• Egzamin na kartę rowerową

• 5 października 2021 roku na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową. Uczniowie na swoich rowerach zdawali egzamin, jeżdżąc  w linii prostej, po łukach oraz na tzw. ósemce. Wykonywali slalom pomiędzy rozstawionymi na trasie pachołkami oraz manewry: nagłego zatrzymania się, zatrzymania się przed linią i ruszenia z miejsca, zatrzymania w wyznaczonym miejscu.  Pokonywali wyznaczoną trasę zgodnie ze znakami.

Wszyscy uczniowie zdali egzamin  i otrzymają  dokument stwierdzający posiadanie uprawnień do kierowania rowerem.

• Dzień Uśmiechu

• 6 października uczniowie klas I - III obchodzili Światowy Dzień Uśmiechu. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Jego dzieło stało się jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli dobrej woli i radości na świecie.

Ten szczególny dzień upłynął w naszej szkole w bardzo pogodnej atmosferze, o co zadbał Mały Samorząd Uczniowski.

Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom życzymy, aby uśmiech nigdy nie znikał z ich twarzy

• Finał Dolnego Śląska w dwuboju nowoczesnym

• 6 października 2021 roku w Nowej Rudzie odbył się finał Dolnego Śląska w dwuboju nowoczesnym. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w dwóch dyscyplinach: bieg na 1000 metrów oraz pływanie stylem dowolnym na dystansie 100 metrów.

W zmaganiach klas VII-VIII nasze uczennice: Angelika Kurowska, Kinga Ścisłowicz i Aleksandra Jaros zajęły III miejsce.

Wśród chłopców klas IV-VI uczniowie klasy 5 s: Stanisław Stramek, Krystian Jasiczek i Michał Jachimowicz zajęli wysokie VII miejsce.

Gratulujemy!

• Spotkanie z książką

• Książka to drzwi do przygody, fantazji i nauki. Nasza biblioteka posiada szeroki wybór książek. Każdy może tam znaleźć coś dla siebie. Dzisiaj Pani bibliotekarka zaprezentowała klasom pierwszym jedną z nich. Była to książka o butach - wesoła, z morałem: każdy jest wartościowy i ważny. Każdy jest w czymś najlepszy. Myślę, że pierwszaki będą częstymi gośćmi w bibliotece.

• Kółko regionalne

• Tym razem trzecioklasiści z kółka regionalnego zwiedzili Muzeum Dawnego Kupiectwa w naszym pięknym mieście, gdzie oglądali eksponaty związane z życiem dawnych jego mieszkańców. Później zjedli lody, w jednej z lodziarni w zabytkowej kamienicy w Rynku. W drodze powrotnej wstąpili do Nadleśnictwa w Świdnicy, a tam zostali obdarowani sadzonkami drzewek iglastych. Może jeszcze nie do końca zdają sobie z tego sprawę, ale teraz to oni tworzą historię tego miasta.

• Dzień Chłopca

• W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,

Witamy serdecznie chłopaka każdego.

Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,

Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

30 września obchodziliśmy DZIEŃ CHŁOPCA. Wszystkie dziewczynki z naszej szkoły przygotowały dla kolegów drobne niespodzianki, życzenia i słodki poczęstunek. W tym dniu we wszystkich klasach było bardzo dużo zabawy i radości. Dzień też uświetnił Samorząd Uczniowski, który poczęstował chłopców cukierkami.

• Wycieczka klas III

• Dzisiaj dzieci z klasy III b i III c przeżyły wspaniałe chwile, uczestnicząc w wycieczce w Błędne Skały i odwiedzając Starą Kopalnię w Nowej Rudzie. Dużo emocji dostarczyła im przejażdżka kolejką po korytarzu kopalni. Nie zabrakło też pysznej kiełbaski z ogniska. Dzieci wróciły syte, uśmiechnięte i pełne wrażeń.

• Wycieczka do Srebrnej Góry

• 28 września uczniowie klas 5a, 5b i 5c pojechali na wycieczkę do Srebrnej Góry. Była ona okazją do poznania Twierdzy Srebrna Góra oraz Fortu Ostróg znajdujących się w tej miejscowości. Obie budowle powstały na wzniesieniach, więc trzeba było pokonać troszkę przewyższenia, by się do nich dostać. Nagrodą co prawda nie były piękne widoki, bo mgła spowiła świat, ale solidna dawka historycznej wiedzy. Ponadto, w przerwie między zwiedzaniem uczniowie zjedli kiełbaski z ogniska oraz zaopatrzyli się w pamiątki w sklepiku.