• #SuperKoderzy

• Jest nam miło poinformować, że nasza „Czwórka” uzyskała nowe pomoce do programu grantowego  „Programowanie – ekologia na co dzień”, który będziemy realizować wspólnie z nowymi robotami – z Photonami!

Zajęcia mają za zadanie wprowadzić uczniów w programowanie robota Photon, a równocześnie uwrażliwić ich na ważne kwestie związane z ochroną środowiska i zrównoważonym rozwojem.

Izabella Isańska

• Polska zwycięzcą #CodeWeek2020!

• Historyczne zwycięstwo w europejskim CodeWeek. Zgłoszonych zostało 20505 wydarzeń w kraju. Zagwarantowało to złoto Polsce! Nasza szkoła też dołożyła małą cegiełkę do wygranej.

Pozdrawiamy Zespół #CodeWeek2020!

• Podróże z książką

• Marzycie o podróżach w czasie?
            W bibliotece znajdziecie książki, które zabiorą Was w podróż do przeszłości.
            Spotkacie Bezpryma, zjecie śniadanie z królem Jagiełłą, ruszycie w pole ze skrzydlatą huzarią, przeżyjecie radość z odzyskanej wolności 11 listopada 1918 roku ...

• Akcja "Szkoła do hymnu"

• W tym tygodniu będziemy świętować 102. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. To doskonała okazja do tego, aby przypomnieć sobie słowa hymnu polskiego Mazurka Dąbrowskiego. W tym roku Czwórka dołączyła do ponad 13 tysięcy innych szkół, które wzięły udział w kolejnej edycji akcji "Szkoła do hymnu". W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości 10 listopada uczniowie wielu klas odśpiewali wspólnie "Mazurek Dąbrowskiego".

• Kolory jesieni

• W październiku uczniowie klas młodszych wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Kolory jesieni”. Prace były tak piękne, że trudno było wybrać faworytów. Ostatecznie komisja wyłoniła i nagrodziła laureatów. Wyróżnienia otrzymali:

ANTONINA BITNIOK, LENA KAŚKIEWICZ, MAJA KOSSUDA, IGA KUKLIS, KACPER KONDZIOR, EMILIA LITWIN, LILIANA LUSA, JAKUB MAGIERSKI, VARVARA MIKHNEVYCH, TOMASZ PIOTROWSKI, ZUZANNA PODSIADŁO, ŁUKASZ WIŚNIEWSKI

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom gratulujemy.

Joanna Florian, Małgorzata Kuś

• Dzień Postaci z Bajek

• 5 listopada 2020 r. w naszej szkole uczniowie klas I-III obchodzili Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu wszyscy ubrali kolorowe kostiumy swoich ulubionych bohaterów. Była to nie tylko świetna zabawa, ale też okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci.

Wychowawcy kl. I-III

• Młodzi konstruktorzy

• Nasi młodzi konstruktorzy maja okazje w świetlicy szklonej pobudzić swoją wyobraźnię. Dzięki nowym klockom, tworzą niesamowite, kolorowe budowle w pochmurne dni. Miłej zabawy!

• Marzycielska Poczta

• Uczniowie klas II c i III b wzięli udział w ogólnopolskiej  akcji charytatywnej Marzycielska Poczta, której celem jest pisanie listów do ciężko chorych dzieci. Własnoręcznie wykonane listy i kartki  zostały wysłane do Julci i Michałka.

J. Florian, A. Wilczyńska

• Moja Rodzina

• Rodzina to bijące serce, w nim wszystko się mieści: miłość, dobroć, oddanie. Dzieci ze świetlicy pamiętają o swoich najbliższych. Wyrażają to poprzez piękne prace.