym i uczniów klas ósmych dziękuję nauczycielom ZSB-E za zaangażowanie i ciekawe prezentacje.
Szkolny doradca zawodowy - Justyna Adamska-Litwińska
KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY !
Marek Tulliusz Cycero mawiał, że książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli. Czy to może być prawdą?
Przy książce wzruszamy się, śmiejemy, zastanawiamy, podróżujemy, w końcu uczymy się jej treści, stąd konkurs na drobiazg literacki ogłoszony przez bibliotekę szkolną, dzięki któremu każdy z Was miał szansę wypowiedzieć się, ile i co znaczy dla niego czytanie.
Dwa pierwsze miejsca zajęli: Roksana Zapolska (6a) i Michał Bąbka (4b), dwa drugie miejsca należą do Hani Pawłowskiej (5a) i Wiktorii Klasy (6s)
Gratulujemy!
Pamiętajmy, że książki są jak towarzystwo, które człowiek sobie dobiera ( Monteskiusz),a dzisiaj odizolowani szczególnie tego potrzebujemy :)
Anna Mikuła
Życzenia
- 2
Uczniowie klas drugich, którzy obecnie biorą udział w zajęciach Mozaiki edukacyjnej online, życzą wszystkim wesołych, zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych. Na ostatnich zajęciach wykonali animację świąteczną w programie Scratch, w której na świat przychodzi mały kurczaczek i składa nam świąteczne życzenia, a także karty świąteczne w edytorze graficznym Paint. Przykłady prac można zobaczyć na zdjęciach.
M. Kuś
Życzenia
Klasa 3c i 3b życzy wszystkim nauczycielom, koleżankom i kolegom zdrowych i pogodnych świąt.
Wielkanoc
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Fantastyczny młody człowiek - Jan Gawroński z TeamAutism prosił by jak co roku włączyć się w obchody Dnia Autyzmu i opowiedzieć o kampaniach.
Oczywiście Janku ❤
„Jestem. Bądź ze mną” – kampania społeczna inicjatywy obywatelskiej „Chcemy całego życia!”, Klubu Świadomej Młodzieży Fundacji Autism Team oraz organizacji partnerskich w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu (2 kwietnia) i Miesiąca Świadomości Autyzmu.
„Marzę, by mieć głos w ważnych sprawach i móc mówić, co jest dla mnie ważne” – Klub Świadomej Młodzieży Fundacji Autism Team, „Lekcja Różnorodności”
Jestem. Bądź ze mną
„Czuję tak samo jak Ty, tylko bardziej”. „Słucham nawet, gdy nie patrzę”. „Pytaj mnie o zdanie w każdej sytuacji”. „Nie zmuszaj, pokaż mi korzyści” – pisali w ubiegłorocznej kampanii społecznej „Dzieciństwo bez przemocy, dorosłość bez lęku” samorzecznicy i samorzeczniczki w spektrum autyzmu z łódzkiego Klubu Świadomej Młodzieży.
Ich „postulaty na dobre życie” to drogowskazy, za którymi będą podążać w tegorocznym miesiącu świadomości autyzmu.
Podczas kwietniowej kampanii społecznej „Jestem. Bądź ze mną” osoby w spektrum pokażą – słowem, rysunkiem, muzyką, gestem – co jest dla nich ważne, czego potrzebują, jak można je wspierać.
Opowiedzą, czym jest dla nich szkoła i dlaczego obawiają się, co ich czeka w dorosłym życiu. Tym, którzy podejmują decyzje w sprawie osób w spektrum autyzmu i od których zależy ich codzienność i przyszłość – pokażą perspektywę osób autystycznych i pozwolą zrozumieć ich potrzeby.
Pomogą nam wszystkim odrobić lekcję różnorodności.
Z powodu pandemii kampania będzie w całości prowadzona zdalnie.
2 kwietnia, w Światowym Dniu Świadomości Autyzmu, na portalu społecznościowym inicjatywy obywatelskiej „Chcemy całego życia!” i organizacji partnerskich oddzą głos samorzeczniczkom i samorzecznikom w spektrum autyzmu i ich bliskim.
Przez cały miesiąc będą nagłaśniać ich postulaty, pokazywać, gdzie znaleźć wsparcie, a gdzie system wsparcia zawodzi, obalać nagromadzone wokół autyzmu mity i stereotypy, edukować, chwalić dobre praktyki i piętnować przejawy stygmatyzacji, wykluczenia i przemocy wobec osób w spektrum.
Będą udostępniać inspirujące teksty, audycje, filmy, muzykę, obrazy. Opowiedzą o sprawach prowadzonych przez ich Społeczne Pogotowie Interwencyjne, działające na rzecz poprawy jakości życia osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin.
Pokażą codzienność osób w spektrum i ich bliskich z ich własnej perspektywy.
Każdy kampanijny dzień będą zaczynać przesłaniem, apelem, postulatem.
„Nie zostawiaj mnie, kiedy cię potrzebuję”. „Daj mi odczuć Twoje zrozumienie i akceptację”. „Pozwól mi być sobą, po własnemu”. „Wspieraj, nie naprawiaj”. „Pomóż mi się wyciszyć, gdy mam emocje na stres”. „Wspieraj mnie w szkole i w dorosłym życiu”. Bo z autyzmu się nie wyrasta.
Jestem. Bądź ze mną.
– Kampania społeczna inicjatywy obywatelskiej „Chcemy całego życia!”, Klubu Świadomej Młodzieży Fundacji Autism Team i innych organizacji partnerskich, prowadzona przez cały kwiecień w formule zdalnej na stronach:
www.facebook.com/ChcemyCalegoZycia/
www.facebook.com/klubswiadomejmlodziezylodz
#jestembądźzemną
Premierowa kampanijna piosenka pt. „Głośne NIE” osiemnastoletniego Borysa Chmielewskiego, utalentowanego samorzecznika w spektrum autyzmu z Klubu Świadomej Młodzieży: https://youtu.be/34GxLPmq8sM
Wsparcie psychologiczno-pedagogiczne
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie