• Wycieczka nad morze

• Czerwcowe wycieczkowanie. Międzynarodowy Dzień Dziecka i dwa kolejne dni klasy 8c i 7a spędziły nad morzem. Już pierwszego dnia zwiedziliśmy zamek krzyżacki w Malborku, a następnego piękny Gdańsk i Gdynię. Pobyt zakończyliśmy tam, gdzie zaczyna się Polska, czyli na Helu. Nie zabrakło gofrów, lodów i dobrej zabawy.

• Henryk Sienkiewicz - nasz patron

• W dniu dzisiejszym rozstrzygnięto szkolny konkurs dla uczniów klas III " Henryk Sienkiewicz - nasz patron". Laureatami zostali:

I miejsce - Marcel Napart

II miejsce - Hubert Zapolski

III miejsce - Małgorzata Bugarewicz i Tomasz Piotrowski

Gratulujemy!

• Dzień Dziecka

• Dzień Dziecka w naszej szkole przebiegł dziś pod hasłem sportowej rywalizacji oraz dobrej zabawy. Po uroczystym pochodzie, wciągnięciu flagi na maszt i przywitaniu przez panią dyrektor przystąpiliśmy do zabawy. Uczniowie klas 1-3 razem ze swoimi wychowawczyniami bawili się w klasach oraz na szkolnym boisku: były tańce, konkursy, fotobudka, przeciąganie liny i słodki poczęstunek, za który dziękujemy pani Elżbiecie Masłowskiej i wszystkim mamom pomagającym w kawiarence.

Starsi uczniowie rywalizowali o Puchar Dyrektora Szkoły w siedmiu konkurencjach. Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco na poszczególnych poziomach: klasa 4b, klasa 5s, klasa 6b, klasa 7c i klasa 8s.

W przerwie między poszczególnymi konkurencjami można było obejrzeć występ szkolnej drużyny cheerleaderek, zatańczyć belgijkę. Nie zabrakło także innej muzyki, przy której dzieci lubią się bawić. Na zakończenie obchodów Dnia Dziecka został rozegrany mecz w ringo: uczennice klasy 8 kontra nauczycielki. Zakończył się on wygraną dla dziewcząt. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

• Asy z trzeciej klasy

• 30 maja w naszej szkole odbyła się XIV edycja Międzyszkolnego Konkursu "Asy z trzeciej klasy", który tradycyjnie przygotowały panie B. Gut i M. Kapłon. Do udziału przystąpiło 8 dwuosobowych drużyn ze świdnickich szkół. Szkołę Podstawową nr 4 reprezentowali Nikola Rączkowska z kl. IIIA i Ernest Turolski z IIIC, którzy po wykonaniu wszystkich zadań zajęli IV miejsce. Na zakończenie wystąpili mali aktorzy z klasy IIIA, którzy zaprezentowali przedstawienie w reżyserii pani A. Klag pt. "Eko-Kapturek".

Naszym laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Spotkanie ze strażakami

• Uczniowie klasy 1a wyruszyli na spotkanie ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy. Celem wycieczki było spotkanie z pracownikami straży, poznanie i zrozumienie specyfiki ich pracy, obejrzenie sprzętu, jakim straż dysponuje na co dzień oraz opanowanie przez uczniów niezbędnych umiejętności w sytuacjach zagrożenia i wiedzy z zakresu edukacji przeciwpożarowej.

• Nowości w bibliotece

• Przed Wami ostatnie nowości w bibliotece w tym roku szkolnym, a wśród nich m.in. kolejne przygody Emi wraz z Superdziewczynami, Następne piętra domku na drzewie i Nowi lokatorzy, Emily Lime na tropie przestępcy, Brygada Brawurowych Kur ubiegających się o dowody osobiste, zmagających się z parszywym Sebastianem Dzbanem - lokalnym łobuzem oraz niekwestionowany lider - Cwaniaczek kontra Gangreny w części "Krótka piłka". Dla miłośników lukrowanych rogalików, babeczek, rożków z kremem, torcików , placków - "Cukiernia pod Pierożkiem z Wiśniami" i "Cukierenki Panny Euforbii".

• Wycieczka w Beskidy

• Wycieczka klasy 5a i 5c w Beskidy minęła bardzo szybko. Podczas trzech dni uczniowie zwiedzili Bielsko-Białą, Żywiec, Wisłę, Koniaków i Istebną. Weszli oni na Halę Boraczą. Była lekcja w dawnej szkole, poznawanie sztuki pasterskiej, dawnych instrumentów, degustacja oscypków, wędrówka szlakiem bajek, wizyta w starej kuźni czy na skoczni Adama Małysza. Nie zabrakło ogniska, dyskoteki i gry w piłkę, a przede wszystkim dobrego nastroju i uśmiechu na twarzy.

• Dzień postaci z filmów i bajek

• W piątek 13 maja 2022 roku z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbył się w naszej szkole dzień tematyczny - „Dzień postaci z filmów i bajek”. Szkoła zmieniła się w niezwykłą krainę bajkowych i filmowych postaci. Uczniowie Czwórki nie zawiedli, i tak jak zawsze, wykonali świetną pracę.