• „W pogoni za cytatem”

• Pod taką nazwą przebiegła dzisiejsza gra miejska zorganizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świdnicy. Uczennice klasy 8c – Hanna Kała i Hanna Kiebuła zajęły w rywalizacji szkół I miejsce. Dziewczynki w około 48 minut wykonały zadanie, które polegało na zeskanowaniu kodów QR, odczytaniu cytatów utworu Cypriana Kamila Norwida oraz rozwiązaniu zagadek konkursowych umieszczonych w różnych częściach naszego miasta.

Gra miejska odbyła się w ramach projektu edukacyjnego „Poezja, dobroć i nic więcej – Cyprian Kamil Norwid” przygotowanego z okazji 200. urodzin poety.

Serdecznie gratulujemy dziewczynkom.

• Rajd rowerowy w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu

• Dziś uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły wraz z rodzinami wzięli udział w rajdzie rowerowym zorganizowanym w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Rowerzyści przejechali ulicami Świdnicy 10-kilometrowy odcinek sprzed Urzędu Miejskiego do Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie odbył się piknik sportowy. Celem rajdu było promowanie oraz popularyzacja wśród mieszkańców Świdnicy jazdy na rowerze i zdrowego stylu życia.

Piknik był też okazją do wręczenia nagród za udział w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski w czerwcu 2021 roku. Dzięki aktywność całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 4 zajęliśmy w świdnickiej rywalizacji drugie miejsce.

Szczególne gratulacje należą się Michałowi Jachimowiczowi, uczniowi klasy 5s, który w czerwcu wykręcił na rowerze 2860 km. Za swój wyczyn Michał otrzymał nagrodę specjalną, ponieważ był to najlepszy wynik w Polsce w kategorii do lat 15.

Składamy ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy przybyli dziś na piknik, a przede wszystkim w czerwcu jeździli na rowerze, przyczyniając się do sukcesu naszej szkoły i promując zdrowy tryb życia.

• W szkolnej bibliotece

• Uczniowie z klasy Ia, Ib i Ic zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej na bardzo ciekawe zajęcia. Dzieci dowiedziały się, jak należy zachowywać się w bibliotece oraz poznały zasady wypożyczania książek. Spotkanie odbyło się w serdecznej i pełnej miłych wrażeń atmosferze.

• Taneczna przerwa

• Dzisiejsza taneczna przerwa dostarczyła nam wiele radości. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy już za tydzień.

• Międzynarodowy Dzień Kropki w klasach I-III

• 15 września to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Dzisiaj wszyscy uczniowie edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyli w ciekawych i różnorodnych zajęciach. Dzieci odkrywały swoje talenty oraz rozbudzały wyobraźnię. To był wspaniały i niezapomniany dzień!

• Ruszajmy się!

• Szkoła to nie tylko nauka... Dzisiaj w naszej szkole na długich przerwach odbył się "Bieg po zdrowie". Uczestnicy wystartowali w dwóch kategoriach: klasy IV, V i klasy VI- VIII.

Uczniowie w różnych rozgrywkach zdobywają punkty dla klasy, walcząc w rywalizacji klas o Puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej.

Najlepsi wśród klas IV- V

Daniel Legan 8f

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

• Zebrania z rodzicami

• Dyrektor szkoły zaprasza rodziców uczniów klas I-VIII na zebrania z wychowawcami, które odbędą się 14 września 2021 roku (wtorek) według harmonogramu:

• Biblioteka szkolna poleca

• Poznaliście już Nelę i jej reportaże z podróży po świecie, a teraz czas na Szymona Radzimierskiego, który wraz z rodzicami odwiedził Madagaskar.

Czy wśród kilku gatunków lemurów spotkał króla Juliana oraz z czym wiąże się klątwa pasiastego lemura dowiecie się z "Dziennika Łowcy Przygód: Madagaskar".

Książka pełna zalet - interesujące wydarzenia w terenie, wątek detektywistyczny, pech, humor, momenty grozy, radość, a wszystko przeplatane pięknymi zdjęciami z fauną i florą, wywiadem z zaprzyjaźnionym Malgeszem, grą w Beaver, krzyżówką i opisami zwierząt.

Czego chcieć więcej podczas jesiennych wieczorów?

Zgoda: jeszcze kubek kakao :)

Nowości w bibliotece na załączonych zdjęciach :)

• Bezpieczny pierwszak

• W klasach 1a, 1b i 1c odbyło się spotkanie z psychologiem i pedagogiem szkolnym. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w pogadance na temat bezpieczeństwa w naszej szkole.

• Kółko regionalne

• Wczorajszy piękny dzień uczniowie kl. 3b i 3c, którzy uczęszczają na kółko regionalne, spędzili w jednym ze świdnickich parków. Na podstawie obserwacji i zgromadzonych materiałów sprawdzali w książkach przyrodniczych, jakie gatunki drzew tam rosną. Szukali też pomników przyrody. Dzieci dużo się nauczyły i wspaniale się bawiły.